Jump to content
Dogomania

Nietypowe zachowanie przy oddawaniu zabawki


drunkgravity

Recommended Posts

Cześć im więcej  próbuje pracować ze swoim ON kiem tym więcej mam pytań. Udało mi sie go nauczyć że przy zabawie frisbee gdy je złapie a ja 3 krotnie klasnę  to przyjdzie do mnie  i sie położy żebym rzucił mu ponownie.Jako że nauka przebiegała na łąkach gdy było jeszcze ciepło i sucho a mi zależało żeby sie położył ( gdy usiadł to często zmieniał zdanie co do oddania zabawki ) podczas  nauki podchodziłem do niego  jeśli np położył się 2 m  ode mnie , a nie przy samej nodze.Problem pojawił się gdy zrobiło się  mokro ,a ja zacząłem chodzić tylko po drodze otóż  pies kładzie się w promieniu 2-3 metrów od drogi to samo jest na podwórku nie kładzie się na kostce brukowej  tylko odchodzi i kładzie sie na trawie/ziemi.Jest to uciążliwe bo 3-4 kilometrowy spacer który był pełen rzucania i zabawy kończy sie na tym ze ja idę droga kudłacz idzie polem 2 m od drogi  kładąc się  i puszczając zabawkę ewentualnie przechodząc przez drogę żeby zmienić stronę po której idzie .Nie możemy się porozumieć macie jakieś rady ?

Link to comment
Share on other sites

Wymyśl nowe hasło i ucz psa od nowa , aby puszczał stojąc przed Tobą,  albo tam, gdzie złapał, popracuj nad jeszcze innym na oddawanie zabawki do rąk.

Pies nie może na to samo hasło wykonywać innej czynności niż poprzednio wyuczona, najprościej wymyślić nowe hasło na zmienione zachowanie.

Link to comment
Share on other sites

Najłatwiej byłoby go w takiej sytuacji zawołać i zobaczyć, jak zareaguje. Sugerowałabym testować to na podwórku, gdzie raczej byłoby mniej rozproszeń, czyli większa szansa, że pies zrobi wszystko tak, jak należy. Jeżeli nie wyjdzie i w takich warunkach, to najlepiej będzie wprowadzić komendę od nowa, bez żadnych udziwnień :D

Jeżeli nie chce oddawać zabawki, to najpewniej  trzeba po prostu te oddawanie lepiej przećwiczyć. Niekoniecznie tylko na frisbee.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...