Jump to content
Dogomania

Psiegrane Marzenia - akcja dla starszych psów! pomożcie w rozprowadzaniu ulotek! :)


mru

Recommended Posts

własnie czekałysmy na ciebie, zeby ustalić dzień. bo z viva ustaliłam, ze po południu, ale jak będe wiedziała, kiedy każda z nas może, to damy znać.
ja nie moge we wtorek, bo mam dentystę :loveu:. mru ponoć może w każdy dzień. a ty?

i nie mów, ze jesteś kiepska, jesteś motorem sprawy i masz być i tyle.

kto jeszcze chce???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 883
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dobra, got it :) już wszystko wiem

wielkie dzięki, Ola


bardzo chciałabym mieć taki siwomordkowy kalendarz :)
jestem ciekawa bardzo, co powiedzą w Vivie, co zaproponują i tak dalej :lol:

aha, TZ bardzo chętny iść z nami, aż nie sądziłam

Link to comment
Share on other sites

To czekamy. :)

Coś takiego znalazłam:

[QUOTE]„Przyjazne 4ŁAPY” dla wrocławskich Seniorów

[COLOR=#808000][B]O tym, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, nie trzeba przekonywać nikogo. Kot czy świnka morska mogą być równie wdzięcznym towarzyszem. CIRS – Wrocławskie Centrum Seniora wraz z Centrum Przyjaznych Relacji „Ludzie – Zwierzęta” uruchomiło właśnie nietypowy program „Przyjazne 4ŁAPY”. [/B][/COLOR]

„Przyjazne 4ŁAPY” to cykl wykładów, warsztatów i konsultacji, dedykowanych przede wszystkim Seniorom zrzeszonym w Klubach Seniora. Właśnie tam doświadczeni instruktorzy będą wyjaśniać psychologiczne podłoże relacji zwierzę – człowiek, uczyć technik pozytywnego szkolenia, a także wyjaśniać, jak dbać o zdrowie zwierzaka – od karmienia do szczepienia. W Klubach Seniora odbywać się będą także warsztaty i zajęcia z dogoterapii (leczenie poprzez kontakt z psem) i zoopsychologii. Doświadczeni trenerzy poradzą również, jakiego psa ze schroniska wybrać, aby zwierzę pasowało do nas temperamentem i charakterem.
Podczas wykładów Seniorzy dowiedzą się także, gdzie należy zgłaszać przypadki znęcania się nad zwierzętami i jak uzyskać fundusze na dokarmianie zwierząt w mieście.

Zajęcia poprowadzą Barbara Borzymowska (ludzki i psi psycholog, członek Polskiej Federacji Psychoterapii oraz Polskiego Towarzystwa Etologicznego) oraz Marcin Wierzba (biolog środowiskowy, zoopsycholog, członek Polskiego Stowarzyszenia Zoopsychologów oraz Polskiego Stowarzyszenia Treserów).
Seniorzy, którzy nie należą do żadnego Klubu, także mogą skorzystać z programu CIRS – Wrocławskiego Centrum Seniora i Centrum Przyjaznych Relacji „Ludzie – Zwierzęta”. Ważną częścią programu jest wolontariat Seniorów i młodzieży. Osoby starsze, które z różnych przyczyn nie mogą mieć psa czy kota, jednak pragną opiekować się zwierzęciem, będą mogli zaangażować się w wolontariat we Wrocławskim Schronisku dla Zwierząt. W drugiej połowie września ruszy także program wolontariatu skierowany dla młodzieży. Gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich będą pomagać Seniorom w opiece nad zwierzęciem, wyprowadzać psa na spacer lub iść z nim do weterynarza. Młodzież będzie także zajmować się psem czy kotem podczas nieobecności właściciela.
Każdy Senior, który myśli o kupnie lub przyjęciu ze schroniska psa czy kota, może skorzystać z konsultacji we wrocławskim ZOO. Od II połowy września, w każdy czwartek, na miłośników zwierząt czekać będą trenerzy i zoopsycholodzy. Poradzą oni, jaką rasę psa wybrać, jak przygotować zwierzę do adopcji czy jak we właściwy sposób opiekować się zwierzęciem. Konsultacje są połączone ze zwiedzaniem zoo. Co ważne, Seniorzy nie muszą za nie płacić. W czwartki emeryci i renciści mają bezpłatny wstęp do ogrodu zoologicznego (należy mieć przy sobie legitymację lub ostatni odcinek renty). Więcej informacji na temat programu można uzyskać w CIRS – Wrocławskim Centrum Seniora.


KONTAKT dla Seniorów:
CIRS – Wrocławskie Centrum Seniora
[URL="http://www.cirs.wroclaw.pl"]www.cirs.wroclaw.pl[/URL]
[URL="http://www.seniorzywroclaw.pl"]www.seniorzywroclaw.pl[/URL]
(71) 344 44 44

Centrum Przyjaznych Relacji Ludzie – Zwierzęta
[URL]http://www.wroclaw.pl/m3375/p114888.aspx[/URL]
[URL]http://sites.google.com/site/cenrumprzyjaznychrelacji/[/URL]
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mru']ooo, koosiek, good point

na 1 stronie jest lista chętnych, to możnaby z nazwisk spisać ;)
bo nicki ich mogą nie zadowolić hihi[/QUOTE]

Ja bym jednak proponowała nową listę, bo ktoś chyba doszedł, ktoś odszedł... Chociaż z drugiej strony na tamtej liście było więcej osób niż teraz by się znalazło :roll:

E: Ciekawa tak akcja, ciekawe jak im to wyjdzie. Może warto się w przyszłości powzrorować trochę na nich i zorganizować coś podobnego w innych miastach...

Link to comment
Share on other sites

Pilnie potrzebna pomoc siwomordkowych ciotek

[B]Juras ma raka żuchwy z przerzutami do mózgu[/B] :placz: Zostało mu niewiele czasu. Pilnie potrzebny domowy DT lub wsparcie finansowe na hotelik
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=142298[/URL]

[IMG]http://www.fotoshare.pl/upload/633.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']kopernika 6/8, przy foksal, na mejla wysłałam ci mapkę z adresem, jakbyś miała nie być na dogo.

w poniedziałek, o 16.00!

sally, realnie - jakie szanse, ze się wam uda? przyznam szczerze, że emocjonalnie jestem związna z ck, wiadomo, dlaczego :loveu: i baardzo wam kibicuję.[/QUOTE]

Realnie ciężko mi ocenić, bo bezpośrednio w to zaangażowana nie jestem. Szanse na ziemię są. Władze wygląda, że nie chcą zostawić tej sprawy tak (zresztą nawet jeśli byliby pozbawieni jakichkolwiek uczuć, to przy takiej ilości podpisów i zliżających się wyborach i tak musieliby coś z tym zrobić). Pytanie - gdzie będzie ta ziemia, na jakich warunkach ją dostaniemy, i jak, do nie powiem czego, mamy się tam przenieść? To w końcu nie jest hop siup, przenosimy schronisko... :-(
Nie wiem, jak to będzie, ale no, musi się udać. Wolę nie myśleć nawet, co by było gdyby się nie udało :shake:
Dobra, koniec oftopu, trzymam kciuki za rozmowy i żałuję, ze mogę tylko tyle :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...