Jump to content
Dogomania

Biegunki okresowo- nie mogę utrafić z jedzeniem


Idal

Recommended Posts

Cześć wszystkim , wiem ,że temat biegunki był już poruszany , ale każdy przypadek jest inny więc opisze swój.

3 tygodnie temu ( 28.07) adoptowałam psa , ma rok, to labrador kundelski , 20 kilo. 

Po 24 h pies mega wystraszony zrobił kupę, bardzo suchą w kolorze jasny brąz i z ciemnym żółtym. W nocy zjadł suchą karmę Brit Adult Premium z Kurczakiem.  Kolejnego dnia również , kupa sucha, w nocy karma sucha. To co zaobserwowałam to fakt ,że nie umie jeść za bardzo suchej karmy, tzn połyka a nie gryzie. 

Wg wskazań pracowników schroniska , kupiłam tzw batony, bo na tym pies był w schronisku i chciałam stopniowo zmieniać karmę. Doradzili mi jeszcze rozrabianie suchej karmy z mielonką bądź pasztetem- dla smaku i zapachu. ale jakoś mnie to nie przekonało ....Rozrabiałam więc batona z ryżem i marchewką przez 3 dni. 

W sklepie zoologicznym opisałam sytuacje i doradzono mi karmę Rafi w saszetkach zamiast batonów. Pies dalej nie chciał jeść - były upały wiec trochę zwalałam na nie. Rano sucha karma i Rafi saszetka, po południu saszetka z ryżem. Karmę suchą olewała coraz cześciej, a namoczoną w ciepłym ryżu to już w ogóle nie tykała.

10 sierpnia- ostre zapalenia żołądka, antybiotyk przez 3 dni , miałam dawać psu sam ryż a po 24 h wprowadzić gotowane mięso ( indyk lub kurczak) a jak się ustabilizuje to przyzwyczajać do suchej.

Suchej dalej nie chciała więc dodawałam 2 łyżki Winstona z dziczyzną,  jako drugi posiłek była na ryżu i drobiu z marchewką - wszystko gotowane- i po tygodniu znowu zonk , w piątek zielona kupa, potem pół na pół , dzisiaj rano biegunka. Zjadła suchą karmę z saszetką i po minucie biegunka.

Czy zdążyła to strawić w minutę? czy to może wczorajszy ryż z kurczakiem, wieczorem zjadła też ok 15 kulek Brit Adult Premium z Kurczakiem. Albo nie chce jeść, albo je i ma biegunki nawracające.

Pomocy , co ja robię źle?

Co jej dawać jeść żeby przeszło ?

PS: Była odrobaczana 26.06. Jeden weterynarz uznał ,że trzeba ją odrobaczyć od razu jak biegunka minie, inny że za pół roku. Nie zauważyłam w kupie nic niepokojącego. To jak z tym odrobaczeniem radzicie?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Skoro sucha karma jej nie odpowiada co mnie osobiście nie dziwi bo ja i moje psy tego nie jedzą to dawaj jej mokrą czyli albo dobre puszki ale nie takie co to w nich nie mniej niż 4% mięsa tylko dobre a najlepiej karm psa normalnie czyli mięsem wołowym(można dostac niedrogo takie dla psów) albo kurczak lub indyk gotowany z ryżem i marchewką i obserwuj co się będzie działo.

Moje psy jedzą tę wołowinę na surowo z dodatkami a drób gotuję i od 50 lat nie wiem co to alergie i biegunki a miałam i mam tych psow sporo.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...