Jump to content
Dogomania

W co sie bawic?


gośku.

Recommended Posts

[quote name='Evelina'][quote name='baskomaniak']I znowu Ci zazdroszczę, :wink:
u mnie nie do pomyślenia. Natychmiast byłyby dopadnięte, czyste czy do prania - bez znaczenia... [/quote]Kiedy ja wlasnie psa chcialam wykorzystac aby rodzine porzadku nauczyl.
A tu nici z tego :-? [/quote]
Ja bym się wcale tym nie martwił. Wszak podczas zabawy wszystkie strony muszą z niej czerpać przyjemność i radość.
Trudno "wykorzystanie pieska do nauczenia rodziny porządku" nazwać zabawą. Taki mały "nauczyciel" może stosować metody, które nie zawsze mogą nam odpowiadać.
Tak na marginesie, gdyby ten topik miał tytuł: "rasa, która wymusi porządek w domu", to zapewne się Domyślasz jaką rasę bym Ci polecił... :wink:

Pozdrawiam.
:D

Link to comment
Share on other sites

Zabawy z pieskami? Temat rzeka. Argo przede wszystkim aportuje. Aby zabawa była 100% robimy to tylko na dworzu.
Przynosi wszystko co mu rzucę, w lesie najchętniej biega za patykami.

Ostatnio zobaczyłem na forum zdjecie psa, który niesie aport. Tak mnie to zainteresowało, że postanowiłem nauczyć takiej sztuczki Argola. Wykorzystałem do tego najsmakowitszą część jego pożywienia czyli surowiznę.
Ku mojemu ogromnemu zdziwieniu natychmiast załapał, że kupiony frykas należy zanieść do domu.
Tak mnie to rozbawiło, że postanowiłem uwiecznić to na fotce.
Nawet ją wkleiłem.

Latem szczytem szczęścia dla rudego jest połączenie aportowania z kapielą.
Wręcz to uwielbia. :lol:
[img]http://img142.exs.cx/img142/5172/k0mj.jpg[/img]

W domu zabawy są, ale bez tego rozmachu co na dworzu.
Ot, łagodne przeciągania gryzaka.

W chowanego też się nie bawimy bo mieszkanko jest za małe.
BTW. Na całe szczęście Argo nigdy niczego w domu nie zniszczył.
Skarpetki, buty, kapcie, gabki i inne mogące zaciekawić psiura rzeczy zostawia w spokoju.

Link to comment
Share on other sites

Muszki uwielbia zabawę, którą odkryłam przypadkiem kilka dni temu. Potrzebny jest śnieg :D Na fruwające kulki nie zwraca uwagi na zasadzie: o, leci, o, spadło, rozbiło się i co z tego? Za to na takie toczące się :D Bierze się kulku i toczy po ziemi tak jakby się chciało zbić kręgle, a piesu gania za nimi niezmordowany i nawet się nie zorientuje, kiedy się wybiega :D

Link to comment
Share on other sites

No ja tez z Rubinkiem mamy sporo zabaw.
1. Oczywiscie najlepsza jest aportowanie. Ale na dworze woli bawic sie z innymi psami :D (jesli tylko ma okazje)
2. Poza tym zabawa w berka, tzn ja uciekam a on goni (zawsze przegrywam) :roll:
3. Zabawa w chowanego
4. Darcie rajstop (uwielbia dzwiek dartego materialu) - na szczescie poza szmatami do wycierania lap, skarpetami i rajstopami do niczego sie jeszcze nie zabral.
5. Czasem turlam pilke z bratem po podladze, bawiac sie w ten sposob z Rubinem w "glupiego Jasia". Kiedys byla z psa ciapa, a teraz ma swietny refleks. :D
6. Rubin uwielbia przynosic poczte, po czym czesto nie chce jej zwracac. Dlatego ostatnio dostaje same reklamowki 8)


Pozdrawiam
Asia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...