Jump to content
Dogomania

Łupież u psa


bwu88

Recommended Posts

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.
Zaobserwowałem, iż moja sunia Pola (ma prawie 3 m-ce) ma łupież (najbardziej widoczny na wewnętrznej stronie uszu) oraz zaczerwienienia na skórze. Podejrzewam uczulenie, a jeśli uczulenie to raczej na karmę. Daję jej do jedzenia przede wszystkim Pedigree... Spotkaliście się może z takim przypadkiem? Jak jej pomóc z łupieżem (uczuleniem)? Jakie jedzenie polecacie, czy Purina pro plan będzie dobrym wyborem?

Chciałbym obejść się bez wizyty u weterynarza, lecz jeśli nie będzie lepszego rozwiązania to oczywiście to zrobię.

oraz pytanie dodatkowe: od którego miesiąca można wykąpać szczeniaka? Jakim szamponem? O czym pamiętać przy kąpieli?

Proszę o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim pedigree to największy syf jaki może być, tak samo jak chappy frolic i te inne . PPP jest nawet dobra. Może tak jest lepsze od pedigree, ja osobiście polecam Acane.
Na prawdę radzę zmienić karmę. Łupież może być również, od dawania suchego chleba.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie, tanie karmy z marketu mają mało wartości odżywczych, a całą masę polepszaczy smaku i zapachu, co właśnie może uczulać psy. :shake:

Dlatego najpierw powinnaś zmienić karmę na jakąś lepszej jakości (np. Acana, Royal Canin, Eukanuba, Brit, Purina Pro Plan, Nutra Nuggets, Chicken Soup, Bento Kronen itp.) Na rynku jest teraz tak dużo karm, że na pewno wybierzesz coś co posmakuje Twojej suni i nie spustoszy Twojej kieszeni.

Tym bardziej, że tych karm lepszej jakości podaje się znacznie mniej, niż tych marketowych, więc w sumie dzienny koszt żywienia jest bardzo podobny, a mamy pewnośc, że podajemy psu coś co jest wartościowe, a nie jakiś fast food. Tym bardziej, że to szczeniak i potrzebuje tego co najlepsze dla prawidłowego rozwoju. :cool3:

Pola ma teraz 3 miesiące, więc powinna dostawać karmę dla szczeniąt (ras średnich lub małych).

Możesz kupić w sklepie zoologicznym trochę karmy na wagę i zobaczyć, która najbardziej posmakuje suni.

Szczeniaka mozna kąpać jak najbardziej, tylko trzeba kupić w zoologu lub u weta jakiś dobry szampon spacjalnie dla szczeniąt (może być hipoalergiczny, skoro Pola ma łupież lub alergię). Nie kupuj czasem taniego szamponu w markecie, bo może to jeszcze bardziej pogorszyć stan skóry i spowodować alergię.

A czy jest potrzeba wykąpania suni? wytarzała się w czymś albo jest brudna? Bo jeśli nie to nie ma sensu jej kąpać. ;)

Poza tym na łupież możesz jej podawać codziennie do jedzonka łyżeczkę oleju z pestek winogron, wspaniale wpływan a skórę i sierść.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koreksonowa']Albo do gotowanego posiłku łyżkę siemienia lnianego. Nie wiem jak to z sucha połączyć ale yśle że można ugotowac osobno i wylać łyżeczką na suche. Byle ne za dużo bo to przeczyszczające bywa. Tylko jak potem chcesz psa złapać to sie wyślizguje - taki gładki:P[/QUOTE]

A to siemie lniane to codziennie dawać do posiłku czy raz na jakiś czas?
a do gotowanego jedzenia to gotować siemie lniane czy nie???:) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 11 months later...

Polecam preparat do kąpania psa SEBOVET-DRY, po wykąpaniu dodatkowo należy zastosować Hydra-Derm N, efekt jest naprawdę i widoczny już przy 2,3 kąpieli. Do tej kuracji namówił mnie mój Weterynarz i jestem naprawdę zadowolona, polecam wszystkim.
Musisz pamiętać żeby kąpiel w preparatch trwała jak najdłużej, o ile pies w miarę znosi kąpiele :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hej. Ja tez mam problem z mim Miło. Dwa dni temu był kapany, dziś wzięłam się za jego czesanie. I szczeka mi opadła. Sierść moge wyciągać garściami-dosłownie. Pojawił się tez lupiez(chyba) praktycznie cały grzbiet jest biały. Dodam ze łapy, uszy ogon i brzuch są ok. Nie wiem może szampon złe splukalam albo co? Alergia raczej odpada-szampon ten sam od pół roku, a karma royal(już prawie rok). Mieszkamy w Hiszpanii i zaczyna się robić ciepło wiec może "zmienia" sierść na letnia? Co myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...