Jump to content
Dogomania

Kto z Was jezdzi z dogiem rowerem ?:-)


Insomnia

Recommended Posts

Jakie sa doswiadczenia w tej sprawie Wasze badz Waszych znajomych? Czy dog nie zwala z roweru podczas takiej wyprawy,bo np.chce szybciej pobiec? ;-)

I jak to sie sprawdza jesli chodzi o wyrobienie ładnego kształtu ciałka dogusia,kondycji itd.?

Od jakiego wieku mozna zaczac bieganie?-oczywiscie z stopniowym przyzwyczajaniem psa do tego i wydluzaniem czasu biegania.(gdzies czytalam ze jak pies ma okolo rok to juz moze powolutku zacząć).Ale wole spytac prawdziwych dogarzy ;-)

Bo u mnie jest tak,ze uwielbiam jezdzic na rowerze,a ze Venka kocha biegac to pomyslalam ze moglybysmy to polaczyc.

Poki co uprawiamy jogging razem ;-)

Aha,ile taki dog moze przebiec w wieku 9 miesiecy,zeby jej sie nic nie stało?

Link to comment
Share on other sites

Hej Insomnia,

ja zaczelam jazde na rowerze jak Armani skonczyl 14 miesiecy. Mysle, ze to wszystko zalezne jest od rozwoju fizycznego psa. Armani byl dosc chudawy, ale duzy i silny, wiec zaczelam wczesna wiosna tego roku. Na poczatku krotkie przejazdzki, potem dluzsze. Nigdy w upale, zawsze nad Odra, zeby pies mogl sie napic i ochlodzic.

JA nauczylam Armaniego, zeby biegl przy rowerze (normalna komenda "Fuss", czyli po PL to chyba "noga"), zakladalam mu na poczatku kolczatke, zebym mogla reagowac przy kazdym jego oddaleniu. Nie jezdzilam ruchliwymi ulicami, a jak moglam, to omijalam ogolnie ruch uliczny. Nie odwazylabmy sie z nim wyjechac na miasto, dog jest duzy i razem z rowerem zajumuje sporo miejsca na ulicy (ciezko wyminac). Jezdzilam skrotem nieuczeszczanymi drogami nad Odre i tam spuszczalam do na wolnosc, jechalam wolno.

Niektorzy biora psa na smycz i nie spuszczaja go podczas jazdy (bo np. jada przez miasto). ja daje Armaniemu troche "wolnosci", poza tym widze jak zmeczony on jest i czy jeszcze moze biec. Przy rowerze pies bedzie biegl dopoki musi.

Link to comment
Share on other sites

Ja jeżdze z psami na rowerze i żyje. Psy też...

Przede wszystkim nie warto zaczynać wycieczek rowerowych zanim pies nie nauczy sie podstawowych komend. A jeśli chodzi o zdrowie to przed ukończeniem roku, raczej rower nie jest wskazany...

Moje dogi uwielbiają bieganie przy rowerze, czasem Didu łapie w zęby rączkę od kierownicy i tak jedziemy... Jest całkiem bezpiecznie, jeśli pies jest posłuszny.

Podczas biegania ładnie wyrabia sie kłus i mięśnie proste...

Link to comment
Share on other sites

My tez biegamy przy rowerze, ale nie mam odwagi pojechac z trzema ;) Jezdze pojedynczo, trzymam psa na smyczy, tylko, jak ostatnio jechalam z Frania to nas owczarek zaatakowal :( A moj pierwszy pies biegal bez smyczy, a jak sie zmeczyl to gryzl opone :) One doskonale znaja haslo: rownan i rownaja, poczatki sa zabawne, ale potem jakos leci, oczywiscie klusikiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...