Jump to content
Dogomania

Słabe serce


Andziak

Recommended Posts

Witam.

mam pieska sznaucera miniaturke, ma 12 lat. Byłam z nim dzis u weterynarza i go badał i mówił ze ma słabe serduszko... Piesek był bardzo zestresowany i przestraszony i mu szybko biło serce. Mógł przez ten stres psa stwierdzić że ma słabe serce?

Link to comment
Share on other sites

6 minut temu, Andziak napisał:

Mógł przez ten stres psa stwierdzić że ma słabe serce?

Nie.Musiał mieć jakieś dodatkowe spostrzeżenia,czemu nie dopytałas o co chodzi?Piesek dostał jakieś leki?

p.s. a co z tym guzkiem pod skórą?Mam nadzieję,że zniknął.Napisz.

Link to comment
Share on other sites

Narazie było tylko badanie osłuchowe i powiedziała że serce bardzo słabe i niedługo pociągnie... A z tym krwakiem to bedzie odciagac strzykawką albo antybiotyk jeżeli jest ropniak czy coś takiego. I teraz faktycznie jak dotykam serduszka to ma takie nierówne bicie. Tak jakby pomijało bicie..

Link to comment
Share on other sites

Słuchaj - masz psa seniora,olej ten krwiak,życiu nie zagraża,teraz trzeba sie zająć serduszkiem,zdiagnozować,zrobic badania - poszukaj weta,dobrego, weta,zanim ten zaaplikuje antybiotyk.

Jeśli pies ma arytmię,potrzebuje leków na już.(daj sobie spokój z dotykaniem klatki piersiowej,to jest zupełnie niemiarodajne).

Link to comment
Share on other sites

Oprócz niewłasciwej pracy serca na pewnym etapie moze nie byc widocznych objawów.Jeśli serce nie będzie leczone - będzie to skutkować niewydolnością,uszkodzeniem - ważnych dla życia narządów,np.płuc,czy nerek I wtedy nie da sie tego nie zauwazyć.I wtedy również - może być za późno na uratowanie pieska.

Radzę Ci tak jak wyżej - pójdz do dobrego weta,który zdiagnozuje psa I może nie potwierdzi że "ma słabe serduszko",a jeśli jednak stwierdzi chorobę,to będzie ją leczył.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...