Jump to content
Dogomania

czy kurczak może uczulać??


a-gnieszk-a

Recommended Posts

jesteśmy nowe i chcemy się przedstawić: agnieszka i mrówka-mały york

mam pytanko: czy mięsko z kurczaka może uczulać? zauważyłam u mojej suczki lupież, który nie mógł być spowodowany szamponem, bo nie byla kąpana w sklepie jakaś pani potraktowała to jako rzecz normalną u szczeniaków a że to mój pierwszy pies więc zaufałam jej doświadczeniu :o ale po zalecanej przez nią kąpieli nic się nie zmieniło

mrówka je głównie kurczaka z marchewką i ryżem czasem zamiast kurczaka wolowinkę (w praktyce jak tylko może zostawia marchewke i ryz.. :evil: ) sucha karmaRC jeszcze jej nie idzie-więc moje podejrzenia kierują się w stronę kurczaka

może ktoś wie jaka jest przyczyna i jak to wyleczyć? czy jedyna rada to wizyta u weterynarza?czy to tylko coś przykrego czy może niebezpiecznego?

aha i jeszcze jedno -może głupie pytanie.. ile razy dziennie pies powinien sikać? czy jabłko jest moczopędne?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

O lupiezu, przyczynach jego powstawania i leczeniu bylo juz dosc duzo na naszym Forum.

Zapoznaj sie z postami tutaj, tutaj i tutaj.

BTW uczulac moze wszystko. Nie tylko kurczak, ale uchodzaca za niealergiczna jagniecina. Wazne, aby droga eliminacji dokladnie okreslic jaki czynnik pozywienia, kosmetykow lub otoczenia powoduje alergie.

powodzenia,

Link to comment
Share on other sites

jest jeszcze inna opcja

Psy dużo sikają jedząc "mokrą" karmę.

Axel ostatnio chorował na grypę żołądkową i wg zalecenia weta po 1-dnodniowej głodówce mógł dostawać tylko taki lekkostrawny pokarm, czyli ryż+marchew+kurczaczek.

Sikał strasznie dużo :o myślałam że to moze skutek uboczny antybiotyku ale wet powiedział że antybiotyk tak nie działa (sterydy owszem) ale działa tak właśnie przestawienie pieska na "mokre" jedzonko - Axelek jada również suchą karmę.

Co do łupiezy ... myślę że jak przeczytasz polecone przez Beatkę linki to sie sporo z nich dowiesz ...

pozdrawiam

Gośka

Link to comment
Share on other sites

Wiesz mój Snoopy niedawno miał problem z żołądkiem :( (zjadł prawdopodobnie kupkę kotka) i dawałam mu głównie ryż z kurczaczkiem i marchewką, wczoraj też zauważyłam lekki łupież ale tylko tak na tylniej części jego ciała, więc nie wiem może rzeczywiście dzisiaj te kurczaki są faszerowane jakimś świństwem co powoduje łupież, dlatego wprowadzam do diety już tylko RC, i będzie po problemie. :P A co do siusuania, mój Snoopy wychodzi bardzo często jak tylko mu sie zachcę, wiem że to też nie za dobrze, no ale to kwestia przyzwyczajenia. :wink:

Link to comment
Share on other sites

mi sie wydaje ze kurczak moze rozne rzeczy powodowac,jak juz gdzies pisalam i wiadomo,wiekszosc nieznanych nam kurczakow jest faszerowana hormonami i antybiotykami..swinswto.. a jesli chodzi o sucha karme to nie powinno sie tak podchodzic ze piesek jeszcze nie chce.jesli masz zamiar karmic go w przyszlosci glownie sucha karma to trzeba byc konsekwentym od poczatku"czego Jas sie nie nauczy tego Jan nie bedzie umial".. pozniej Ci bedzie trudniej. a co do lupiezu..jest pare wariantow. przede wszystkim zly dobor witamin,makro i mikroelementow w jedzeniu,zdarza sie przy karmieniu normalnym jedzeniem,ale nie musi to byc przyczyna.oczywiscie szampon tez.. ale jesli chodzi o szczeniaki to niedawno dowiedzialam sie zupelnie innej rzeczy. jak szczeniaczek przechodzi okres dojrzewania to przy zmianie tej swojej czarnulkwiej siersci na rozne kolorki czesto wystepuje lupiez. podobno to rzecz naturalna i sama przechodzi(jesli to jest oczywiscie przyczyna). Jawa wlasnie cos takiego przechodzila,trwalo to dlugo i bylo bardzo nasilone w pewnym okresie,ale samo przeszlo.oczywiscie trzeba wtedy bardziej dbac o ta delikatna,biedna skorke naszego misia:( takie jest moje doswiadczenie,ale przypadkow moze byc bardzo duzo,jesli masz dobrego weta albo hodowce "pod reka" to warto zasiegnac porad.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...