Jump to content
Dogomania

Niepokojące zachowanie psa po operacji pęcherza - kamica


zusia72

Recommended Posts

Dzień dobry. Mój pies ( york - 10 lat ) miał 12 dni temu operację usunięcia kamieni struwitowych ( prawdopodobnie - ponieważ kamienie są w badaniu ) z pęcherza. Operacja się udała, szwy zostały wyciągnięte trzy dni temu. Przez kilka dni po operacji siusiał moczem z krwią, szóstego dnia mocz jest już czysty. Pies jest wesoły, pije wodę i zjada karmę. Karmimy go wyłącznie  royalem urinary canin oraz puszkami royal urinary canin. Oprócz tego dostaje pastę zakwaszającą po jedzeniu  oraz tabletki zakwaszajace. Przez tydzień po operacji dostawał antybiotyk w zastrzykach.

I teraz najważniejsze co spędza mi sen z powiek..... pomimo , że operacja sie udała pies nadal sika bardzo słabo. Praktycznie szybko kropelkuje, bardzo długo trzymając podniesioną nogę. Od czasu do czasu końcowym etapem sikania jest krótkotrwały strumień moczu.  Myślałem , że po operacji zacznie sikać tak jak kiedyś, aczkolwiek tłumaczyłem sobie , że przecież pęcherz jest poszyty i przez jakiś czas ułomny. Minęło 12 dni i stan się nie poprawia. z psem często ( co 3-4 godziny) trzeba wychodzić na dwór a oprócz tego prawie codziennie zdarza mu się wysikać w domu. Czy mam się o co martwić ? Czy taki stan pooperacyjny jest normalny ? Czy mogę podejrzewać , że w cewce zostały jakieś struwity i blokują przejście moczu?

Proszę o pomoc i radę. Pozdrawiam. Arek

Link to comment
Share on other sites

A czy pies dostaje (dostał) jakis antybiotyk po operacji?Nie sądzę,żeby przyczyna tego stanu była w zalegających kamykach,popros weta o rtg lub usg.Popytaj też jaka moze byc przyczyna.Urologia to bardzo specyficzna dziedzina I trudna,cięzko sensownie wypowiadać sie I gdybać się bez pacjenta,wyników itp.

Zdrowia dla yorczka. M.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...