Jump to content
Dogomania

Czy to babeszioza?


PakoPAKO

Recommended Posts

Czy to możliwe, żeby przy babesziozie był tylko krwiomocz? Byłam z moim psem wczoraj na działce, żeby popływał w basenie zdziwiło mnie trochę, że chwile pływał i za moment wyskoczył z basenu, żeby się wysikać, ale zrzuciłam to na leki moczopędne, które teraz mu podaję od łapki. Za chwilę z powrotem wskoczył do basenu i pływał przez około 40 min zobaczyłam, że już jest trochę zmęczony więc go wyjęłam. Poszłam z nim, żeby się wysikał i gdy wskoczył do samochodu zauważyłam, że leci mu krew na początku pomyślałam, że pewnie gdzieś się skaleczył przy wyskakiwaniu z basenu ale krew leciała z cewki moczowej wyprowadziłam go drugi raz, żeby sprawdzić jak będzie sikał i okazało się, że sika moczem z dużą ilością krwi. Szybko zabrałam go do weterynarza, a on stwierdził, że to na pewno babeszioza. Pies jednak ma dużo energii, chciał pływać dalej w basenie na spacerze też chodzi szybko nie jest osowiały nie ma gorączki ani żadnych innych objawów tej choroby oprócz tego krwiomoczu. Dziś pobrałam mocz do badania chciałam by weterynarz zrobił badanie w kierunku zapalenia pęcherza ( wczoraj czytałam dużo takich przypadków, że pies sikał krwią przy zapaleniu pęcherza) czyli chyba posiew jednak stwierdził, że nie zrobi bo wczoraj dostał antybiotyk i nic on na pewno nie wykaże nawet gdyby było to zapalenie pęcherza. Wczoraj dostał leki moczopędny przeciwkrwotoczny chyba też imizol i jeszcze kilka zastrzyków jednak nie wiem jakie. Nie miał robionego badania w kierunku babesziozy ponieważ weterynarz powiedział, że nie ma sensu takich badań wykonywać, dziś się upierałam, żeby jednak je zrobić i jutro ma mieć pobraną krew do badania. Kleszcza tez nie znalazłam na nim a jest przeglądany po każdym spacerze, nawet nieraz w trakcie spaceru gdy przechodzimy przez jakieś pola. Czy ktoś miał taki przypadek, że jego pies czuł się dobrze, a miał tą chorobę?

Link to comment
Share on other sites

PakoPAKO upieraj się na badanie moczu i badanie krwi. Imizol nie jest obojętny dla organizmu i lepiej dawać go kiedy ma się pewność że zwierzak go potrzebuje. Czasami jest tak że ma się pewność, że pies ma babesziozę ( np. kilkanaście kleszczy na psie, wysoka gorączka, apatia itd), wtedy można podac imizol w ciemno. A tak na marginesie jeśli nawet wet podejrzewał babesziozę to i tak powinien pobrać krew żeby zobaczyć w jakim stanie są nerki i wątroba, czy nie ma anemii itd. 

Link to comment
Share on other sites

Mocz ma mieć zbadany, ale tylko badanie ogólne myślę, żeby pobrać jutro mocz i zanieść jeszcze do innego weterynarza niech zrobi badanie ogólne i posiew. U mojego psa nie wystąpiło nic z objawów tej choroby oprócz krwiomoczu, apetyt też ma. Kleszcza nie miał, ale weterynarz powiedział, że mógł go tylko ugryźć i odpaść, jednak wydaje mi się, żebym nie zauważyła na nim kleszcza, pies ma krótką sierść i kiedykolwiek jak tylko na niego wszedł od razu widziałam i zdejmowałam. Chciałam, żeby najpierw pobrał krew i zbadał na obecność tych pasożytów jednak powiedział, że badanie może nie wykazać, a pies może być chory i że przy tej chorobie liczy się każda minuta. Dopiero dziś się dowiedziałam, że został mu już podany imizol weterynarz przekonywał mnie, że nie jest on szkodliwy oraz że nie którym psom podają go z tego co zrozumiałam jako preparat przeciw kleszczom.

Link to comment
Share on other sites

Możliwość zrobienia badań ma bo robiłam u niego badania profilaktycznie, podejrzewam, że nie chciało mu się zrobić badań bo wczoraj była sobota on pracuje do 14 a ja byłam przed 15, a dzis  jest niedziela, dopiero jutro ma zamiar zrobić wyniki. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...