Jump to content
Dogomania

Pies się kładzie na ziemie a potem zawsze szczeka


Lirogon

Recommended Posts

Witam,

Mam rocznego Owczarka Niemieckiego, posiadam go odkąd miał 4 miesiące i w pierwszych dniach na widok innych psów zawsze się kładł na ziemie ale nic nie robił, wyglądał bardziej na zaniepokojonego. Po jakimś tygodniu, może 2 aż do teraz na widok innego psa zawsze się kładzie na ziemie a potem szczeka i się szarpie w stronę psa jak ten przechodzi tak, że aż się go utrzymać prawie nie da. Myślałem, że chce nawiązać jakiś kontakt w ten sposób tylko, że inne psy i właściciele omijają go prawdopodobnie przez jego wzrost, ponieważ tutaj każdy ma takie małe psiaki. Jeżeli widzi jakiegoś psa w większej odległości, to szczeka i się szarpie bez kładzenia się na ziemi za każdym razem, wyjątkiem jest pudelek od sąsiadki z bloku. Już sam nie wiem jak mam go uspokoić a sąsiadom też to jego szczekanie zaczyna przeszkadzać 

 

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj  takiej psiej szkółki, gdzie zajęcia prowadzi się w grupie kilku psów - pies ma reagować na Twoje polecenia w każdej sytuacji. Jeśli to będzie dobra szkółka - po jakims czasie pies będzie koncentrować się na pracy  i zabawie z Tobą, ignorując inne psy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...