Jump to content
Dogomania

Srebrny Briard


grygy

Recommended Posts

Nie, to jest młodziutki płowy briard w trakcie wybarwiania (później sierść powinna nieco sciemnieć)

Moj pies jest szarym briardem, który urodził się jako czarny (ma gen G*, taki jak u PON-ow) i to własnie o nas wspominała Caterina 8) :D

Ale oprócz szarych briardów są jeszcze tzw briardy błękitne (lub niebieskie - jak kto woli) niosące w swoim genotypie bardzo recesywny gen dd (taki jak np. u błekitnych dogów niemieckich)

A kolor ich sierści ma właśnie rożne odcienie srebrnego.

Zaraz wrzucę jakieś przykładowe zdjęcia, abyście mogli sobie popatrzeć, bo niebieski briard to olbrzymia rzadkość.

Link to comment
Share on other sites

:roll: Hmm u mnie to tak briardy pokoleniowo w domu sa.

Najpierw miałem Gejsze, piękna płową sukę, która uzyskała statut suki hodowlanej, miałem po niej psa Axela, który równierz zajmował 1 m-sca na wystawach (ja nie pamietam na jakich , bo to moja mama z nimi jezdziła) no i po Axlu mam Greya, włąsnie owego siwego briarda, z miotu z suczką znajomych urodziły sie 3 takie siwe briardy :D

Tyle ze grey jest już bez rodowodu :(

i własnie sie tak zastanawiam czy on jest niebieski czy siwy, bo On raz taki jest raz taki, w zalezności od pory roku, ja bym sie jednak składniał ku temu ze on jest niebieski, tym bardziej ze wspomnieliście o tym genie dd i własnie taka nazwa padła podczas rozmowy tej Pani z moją mamą, a po drugie bardziej jest podobny do zdjęcia tego niebieskiego psa,jak będe miał aparat w domu to zrobie zdjęcia to zobaczycie go i sami ocenicie

Link to comment
Share on other sites

:o skąd wiesz, że z "Gniazda Sowy" :lol: strzał w dziesiatkę :D DEsia (bo tak na nią mówiliśmy) była potem kryta Emirem (ja juz nie pamitetam nazwy hodowli, ale każdy chyba kto długo "siedzi" w tej rasie to znał Emira) no i Axik był ich dzieciaczkiem... ja tylko niemoge ciągle przeżyć tej naszej nazy hodowlanej "Z gangu misiowatych" :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

no ja pamiętałem tyle ze Emir z Francji był :D

Axel był koloru czarnego.

Grey jak sie urodził, był jaśniuteńko siwy, potem po kilku dniach zciemniał, potem znow zaczał jaśnieć i tak mu zostało :D

PannaMinCzin Skąd ty kojarzysz Gejsze :roll:

Wogóle widze ze masz fioła na punkcie Briardów tak jak moja mama :lol:

Link to comment
Share on other sites

W zeszłym roku pisałam pracę magisterską o hodowli briardów w Polsce i na świecie więc wiem że Gejsza chyba się tam gdzieś "przewinęła" :wink:

A i imię przyznam że też mi utkwiło bo dosyć orginalne :lol:

tylko nie byłam pewna czy "z Gniazda Sowy"...

Odnosnie Grey'a to najprawdopodobniej (99%) jest niebieski.. :D

A czy oko też ma trochę jasniejsze (np.szare lub złote)?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Wspaniala hodowla "z gniazda sowy" i jeszcze wspanialsza hodowczyni- szkoda ze kochana Pani Janina nie hoduje juz pieskow- dzieki niej mam w domu mojego pieska :]

sorki ze tak nie na temat ale jak zobaczylam ten przydomek to mi sie tak zebralo

a jesli chodzi o tego plowego briarda ktory byl na pocztaku to kiedys takiego doroslego widzialam na miedzynarodowej w Warszawie- mi sie najbardzie podobaja te ciemniejsze plowe np. takie jak Orton z Pierwszej Ligi... sliczny piesek...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...