Jump to content
Dogomania

Pytanka w sprawie suczki


Magdusia83

Recommended Posts

Hejka dogomaniacy :)

Ostatnio wzięłam suczkę ze schroniska (2 miesiące) i chciałabym się dowiedzieć bo zauważyłam że pomimo zabawek ciągle ściąga i nadgryza dywan. Co mam zrobić aby chodnik był na swoim miejsku. I kolejne pytanie czy to normalne aby podgryzała moje nogi i ręce i co zrobić aby uniknąć tego problemu. Ostatnie pytanie w schronisku pani powiedziała, ze na razie jest za mała na spacery i chodzi mi aby nauczyła się robić siusiu i kupki w jednym miejscu jak ją tego nauczyć? Dzięki za odpowiedzi.

 

Ewentualnie jeśli nie ten dział to proszę o przeniesienie go.

Link to comment
Share on other sites

Masz w domu psie dziecko,które broi - zgodnie z wiekiem.Jeśli jest po szczepieniach,to zapytaj weta,kiedy moze swobodnie wychodzic na spacery,a na razie kup I rozłoż podkłady,ale po kazdym jedzeniu I spaniu - wychodz na siusiu.A chodnik - cóż,to cena za psie zabawy,mozesz go po prostu na jakis czas zdjąć.Podgryzanie jest normalne,ale staraj sie redukowac to zachowanie,podaj zabawkę,wymawiaj jedną zdecydowaną komendę np."nie!" I zabieraj ręce.

Poczytaj sobie o wychowaniu szczeniaka,w necie jest mnóstwo informacji.Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...