Jump to content
Dogomania

Queen Lady


Marmag

Recommended Posts

Ja planuje wystawiac Queen, dlatego papiloty niby musze robic, chociaz znam pania, z reszta ma sunie z tej samej hodowli, ktora nigdy nie papilotowala a sunia na wystawy jezdzi. Ja sie zastanawiam, czy papiloty sa konieczne, bo chodzi przeciez o natluszczenie wlosa, ale jesli w dniu kapieli namaszcze psa olejkiem calego i na wieczor wykapie, to efekt powinien byc podobny, jak przy papilotach... Juz tak robilam i wlos po kapieli byl super. Przeciez to przede wszystkim pies i nie mam zamiaru przesadzac, jak hodowcy fanatycy. Po prostu probuje co mi pasuje, co nie, co mojemu psu odpowiada, co go stresuje... Jesli nie sa nam pisane trofea na wystawach to nie, to ma byc tylko zabawa - zobaczymy co wyjdzie :)

Tematow o pielegnacji wlosa yorka jak i filmikow jest mnostwo! Podeslac Ci cos, czy tak ogolnie pytasz? :)

Link to comment
Share on other sites

Grzywaczowi ludzie też nie papilotują, a natłuszczają ten włos ;) Jak masz czas i chęci to mozesz podesłać :) 

Bo nawet jezeli nie będę się wystawiać ( of kors jezeli zdecyduje sie na yorka) to chciałabym, aby ten włos był dłuższy, chociaż przez jakiś czas ^^ 

Link to comment
Share on other sites

tu na przyklad jest filmik jak przygotowac yorka, ale to juz jest moim zdaniem wersja 'za wszelka cene wygrac, chocby pies mial pasc'. Tu widac tylko typowa pielegnacje wlosa, o psie tu tu mozna zapomniec, ja jako kobieta z dlugimi wlosami bym tego nie wytrzymala... biedne psy... plus jeszcze to farbowanie! czyste oszustwo! 

 

 

Nie wiedzialam, ze grzywaczy nie papilotuja, tylko oleja :D Ja wlasnie dzis Queen naoliwilam i jutro ja wykapie. zobaczymy czy u nas obejdzie sie bez papilotow, ale w razie czego wole ja przyzwyzaic stopniowo i bezstresowo do tego, ze cos jej dynda na calym cialku :)

Link to comment
Share on other sites

W klasie szczeniat place 20 euro plus jakis katalog obowiazkowo musialam wykupic - czyli w sumie 25 Euro. No i wiadomo - koszty dojazdu, ewentualny nocleg.

Natomiast w klasie otwartej bylo to bodajze 45 Euro przy pierwszym terminie zapisow i 55 Euro przy drugim terminie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...