Jump to content
Dogomania

Maty czy dwór?


marlena129

Recommended Posts

Witam. Za ponad 2 tygodnie w piątek trafi do mnie 8-tygodniowy amstaff. Niestety już od poniedziałku będzie musiał zostawać sam od 7 do 12. Mam klatkę kennelową, ale czy to dobry pomysł? Zastanawiam się też, jak uczyć go czystości. Po godz 12 mogę wychodzić z nim nawet co godzinę, ale przez 5 godzin mojej nieobecności piesek będzie musiał załatwiać się w domu. Czy mimo to uczyć go załatwiania się na dworze, czy na początku tylko na maty?

Z góry dziękuję za odpowiedzi ;)

Link to comment
Share on other sites

ja bym od razu ustawiała go na dwór. 8 tygodniowy szczeniak może nie wytrzymać Ci 5 godzin bez siku, więc po powrocie będzie sprzątanie. ale jak potem będziesz z nim wychodziła po zabawie, po jedzeniu, po tym jak się obudzi i za każdym razem, jak zobaczysz, ze łazi w kółko i ewidentnie sobie miejsca szuka i co jakiś czas w nocy to szubko się nauczy, gdzie należy się załatwiać. tylko pamiętaj, ze póki nie zakończy szczepień nie powinno się go prowadzać na trawniki, gdzie chodzi dużo psów.

a co do klatki: pies musi być do niej przyzwyczajony i wiedzieć, ze to jest jego legowisko, bezpieczne miejsce. nie możesz wziąć go w piątek, a w poniedziałek zostawić zamkniętego w klatce. lepiej wydziel mu jedno pomieszczenie, najbezpieczniejsze, pochowaj kable, ubrania, buty, luźne przedmioty, zostaw mu zabawki i gryzaki. a do kennelu przyzwyczajaj powoli, nawet jak pies będzie zostawał w domu spokojnie sam to przyda wam się klatka np. na wyjeździe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...