Jump to content
Dogomania

Katowice 20.21-22.03.2009r. MWPR CACIB


Sylwia1

Recommended Posts

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Izis']Jak ta sunia już urodzi to sama nawet nie będzie miała skończonego roku :-(
wiec co tu mówić o 15 miesiącach i jakichkolwiek uprawnieniach...[/quote]

....... i jakimkolwiek warunkowym uznaniu miotu.

Nie wiem czy ta pani ma zarejestrowany przydomek hodowlany jeszcze tego nie wyśledziłam ;).

[quote name='wani']Jak mozna nie dopilnowac swoich psow :shake: Wychadzac z domu jeden pies laduje w klatce i tyle... Mloda, niegotowa suczka, biedactwo.
Wstyd wlascicielko - WIELKI WSTYD![/quote]

Otóż to, cała prawda.

Bardzo bym się zdziwiła jakby ten miot dostał metryki i byłby to olbrzymi WSTYD dla macierzystego oddziału ZK tej pani. W moim mniemaniu powinna zostać ukarana przez ZK, nawet jeśli to było przypadkowe krycie a nie celowe działanie.

Ja już widziałam jak niektórzy wystawiali suki w ciąży, które nawet w dwa tygodnie od wystawy urodziły - co dla mnie też jest karygodne i niedopuszczalne. Tylko, że to były suki dorosłe, a tu - toż to szczeniaczek!!!!!!!!!! Ten świat schodzi na przysłowiowe "psy" :shake::shake::shake:

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich :)

rzadko pisuję na forach ostatnimi czasy, ale staram się je w miarę możliwości śledzic na bieżąco :cool3:.

Z tego co się orientuję, to w większości takich przypadków szczenięta są uznawane i otrzymują metryki. Dzieje się to głównie na zasadzie "co psy winne, że mają nieodpowiedzialnych właścicieli" ... bo przecież po co karać bogu ducha winne niedopilnowane psy ... :mad:.

Ale w takiej sytuacji przecież spokojnie Oddział może obwarować uznanie takiego miotu dodatkowymi warunkami, a i właściciel psów może zostać ukarany np. zawieszeniem tylko i wyłącznie hodowlanym psów na okres 2 czy 3 lat. Psy mogą być nadal wystawiane, mają obowiązek i możliwość uzupełnienia ocen hodowlanych ... ale kolejne dzieci pojawią się nieprędko :evil_lol:.
I tutaj ma pole do popisu kierownik sekcji danego Oddziału oraz Komisja Hodowlana.




gratuluję osiągnięć w Katowicach :lol:
i pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem miot w żadnym wypadku nie powinien byc uznany. Byłoby to tylko zachęta dla kolejnych "przypadkowych" kryć kolejnych suk które same są jeszcze szczeniaczkami.

Czy nikt z Was nie pomyślał jakim obciążeniem dla tak młodego organizmu suni - która sama jest jeszcze szczeniakiem - będzie odchowanie tego miotu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MargoK']Nie byliśmy na wystawie, Arigataiokuriomono nie był oceniany, więc chyba nie mogła być mu przyznana lokata...?? Agappe - skąd masz info , że przyznano mu lokate ?:))[/QUOTE]

już poprawiłam przepraszam za pomyłke :)


nie wiem w jakich warunkach związek uznaje warunkowo miot, tylko zasygnalizowałam, ze jest taka droga..

swoją drogą co uważacie, że powinno się zrobić z tymi szczeniakami?? [SIZE="1"]z dwojga złego nie lepiej by było jednak, żeby nie rodziły się kolejne nierodowodowe szczeniaki??:roll:no a jakaś kara dla wlascicielki to już inna sprawa[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja tą suczkę widziałam na wspomnianej wystawie w Drzonkowie i owszem była duuuużaaaa ale nie było widać, żeby była w ciąży. Ogólnie suczka jest mocnej budowy i dłuższego włosa, wiec jak na tamten dzień to nic nie zaobserwowałam, ale jednak już dwa tygodnie mineły a to w przypadku ciąży psiaka duzo czasu.

Czas pokaże co tam postanowią w Związku (zielonogórskim prawodopodbnie).
A co do słów [B]Wani [/B]to: [B]
żaden pies nie powinien lądować w klatce, tylko osoba, która nie ma warunkach na trzymanie wiekszej ilości psów nie powinna tego robić i tyle !!!!!!! ja nie uznaje klatek, hodowli w mieszkaniach, a tym bardziej hodowli dużych psów. Dla takich hodowców ogromne gratulacje !!!!!! BRAWO za wyobrażnie !!!!

[/B]Prawda jest taka, że nie wiemy jak to się stało i wcale nie musiało się to stać w domu, ale na 15 hektarowym ogrodzie. Oczywiście jest to wina człowieka i nie ma co tu go tłumaczyć.

Link to comment
Share on other sites

Jesli pies jest przyzwyczajony do klatki, a ja mam wybor - albo zostawic psy luzem i martwic sie o nieplanowane krycie, albo zamknac jedno z nich w klatce na czas mojego niebycia w domu - nie widze niczego zlego w takiej sytuacji. Uwazam, ze jest do zdecydowanie lepsze wyjscie niz pozostawienie psow samych sobie i liczenie na szczescie. Oczywiscie nie mowie tutaj o sytuacji zamykania psa na caly dzien... raczej na czas dluzszego wyjscia do sklepu.

Na tej samej zasadzie dzialaja hotele dla psow... Lepiej zostawic psa w takim miejscu na czas wyjazdu, czy przywiazac do drzewa w lesie (pozbyc sie problemu)? Niestety takie sa realia.

Troche sie off-top zrobil... sorry ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']Jako ciekawostkę przytoczę list Japończyka dotyczący właśnie wzrostu akity. Może i jakiś sędzia w końcu przeczyta zanim zacznie wylewać dziecko z kąpielą:

"Wszyscy uważają iż wzrost akity jest bardzo ważny i powinien być ściśle mierzony. Ale w zależności od sędziego, który mierzy wysokość psa prawie zawsze pomiary się różnią! Zgodnie ze standardem psy powinny mieć między 64-70 cm a suki 58-64. Jeśli u psa (ok. 64 cm wysokości w kłębie) mierzona zostanie jego wysokość przy wyprężonej postawie lub przy luźnej już otrzymujemy różnicę w wysokości. Dlatego sędzia może ocenić źle (w odniesieniu do wielkości w kłębie) jedynie ekstremalnie małe lub ekstremalnie duże psy. Myślę jednak że najważniejszym kryterium jest wyraz akity. Dumny wyraz pyska, ogólny wygląd, piękno, nieskazitelny charakter, budowa ciała, jakość i kolor sierści są ważniejszym czynnikiem niż wysokość.
Poza tym znam akitę, który widoczny jest w wielu książkach, czasopismach i na stronach klubu akity ze względu na swoje piękno. To piękny samiec akity ISE UNRUY of Ise Meiwa Kensha. Wy wszyscy znacie tego psa z różnych fotografii. Ten pies miał jednak tylko 60 cm wysokości i pomimo tego był w Japonii najbardziej popularnym reproduktorem swoich czasów...."

To tylko kawałek ale akurat dotyczący przedmiotowej sprawy.

[SIZE=2][I]O ile się nie mylę to Interchampionka z jednej z czołowych polskich hodowli większa nie jest, więc na szczęście niektórzy sędziowie potrafią docenić klasę psa i mają wyczucie piękna... I chwała im za to. Szkoda, że to zaraźliwe nie jest ;-)[/I][/SIZE][/quote]
Witam
Jednak się mylisz jeśli masz na myśli moją sukę a to ona wydaje się być najniższa ze wszystkich Polskich suk z tym tytułem
Kona była dwa razy mierzona na wystawie fakt że wyszły różne wymiary
(60cm.oraz 60,5cm)ale oba były bardzo blisko wzorca czyli 61cm.

Link to comment
Share on other sites

Musha to raczej nie jest koncert życzeń... ;-) nie zapominaj iż sukę Twoją widziałam niejednokrotnie na żywo więc daruj sobie bajki... 61 cm to ma moja Lika, której interka prawie pod brzuchem się mieści...
[B][B][/B][/B]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=DarkRed][COLOR=Black]Dostałam taka wiadomość na pocztę (to jest tekst pierwotnej odpowiedzi IZIS)[/COLOR]

"Witaj Asiunia02,

Izis odpowiedział właśnie na Twój post w temacie - Katowice 20.21-22.03.2009r. MWPR CACIB - w Wystawy na Dogomania Forum.

Link do tematu:
[url=http://www.dogomania.pl/forum/f704/katowice-20-21-22-03-2009r-mwpr-cacib-133033-new/]Katowice 20.21-22.03.2009r. MWPR CACIB - Strona 4 - Dogomania Forum[/url]

A tutaj znajduje się wiadomość, która właśnie została zamieszczona:

***************

---Cytat (Orginał przez Musha)---
Witam
Jednak się mylisz jeśli masz na myśli moją sukę a to ona wydaje się być najniższa ze wszystkich Polskich suk z tym tytułem
Kona była dwa razy mierzona na wystawie fakt że wyszły różne wymiary
(60cm.oraz 60,5cm)ale oba były bardzo blisko wzorca czyli 61cm.
---Koniec Cytatu---
[B]Zapominasz chyba ze ja Twoją sukę widziałam na żywo...
61 cm to ma moja Lika, której interka prawie pod brzuchem się mieści ;-)"[/B]

A to jest tekst edytowany:

IZIS: Musha to raczej nie jest koncert życzeń... [/COLOR] [COLOR=DarkRed];-) nie zapominaj iż sukę Twoją widziałam niejednokrotnie na żywo więc daruj sobie bajki... [/COLOR]

[COLOR=DarkRed][COLOR=Black]I teraz moja odpowiedz:
Kona i moja Chikaka są bardzo do siebie podobne (oczywiście pod względem wzrostu), a skoro Chikaka ma 59 to Bu -"Kona" może mieć 61, wiec chyba z Izydową miarką lub też wzrokiem jest coś nie tak.

Jedno jest pewne, że 58 to jest dopuszczalna wysokość wg wzorca, a 52 czy też 48 za nic w świecie nie da się podciągnąć, a takie akity też istnieją, ale za to na długość mają dużo ponad normę. Zamiast w zwyż poszło w szerz, zdarza się i tak.

[/COLOR]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Chikaka była mierzona nie raz i nikt jej nie zarzucił, że jest za niska.

W twojej obecności Chikaka była mierzona np. w Sopocie w 2004 roku gdzie dostała CACIB i NSwR i to przez [B][B][B][B][B][B]Angelike Kammerscheid-Lammers[/B][/B][/B][/B][/B][/B] więc to coś chyba znaczy.[B][B][B][B][B][/B][/B][/B][/B][/B]Najciekawsze jest to, że nasza Chikaka i Mushy Bu są złe i mają tytuły jakie mają, a twoja cudowna, perfekcyjna Lika nie ma żadnego. [B][B][B][B][B][/B][/B][/B][/B][/B]

Link to comment
Share on other sites

No i mamy pyskówkę a kto jest prowokatorem - wiadomo jak zwykle Izis
no więc i ja dołoże swoje tzy grosze

przez kilka ostatnich lat nigdy nie krytykowałem żadnych psów zawsze starałem się zachować swoje opinie dla siebie i osób mi bliskich ale zrobię wyjątek i odbije piłeczkę którą skierowałaś w moją stronę

Pierwszy twój inter -ten od południowych sąsiadów,długi czas dostawał oceny b.db. właśnie za wzrost co nie przeszkodziło mu zrobić Intera jak troszkę podrósł poczytaj jego karty ocen z czasów gdy był w ichniej hodowli (no chyba że nie udostępnili ci kart ocen przy przekazaniu psa)

drugi inter - zgłaszasz go na wystawę a jak pojawia się poważniejsza konkurencja to psa niet. nie będę już opisywał jego tragicznego tyłu

Jak napisała Asiunia twoje pupilki mają takie osiągnięcia jakie mają czyli
są [B]ZŁOTYMI MEDALISTKAMI z ZADUPIA DOLNEGO [/B](mając konkurencję w większości przypadków dostają po tyłku) i raczej nic więcej nie uzyskają
przecież większość sędziów na wystawach jest ponoć do ciebie uprzedzona i usadza twoje psy - mam na myśli psy w twoich rękach[IMG]http://static.dogomania.pl/forum/images/icons/icon13.gif[/IMG]

Izis napiszę to tylko raz odpier..... się od mojej suki to i ja nie będę więcej czepiał się twoich pupili

Przepraszam wszystkich nie zainteresowanych powyższym postem ale każdy ma granice cierpliwości moja właśnie została przekroczona
Musha

Link to comment
Share on other sites

MUSHA gratuluje zrównania poziomu do reszty. Zauważ iż poza stwierdzeniem faktu jej niskiego wzrostu nawet nie zaczęłam wymieniać WAD Twojej suki i nie mam takiego zamiaru bo mało mnie to bawi... życzę dalszych sukcesów na wystawach i w hodowli. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem tekstu to nie biłbyś piany bez potrzeby...
[SIZE=1]Nawet nie wiedziałam, że po moim domu biegają 3 interchampiony z zadupia dolnego.[/SIZE][SIZE=1] Fajnie ;-) Jeden z nich jest nawet w dolnej granicy wzrostu dla samca akity tylko, że JA nie boję się do tego przyznać. W dodatku nie boję się też badać własnych psów czego jak ognia unika większość polskich hodowli.
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']MUSHA gratuluje zrównania poziomu do reszty. Zauważ iż poza stwierdzeniem faktu jej niskiego wzrostu nawet nie zaczęłam wymieniać WAD Twojej suki i nie mam takiego zamiaru bo mało mnie to bawi... życzę dalszych sukcesów na wystawach i w hodowli. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem tekstu to nie biłbyś piany bez potrzeby...
[SIZE=1]Nawet nie wiedziałam, że po moim domu biegają 3 interchampiony z zadupia dolnego.[/SIZE][SIZE=1] Fajnie ;-) Jeden z nich jest nawet w dolnej granicy wzrostu dla samca akity tylko, że JA nie boję się do tego przyznać. W dodatku nie boję się też badać własnych psów czego jak ognia unika większość polskich hodowli.[/SIZE]
[/quote]
A co,reszta to niższy od Czego poziom reprezentuje?
nie obrażasz przypadkiem nikogo z osób piszącym na tym forum?
zauważyłem iż nie wymieniłaś wad mojej suki Bo ......... może ich nie ma?:evil_lol: a może po prostu ich nie znasz i dlatego to cię nie bawi.
A tak wogóle to jak polemizujemy na temat wzrostu Akit to mam wrażenie
że ty w swojej hodowli popadasz w skrajności:
albo wychodzą ci takie które są za małe - czytaj poniżej wzorca albo dość dorodne jak bracia DALTONOWIE a Ty z uporem maniaka będziesz bronić i tych i tych jak przysłowiowa mamuśka DALTON

jeżdzisz jak po burych psach po większości polskich hodowców chwalisz się badaniami a żadne psy z pochodzące z twojej hodowli z dysplazją nigdy nie miały kłopotów?
może jestem sklerotykiem ale nie przypominam sobie abyś zrobiła jakieś Akicie intera nie piszę o Shikoku bo tych jest w Europie jak na lekarstwo no więc nie miałaś z tym kłopotu

Link to comment
Share on other sites

Ojejku, przerazilo mnie to co tutaj przeczytalam, co prawda na szczescie jeszcze nikt mojego Shirai'ka nie obraza, ale fakt ...jako w tej chwili jedynie obserwator tez uwazam, ze pewna granica zostala przekroczona...przede wszytskim nie powinno sie negowac decyzji sedziow, jezeli ludzie maja z tym problem, poprostu powinni zrezygnowac z wystawiania swoich pupili i bedzie spokoj!!! Ewidentnie tutaj mozna w pewnych wypowiedzach zauwazych delikatny powiew zazdrosci (niestety to chyba niedlugo bedzie nasza cecha narodowa - jezeli ktos potrafi byc czlowiekiem to powinien pogratulowac sukcesow na wystawach, a nie wyklucac sie o cm). Nie ma psow idealnych (choc nie jestem tak doswiadczona jak Wy, to nie trzeba byc super hodowca, czy posiadaczem psa, zeby to wiedziec, podobnie zreszta tak jak ludzi !!! Faktycznie jak przeczytalam ponizsze zdanie
Napisał [B]Izis[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f704/katowice-20-21-22-03-2009r-mwpr-cacib-133033-post12026836/#post12026836"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]"MUSHA gratuluje zrównania poziomu do reszty" [/I]

Po tym zdaniu zalamalam sie i zrozumialam na jakim poziomie jestem :placz:
[COLOR=black][FONT=Verdana]Musha ciesze sie jestesmy na podobnym poziomie, ja rowniez to w ten sposob zrozumialam. Czyli reprezentujemy "inny" poziom, ciekawa sprawa ze procz psow, ludzi tez niektorzy klasyfikuja!!!Przykre i to wlasnie jest ponizej poziomu....[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Mysle, ze zamiast wytykac innym psom i ludziom wady zajmijmy sie swoimi psami ( piesiekiem ;-) ) oraz tym co nas dotyczy i jezeli sami nie osiagamy suksesow to cieszmy sie z suksesow innych !!! [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izis']MUSHA gratuluje zrównania poziomu do reszty. Zauważ iż poza stwierdzeniem faktu jej niskiego wzrostu nawet nie zaczęłam wymieniać WAD Twojej suki i nie mam takiego zamiaru bo mało mnie to bawi... życzę dalszych sukcesów na wystawach i w hodowli. Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem tekstu to nie biłbyś piany bez potrzeby...
[SIZE=1]Nawet nie wiedziałam, że po moim domu biegają 3 interchampiony z zadupia dolnego.[/SIZE][SIZE=1] Fajnie ;-) Jeden z nich jest nawet w dolnej granicy wzrostu dla samca akity tylko, że JA nie boję się do tego przyznać. W dodatku nie boję się też badać własnych psów czego jak ognia unika większość polskich hodowli.
[/SIZE][/quote]

Kona 61 cm, Chikaka 59 cm to chyba jest przyznanie się do wzrostu, wiec o co Ci chodzi ???????????????????????????

Wierze w to, że gdyby Ryuu był w twoich rękach od początku to prawdopodobnie by nie miał intera, ale że jego zycie to do niedawna ciągła tułaczka od hodowcy do hodowcy i był wystawiany tu i tam to się uzbierało. Ma Intera i fajnie, a że przykładem na to, że Akita to Symbol Wierności nie jest to inna kwestia, z resztą tak jak większośc twoich akit.
[B]
A co tam u TADY ? zobaczy go chociaż raz w dorosłej klasie ?? [/B]

A tak na koniec IZIS: zycze Ci nowych championów z twoim przydomkiem bo te ostatnie powoli się starzeją, a czymś reklamować się trzeba bo gaduche to ty masz, ale trzeba czymś te teorie poprzeć.

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu powyższej wymiany zdań, mam poważne wątpliwości, czy na forum są prawdziwi miłośnicy rasy akita inu. Jeśli ktoś kocha tę rasę, to wszystkie psy, bez względu na pochodzenie hodowlane będą mu bliskie. Ja nie widzę brzydkich akit, dla mnie każda jest słodkim maluchem i tak pozostanie. Oglądałam strony internetowe większości polskich hodowli, wasze pieski są bardzo piękne, zagłaskałabym każdego..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...