Jump to content
Dogomania

wychowanie rocznego psa


karokamido

Recommended Posts

Witam 

od tygodnia mamy psa który ma rok. Adoptowalismy to od ludzi którzy nie mieli czasu się nim zajmować. Mieszkali w domku i pies był cały czas w ogródku. Problem jest taki że jak wychodzimy na spspacer to od razu sika. Zakładamy puszorek-sika. Cieszy się -sika. Po prostu nie wiem czy on z tego wyrośnie?

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Rocznego psa właściwie można jeszcze uznać szczeniakiem - albo raczej podrostkiem. Uczcie psa czystości tak jak szczeniaka, z tym, że nie musicie używać podkładów, ale od razu przejść do etapu sikania na zewnątrz. Jak wypróżni się za dworze - nagradzacie. Jeśli zrobi to w domu - sprzątacie porządnie to miejsce, żeby nie było zapachu (przyda się jakiś specjalny środek).
Przy okazywaniu radości może posikiwać i nie ma w tym nic nadzwyczajnego - mój pies też tak robił ;) Ćwiczcie opanowanie emocji, nie nakręcajcie go gdy się cieszy (typu gadanie do psa wysokim głosem), zachowujcie spokój i nagradzajcie psa, gdy też zachowuje się spokojnie.
Jeśli chodzi o sikanie przy zakładaniu szelek, to pewnie radość ze spaceru, albo strach - nie widząc psa nie jestem w stanie tego stwierdzić ;) Jeśli to to pierwsze, zakładajcie psu uprząż kilka razy w ciągu dnia, ale nie wychodźcie na dwór - żeby to nie był dla niego znak spaceru a coś zwykłego, "nudnego". Nie będzie się wtedy tak emocjonował :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...