Jump to content
Dogomania

Pogorszenie stanu uzębienia w niewielkim czasie


Haroszek

Recommended Posts

Witam Serdecznie!

   Otóż przychodzę tutaj z problemem pogorszenia stanu uzębienia u mojego psa w dość niewielkim czasie ponieważ dwa miesiące. Przybliżając, przeglądając zdjęcia mojego psiaka natknąłem się na te sprzed adopcji. Moim zdaniem zęby miały nikłą płytkę bakteryjną, ich stan był zupełnie w porządku jednak idąc dalej w stronę zdjęć które zrobiłem dwa miesiące pod adopcji ich stan nie był taki sam. Pies dostaje karmę na swój wiek żeby ją przegryzał, za gryzakami/dental sticks'ami nie przepada. Pomimo tego że planuję psa zapisać na operację czyszczenia zębów [tak zalecał vet] chciałbym sięgnąć waszych rad co do dalszego postępowania. Co robić żeby zęby nie żółkły tak szybko.

Na koniec daję podstawowe informacje i zdjęcia zębów po tuż adopcji i 2 miesiące po adopcji

Karmię: Brit Premium Large L

Wiek: Bliżej nieokreślony. W schornisku zapewniali że 2,5 roku jednak ja sam po częściowej siwiźnie stwierdzam ok. 5 lat.

Zdjęcia:

Schronisko [niedługo przed adopcją]:

diWwQeR.jpg

Tuż po adopcji:

lWqHY16.jpg

 

Dwa miesiące potem: 

TW8wRnB.jpg

 

Z góry przepraszam jeśli zdjęcia będą w jakikolwiek sposób nieostre, niewyraźnie. 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze pytanie - czym karmisz bo jeśli tanią suchą karmą to się nie dziw. Ja mam 11-letnią sukę, która ma bialutkie zęby do samych dziąseł jak szczeniak a nigdy jej zębów nie czyściłam. Karmię naturalnie, jak była młoda dostawała do gryzienia kości cielęce, teraz dostaje kurze łapki suszone, czasem dentasticksy bo lubi. Ale bazą jest mięso i dodatki oczywiście czyli ryż, makaron, warzywa, mleko, ser.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...