Jump to content
Dogomania

Sam w mieszkaniu 10 godzin.


jacol3500

Recommended Posts

Witam serdecznie. Razem z dziewczyną marzymy o psie, jednak nie jesteśmy pewni czy będzie on u nas szczęśliwy. Niestety obydwoje pracujemy od ~8 do 17 od poniedziałku do piątku, ja dodatkowo w weekendy. Mieszkamy w bloku na 3 piętrze bez windy. Bardzo kochamy zwierzęta i pies to nasze marzenie ale poradźcie proszę co robić. Sporo czytałem i opinie są podzielone. Jedni twierdzą, że kategorycznie nie można zostawiać psa na tak długo. Inni, że nie ma problemu... i bądź tu mądry człowieku... Może doradzicie rasę psiaka który nadaje się do mieszkania w bloku a jednocześnie nie ma bardzo głęboko zakorzenionej potrzeby ciągłego kontaktu z człowiekiem? Chyba, że z tą rasą to przesadzam i każdego pieska da się nauczyć zostawania samemu w domu? Bo tak szczerze to nam największą frajde sprawiło by zabranie jakiejś bidy ze schroniska... I tu pytanie dorosły pies czy raczej szczeniak? Rozsądek podpowiada, że szczeniaka będzie łatwiej wszystkiego nauczyć. 

Z góry dziękuję za pomoc i życzę wszystkim smacznego jajka ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.mikropsy.org/poradnik-lepsze-10-godzin-samemu-w-domu-niz-24-w-schronisku-fakty-i-mity/

Zachęcam do zapoznania się z powyższym linkiem:)

Moje doświadczenie mówi także, że skoro macie mało czas, to warto wziąć psa już ułozonego np. z domu tymczasowego. Dzięki dacie pewnie radę uniknąć wielu szczenięcych wybryków, a i psiak będzie miał znany charakter. 

Link to comment
Share on other sites

http://www.mikropsy.org/poradnik-lepsze-10-godzin-samemu-w-domu-niz-24-w-schronisku-fakty-i-mity/

Zachęcam do zapoznania się z powyższym linkiem:)

Moje doświadczenie mówi także, że skoro macie mało czas, to warto wziąć psa już ułozonego np. z domu tymczasowego. Dzięki dacie pewnie radę uniknąć wielu szczenięcych wybryków, a i psiak będzie miał znany charakter. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Według mnie starszy pies byłby lepszym wyborem, a jeżeli chodzi o naukę to każdego psa można szkolić niezależnie od wieku. Ja też wziąłem drugiego psa starszego z hoteliku i nie ma problemu z nauką mimo że początki nie były łatwe :) Tak jak napisała Madie myślę że dobrą radą jest wzięcie psa z DT lub hoteliku gdzie ludzie zdążyli go poznać i mogą na pewno wiele opowiedzieć na temat jego potrzeb i zachowania. Taki starszy pies po przeżyciach będzie baaaardzo wdzięczny za nowy domek. Dla mojego nie było by problemem zostawać tyle jeżeli przed i po pracy poświecę mu wystarczająco dużo czasu i czułości (mam 2 więc mają raźniej, ale też zdarza się być poza domem 10h). Polecam dać jakiemuś szansę i wierzę że będzie to obopólne szczęście :) Najlepsze są chwile jak taki pies się przed Wami otwiera i zaczyna codziennie coraz bardziej ufać :)

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...