Jump to content
Dogomania

Jork nie chce skakać na janapę


PawelWroc

Recommended Posts

Witam.

Martwi mnie taki problem z moim 6 miesięcznym Jorkiem. Od jakiś 2-3 tygodni psiak przestał wskakiwać na kanapę, podczas wykonywania komend siad, siada kiedy mówi się mu łeżeć wcześniej się kładł. Teraz na komende leżeć przyjmuje pozycję tak jak waruj tzn. Kładzie sie na przednich łapkach ale tylek nie kładzie tylko stoi na tylnych łapkach. Kiedy mówi się mu poproś wcześniej stawał na tylnich łapkach i prosił, teraz siada. Zauważyłem też że tak jakby tyłeczek, biodra miał mniejsze, słabiej zbudowane niż przednia część ciala... Poza tym jest bardzo pogodnym szczeniakiem chętnie chodzi ma spacery, bieda chodzi pi schodach itp. Tylko martwi mnie to zachowanie.

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie po prostu pies nie "ogarnął" komend - i tyle. Poćwiczcie więcej i dokładniej - nie nagradzaj psa, jeśli wykona inną komendę niż wydałeś. Jeśli pies nie wykazuje niepokoju czy innych oznak dyskomfortu przy dotykaniu tylnych łap i bioder, nie ma powodu do paniki. Dla świętego spokoju można iść na prześwietlenie. Jeśli chodzi o słabiej zbudowany tył, to tu również nie ma powodów do obaw, zazwyczaj tak właśnie to powinno wyglądać. No chyba, że różnica jest rażąca. Gdybyś wstawił zdjęcie byłoby łatwiej to ocenić. A póki co idź do weterynarza na kontrolę, wtedy będziesz mieć pewność, że psu nic nie jest ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...