Jump to content
Dogomania

Uzytkowy border colie??


Abi

Recommended Posts

Mnie się marzy border collie, z którym uczestniczyłabym w agility, pasienie itp. Narazie jest to niemożliwe ze względów mieszkaniowych i materialnych. Pytałam jużo cene szczeniaczków, ale może Wy coś wiecie więcej na ten temat. Raczej interesowałyby mnie hodowle polskie.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się marzy border collie, z którym uczestniczyłabym w agility, pasienie itp.

Co prawda nie u wszystkich border collie jest to mozliwe, bo sa psy, ktore po pileczkowych szalenstwach w agility czy flyball'u bardzo trudno zgasic. Niemniej jednak zdarzaja sie i inne przypadki, o czym zreszta napisano w temacie Border Collie.

Z polskich hodowli polecam Energizer Tomka, hodowla znana, nie rodzi sie w niej duzo agilitowych wybitnosci, natomiast w pasterstwie i na wystawach radza sobie calkiem niezle. W sumie jest to jedyna hodowla ktora od poczatku byla nastawiona na prace z owcami, i tylko tam mozna sprobowac takiego sportu. Jest jeszcze Tempo, suka dopiero zostala pokryta, takze pierwszych szczeniat mozemy oczekiwac dopiero pod koniec grudnia. Jednak mysle, ze jezeli chodzi o ich uzytkowosc to te pieski nas nie zawioda.

Z czeskich Foxy Fox, Bohemia Alke. O tej pierwszej wiem nieco wiecej, trenuja z psami agility, obedience i PO, majac juz jakies sukcesy.

Link to comment
Share on other sites

Piszac uzytkowe mam na mysli obedience, agility, IPO, no i oczywiscie ratownictwo, bo choc bardziej uzytkowy jest border pasacy to czarowanie ofiary znajdujacej sie gleboko w gruzach zda sie na niewiele :wink: .

Dzieki za podane informacje i czekam na wiecej.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...