Jump to content
Dogomania

pies mnie gryzie


nightangel

Recommended Posts

witam mam rocznego psa małego mieszańca. jest u mnie od małego. Nigdy nie był bity, mieszka w domu. problem polega na tym, że idę do np. sklepu i pies zostaje z moim mężem pod sklepem pies normalnie spaceruje itp ale gdy wracam on na mój widok się cieszy merda ogonem, ale jak tylko jest juz blisko mnie zaczyna gryźć buty, warczeć, szczekać. tak jakby był zły że go zostawiłam.trwa to długo az sie nie odwróci jego uwagi.jak go tego oduczyć? odciągam go mówie nie wolno nawet nie krzycze bo ludzie patrza ale to nic nie daje :(

Link to comment
Share on other sites

Pies sam z siebie nie rozumie naszych poleceń ani naszych słów, trzeba go długo i cierpliwie uczyć, że siad to znaczy siad zawsze i wszędzie - i w domu, i na spacerze i przed sklepem; najpierw kiedy nic nie rozprasza uwagi, a potem w coraz trudniejszych dla psa sytuacjach.  Pies nie zrozumie, co to znaczy "nie wolno", jeśli nie nauczysz, jak powinien się zachować. Wie tylko, ze jesteś niezadowolona, słyszy gniewny głos  i nakręca się tym bardziej.  Może bodaj kilka lekcji pod kierunkiem trenera?  Albo sama zacznij uczyć siadania na polecenie w mieszkaniu, chwal zawsze i nagradzaj smakołykiem okazjonalnie, nie za każdym razem,  - tak ze czterdzieści razy każdego dnia? Nie raz za razem oczywiście. A potem zaczniesz naukę siadania na klatce schodowej, na spacerze i przed sklepem jeszcze nie odchodząc od psa; jak to zrozumie, odejdziesz na pół kroku, na krok, pochwalisz i nagrodzisz jak wrócisz, i tak dalej, i tak dalej... Ale chwalić i nagradzać trzeba jak pies siedzi, nie kiedy się poderwie na Twój widok.  Jeśli się poderwie - usłyszy "nie" i znowu naprowadzisz w siad i dopiero pochwalisz. A potem innym hasłem pozwolisz iść obok Ciebie czy biegać - nie jest łatwo mówić do psa tak, aby rozumiał o co człowiekowi chodzi. Ale skoro wielu to potrafi, to i Ty dasz radę:-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...