Jump to content
Dogomania
 • Announcements

  • Admin

   Regulamin Forum   12/31/16

   Dogomania na Facebooku
   https://www.facebook.com/groups/DogomaniaPL/    
Marmag

Suczka hodowlana a hodowla

Recommended Posts

Witam. Zadam proste pytanie, gdyz nie potrafię znalezc bezposredniej odpowiedzi. Czy jesli (teoretycznie)  mam suczke z uprawnieniami hodowlanymi i chce ja rozmnozyc to musze najpierw zalozyc hodowle? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź. Czy orientuje sie ktos jak to wygląda w Niemczech? Tj. chce kupic psa w pl ale tutaj w de miec hodowle - na razie czysto teoretycznie. Co powinnam wiedziec od stron prawnych? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jak kupisz psa w PL, to z metryką idziesz do ZK i bierzesz "Rodowód eksportowy" albo już hodowcę możesz prosić, żeby wyrobił "Rodowód eksportowy" dla Twojego szczeniaka. Potem, z takim rodowodem, rejestrujesz swojego psa w DE, w VDH (Verband fur das Deutsche Hundewesen  www.vdh.de/home/). Potem jeździsz z psem na wystawy, żeby zrobić uprawnienia hodowlane, a w międzyczasie składasz wniosek o rejestrację przydomka hodowlanego. Jak już pies "wyjeździ" hodowlankę i będziesz mieć potwierdzenie przydomka, możesz myśleć o rozmnażaniu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, wyczytalam jeszcze iz hodowla w Niemczech w mieszkaniu jest zabroniona. Prawda to? Chodzi o yorkshire terrier l. Rozumiem ze taki wymog ma sens w przypadku wiekszych ras, ale w przypadku tej rasy mieszkanie wydaje mi sie w porzadku tym bardziej iz bylaby to hodowla mala. Jak to jest w rzeczywistości? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak pisal forumowicz o nicku dozent na stronie:

(bez w w w) forum.mypolacy.de/topic/76786-warunki-pobytu-psa-w-niemczech/

Podobno ktos przychodzi nawet sprawdzac hodowle.  Prosze powiedziec jak to jest bo mialam dosyc poważne plany, a mieszlam w mieszkaniu.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pewnie chodzi Ci o to zdanie: "VDH przyśle kogoś, kto sprawdzi, czy masz odpowiednie warunki do hodowli - jeśli jest to mieszkanie w bloku, to nawet nie podejmuj starań, bo decyzja będzie negatywna." Dla mnie jest tu napisane tylko tyle, że decyzja może być odmowna, a nie, że nie można mieć hodowli w mieszkaniu. To dwie różne sprawy.

Nie wiem skąd wytrzasnął takie informacje, ale według mnie są błędne. Mam sąsiadkę z labkiem i drugą z owczarkiem francuskim. Oba psy z domowych hodowli, a psy dużych rozmiarów, nie york. Poza tym, weź to na logikę: gdzie masz mieć hodowlę jak nie w mieszkaniu? w piwnicy?

Jeśli jednak tak bardzo Cię to martwi, to najlepiej będzie zapytać u źródła. Więc jutro telefon do VDH i się dowiesz ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super, o takie podniesienie na duchu mi chodzilo. Oczywiście dowiem sie tu wszystkiego osobiscie jak tylko jeszcze troszke podszkole jezyk, ale spokoju mi to przez ostatni czas nie dawalo wiec postanowiłam sie poradzic. Dziekuje Ci bardzo za odpowiedzi. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jeśli mówisz po angielsku, to w VDH powinnaś się bez problemu dogadać ;) Mieszkam w Niemczech od 13 lat i prawie wszystko załatwiam po angielsku, bo jest mi łatwiej niż po niemiecku ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now


×