Jump to content
Dogomania
Pandaa

Wybrać studia czy kurs aby zostać behawiotystą?

Recommended Posts

Z tego co się dowiaduje to w Lublinie istnieją studia behawioralne l i ll stopnia, trwające łącznie 5 lat (10 semestrów).  

Studia wydają mi się rozsądniejsze.  Pod względem  finansowym jak i zważając na to iż nie trwają one rok a parę lat dzięki czemu można zdobyć większą wiedzę jak i doświadczenie.

 Jednakże odnoszę wrażenie, iż po kursie otwiera się przede mną owiele więcej drzwi.  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie podpiąć się pod pytanie.

Za kilka tygodni będę musiała podjąć jakąś decyzję odnośnie studiów. Nie wyobrażam sobie siebie na kierunku niezwiązanym ze zwierzętami, dlatego składam podanie między innymi na behawiorystykę zwierząt na UP w Lublinie. Wiadomo, że ta uczelnia jedną z lepszych nie jest, dlatego wciąż mam ogromne wątpliwości, czy nie lepiej wybrać się na inny kierunek a po studiach, czy w między czasie pójść na kurs.

Jest może ktoś kto studiuje na tym kierunku lub ma jakieś doświadczenia informacje z nim związane?

Chętnie dowiem się czegokolwiek na ten temat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie obiecujcie sobie, że kurs na behawiorystę Wam cokolwiek da. Każdy kto ma choćby odrobinę praktyki, ma mega bekę z tych kursów i się łapie za głowę, jak można tak oszukiwać ludzi. Oszukiwać w znaczeniu: sugerować, że po takim kursie zdobędą fach i będą przygotowani do wykonywania zawodu. Bo nie będą. To tak, jakbyście chciały zostać prawniczkami czy psycholożkami po 1 semestrze. Poczytajcie tu, na dogo, w tym dziale opinie o kursach na behawiorystów.

O studiach się nie wypowiem, bo nie czytałam ani programu ani dossier kadry. Niestety, jeśli dopiero zaczynacie, planujecie zacząć przygodę z psami to będzie Wam bardzo trudno samodzielnie realnie ocenić jakość.

Na Waszym miejscu, umówiłabym się do któregoś z renomowanych trenerów - praktyków, z wydrukowanym programem i nazwiskami prowadzących i jego / ją zapytała o opinię i poradę jak to zrobić, żeby się nauczyć a nie zmarnować czasu i kasy. Teoretycznie trener i behawiorysta są od różnych spraw, ale w praktyce, dobry trener ma dużo większą wiedzę niż cały sztab behawiorystów razem wziętych. Trafić dobrego behawiorystę - bardzo ciężko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


Announcements

×
×
  • Create New...