Jump to content
Dogomania

KALININGRAD - 18/19 grudnia


Basenji

Recommended Posts

Witam,byłam w tym roku na międzynarodowej.Dopiero ochłonęłam,ale zapalił nam się samochód w drodze,jechałam chyba najdroszą, najobskurniejszą taksówką z częściowo wybitą szybą przednią,po przyjeździe zmieniona rasa,trzeba było wyjaśniać.Najpierw nie nada,ale jak wyciągnęłam 10 euro to nada.Ubikacja taka,że ja specjalnie nie wrażliwa nie załatwiając swoich potrzeb wybiegłam,a po zwycięsstwie szukałam ludzi co by mnie podwieźli do Bartoszyc,bo tam miaam zapasowy samochód,kierowca nie miał wizy i dlatego czekał w Bartoszycach.A przejazd.....przez granicę no lepszy niż przez Ukrainę.

Pytaj o szczegóły to powiem co chcesz i co wiem chodzi o rasy.

Link to comment
Share on other sites

Letni kaliningrad jest na stadionie dość ładnym gwiezna zapada czy coś takiego( piszę z głowy).teren ładny,równy,trawa równo,krótko ścięta.Organizacja na samym ringu dobra.Poza ringiem np.ich sekretariat gorzej.Mało ławek czy innych miejsc do siedzenia.Mało zadaszenia,ale to w tym roku ze wzgledu na pogodę nie przeszkadzało.trzeba brać wszystkie dokumenty od nich np.emailowe potwierdzenie przyjęcia psa,dowód wysłania zgłoszenia,mnie to uratowało.Angielskiego nie znają,tylko rosyjski.Rasę mi zmienili,moja wina-tak powiedziała pani komisarz wystawy,bo zgłoszenie napisałam e angielskim,a powinnam po rosyjsku,musieli się domyśleć co to za rasa.Ale tu uwaga,skoro nie odesłali mi zgłoszenia to znaczy,że je przyjeli i mogę występować,oczywiście trzeba bylo przeprosic i prosić o zmianę rasy.

Najfajniejszy był widok kwiatów przy schodach prowadzących do sekretariatu,a obok dosłownie ich ustrojstwo co miało służyć jako ubikacja.Chcialam jej zrobić zdjęcie,ale małżonek mi nie pozwolił. 8)

Link to comment
Share on other sites

Obiecuje zrobię w przyszłym roku w innym wschodnim kraju,bo ich ubiksię nie różnią.drzwi na jednym zawiasie,ciężko się otwiera i zamyka,obdarta farba.klepisko zamiast podłogi,ciemne ściany i sufit,jakaś metalowa umywalka,zlew zniszczony bardzo,w częściach,brak sedesu tak wyglądało,spłuczki nie zauważyłam,no i najgorsze pelno wszędzie kału.Śmierdzi przeraźliwie.Taka była na letniej w Kaliningradzie.Mało pić,bo krzaków też mało.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Byłam w tym roku w Kaliningradzie i wcale tego nie żałuję. Ale zaczne od początku.

Wystawa była zaplanowana jako 2-dniowa, tzn. 18-19.12.2004 r., ale (to moje zdanie), że mieli mało zgłoszeń i dlatego zrobili ja 1-dniową. Zgłoszono 303 psy.

Do granicy jazda OK. Co do samego faktu przekraczania granicy, to rzeczywiście trochę to trwa. Nam zajęło to 1,5 godziny w jedną strone, i godzinę w drodze powrotnej. Jechałam z nastawieniem, że jakoś to będzie na granicy. Mimo wszystko obawiałam się tego koszmarnego stania w kolejce, bo koleżanka była w lecie br. i stała 3 godziny, aby wjechac do K.

Wjeżdżając do Kaliningradu należy pamiętac o dodatkowych opłatach; dla nich nie jest istotne, że np. moje psy maja paszporty, honorowane w krajach UE. Za ichniejszą "kontrolę wet." trzeba zapłącić, najlepiej w rublach. Ale ja miałam tylko Euro i wyniosło mnie to 10 Euro w jedną stronę i 10 Euro nazad. A więc zapłaciłam za coś, czego nikt na oczy nie widział, tzn. ichniejsza kontrolę weterynaryjną. Na granicy trzeba tez zapłacić ichniejsze ubezpieczenie samochodowe; "zielona karta" nie ma tu nic do rzeczy! My za Renault Clio zapłacilismy 21 Euro. I gdy masz te wszystkie dokumenty to jedziesz do K. na wystawę.

Na pewno pomocna jest znajomość języka rosyjskiego; ja, oprócz tego, robiłam "blondynkę" , dziękowałam i przepraszałam. I pomogło.

Wystawa była w Klubie Rybaków. Tylko 2 ringi i 2 sędziny, obie "do wszystkich ras". W rozmowie telefonicznej otrzymałam info., że m.in. basenji będzie sędziował p. Z. Jakubowski z W-wy, ale jego w katalogu nie było. Jedna to sędzina rosyjska (nie spodobała mi sie; jej sposób sędziowania i zachowania się na ringu) - Anna TIC, druga - z Białorusi Natalia Bulielik. Miałam szczęście, bo basenji sędziowała p. N. Bulielik i tu należą jej się duże brawa za sprawność sędziowania, sposób odnoszenia się do psów i do właścicieli.

Ta wystawa była o tyle atrakcyjna, że mając championa (obojętne, czy młodziezowego, czy dorosłego) jednego z krajów FCI, i dostając na tej wystawie CAC/CAJC pies stawał sie Championem Rosji/Młodzieżowym Championem Rosji. Należało tylko dostarczyc kopie rodowodu + wcześniejszego championatu + za miesiąc, półtora zapłacić im 20 EURO.

Wystawa była rzeczywiście bardzo "przaśna, kibelek ... eh, lepiej nie mówić, w kranie zimna woda. Ale, tak jak pisałam, spodziewałam się tego, a więc ręcznik, mydło, papier toalet. mieliśmy ze sobą. Bufet b.skromny (ale mielismy swoje jedzenie). Troche zamieszania było z opłatą za psy (nigdzie nie znalazłam ich konta); ja w rozmowie telefonicznej ustaliłam, że opłata na wystawie będzie taka sama, jak podała mi pani sekretarz telefonicznie. Po czym na wystawie okazało się, że żadnej znizki nie ma. Ale gdy powołałam się na nazwisko tej pani, z którą rozmawiałam - opłata uległa obniżeniu do tej wysokości, jaką ustaliłam telefonicznie ( a więc jednak znajomość języka!!!)

Każdy z wystawców dostał "gifty": smakołyki dla psa, było tego sporo, różne ulotki.

Moje psiaki (3 zgłoszone basenji) poszły ostro i pzywiozłam do domu:Championa Rosji, Młodzieżowego Championa Rosji i pierwszy wniosek na młodzieżowkę + BOB + BOG1!!! Z tego ostatniego sukcesu cieszę się chyba najbardziej, bo grupe wygrał młody piesek, importowany z Holandii, który bardzo spodobał sie p. N. Bulielik.

I to wszystko. Pomimo Waszych ponurych opowieści o K., ja tam wybieram sie w maju (28.5.2005 r.) na 2 wystawy w 1 dniu. Chcę zdobyc Championat z suczką, która nie mogła z nami pojechac, bo 23 grudnia br. urodziła nam piekne 3 maluchy!

Asia

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek, byłabyś tak miła i sprawdziła w katalogu, czy jakieś shih-tzu były? A jeżeli tak, czy były wśród nich psy z Polski i jake?

z góry dziękuje :D

W Kaliningradzie shih-tzu było 6 sztuk (wszystie z Kaliningradu). Z Polski nie było żadnego. Podaję ich imiona + przydomki (bez rozróżnienia co jest co:

PSY:

Adrenalin SILVER

Adrenalin SAMUEL

DANCE IN THE SKY

GRAND BALTIJA RUS LIVEN SHOLKOVIH VOLOS

SUKI:

BUTTERLY TIRAMISU

NIKOL

Link to comment
Share on other sites

:lol: Asiaczku, gratulacje z okazji występu i sukcesu w Rosji.

Należy podziwiać chęć jeżdżenia do tych "przaśnych" krajów i zdobywania bardzo drogich tytułów.

Dawno minęły już czasy, gdy za $5 można było balować w Królewcu całą noc.

Zdrówko

Dzięki za gratulacje; zawsze to miło wygrać.

A kiedy Ty balowałeś za 5 USD? To jakaś zamierzchła przeszłość...

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek, byłabyś tak miła i sprawdziła w katalogu, czy jakieś shih-tzu były? A jeżeli tak, czy były wśród nich psy z Polski i jake?

z góry dziękuje :D

W Kaliningradzie shih-tzu było 6 sztuk (wszystie z Kaliningradu). Z Polski nie było żadnego. Podaję ich imiona + przydomki (bez rozróżnienia co jest co:

PSY:

Adrenalin SILVER

Adrenalin SAMUEL

DANCE IN THE SKY

GRAND BALTIJA RUS LIVEN SHOLKOVIH VOLOS

SUKI:

BUTTERLY TIRAMISU

NIKOL

bardzo dziękuje :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

[quote name='Artik&Shapali']a jakie sa koszty zalatwienia wizy do K??[/quote]
Wizy do K. sa bezpłatne i mają ważność do 3 miesięcy. Poniżej podam strone internetową, stamtąd możesz pobrac wniosek wizowy. Pamiętaj o zdjęciu i paszporcie:
[url]www.poland.mid.ru[/url]
Tam znajdziesz wszelkie potrzebne informacje. Czas oczekiwania - 5 dni. składać i odbierać nie musisz osobiście. Przynajmniej tak jest w W-wie.
Ja wybieram się na 2xCAC 28.5.2005 r.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...