Jump to content
Dogomania

Zęby


pakej

Recommended Posts

No myjemy , niestety :crazyeye: Od niedawna zresztą, bo żyliśmy w przekonaniu, że kocha wystarczy. I zapewne u większości psiaków pomaga, ale w przypadku Toriiego niezbędne okazuje się szorowanko:cool3: Ale czego nie robi się dla...pięknego uśmiechu :lol:
Pozdrawiamy!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='rrojka']No myjemy , niestety :crazyeye: Od niedawna zresztą, bo żyliśmy w przekonaniu, że kocha wystarczy. I zapewne u większości psiaków pomaga, ale w przypadku Toriiego niezbędne okazuje się szorowanko:cool3: Ale czego nie robi się dla...pięknego uśmiechu :lol:
Pozdrawiamy![/quote]

Wlasnie chcialam zapytac w tej sprawie, poniewaz nasz weterynarz, powiedzial, ze higiena zebow to u psa koniecznosc, ale dopiero jak skonczy 5 miesiecy i bedzie mial stale zeby !! A pytanko dotyczy tego jakich szczoteczek i jakich firm past do zebow moga polecic osoby, co zabki u "Milusinski" szoruja i z jaka czestotliwoscia to robicie ?
Na internecie widzielismy przerozne szczotki do zebow dla psiakow, ktore sie sprawdzaja ?
My myslimy o zakupie takie, czy ktos uzywaj jej u swojego psiaka:
[IMG]http://www.perro.com.pl/photo/product_big/8/2/5/1_825a1c4245b8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja takiej używałam zaraz po wzięciu swojego rudego ze schronu, bo zęby miał zaniedbane. Problem w tym, że szczoteczka raniła mu dziąsła, więc z niej zrezygnowałam i stosowałam gazę, na którą wyciskałam pastę i czyściłam zęby pojedynczo.
Nie pisałam nic o tej szczotce, ponieważ nie jestem do końca pewna, czy to krwawienie dziąseł po szczotkowaniu było spowodowane budową szczotki, czy też po prostu mój pies po wzięciu ze schronu był niedożywiony i osłabiony i stąd słabsze dziąsła. Więc moja opinia nie jest raczej obiektywna.
W każdym bądź razie już od dawna nie szczotkujemy zębisków tylko bułeczki, kostki i same się naturalnie czyszczą.
Gdyby ktoś chciał taką szczotkę wraz z prawie całą tubką pasty Petosan- mogę podarować :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

musze się pochwalić.. byłam dziś z Niunia u weta na wściekliźnie, pobraniu krwi, kleszczowych zakupach ;)
i przy okazji poprosiłam o zobaczenie zębów.. Pani weterynarz powiedziała " wie pani co, żeby wszystkie psy w jej wieku miały takie zęby jak ona, ja w jej wieku też bym chciała mieć takie zęby":evil_lol::evil_lol:

w czystości Anatowych zebów pomogła sucha karma i kosteczki dentastick (czy jak one się zowią) :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja ostatnio stosuje cos takiego ROYAL CANIN Oral Bar. Oddech i zabki super. Dodatkowo podaje kosteczki do obgryzania. jakos nie moge sobie wyobrazic ze miałabym małemu myc zeby :diabloti: juz widze ta histerie i niezadowolenie. Czesanie bywa meczace, a szorowanie zebow ło matko....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Shirai - Koki']
[IMG]http://www.perro.com.pl/photo/product_big/8/2/5/1_825a1c4245b8.jpg[/IMG][/quote]
Szczoteczka wyprobowana przez nas, myjemy nia zeby od okolo 2 miesiecy, raz, dwa razy w tygodniu myjemy zabki dziasla mu na szczescie nie krwawia, ale mysle ze to zalezy od sily nacisku szczoteczki przy myciu zabkow, poniewaz Shirai sie nie wyrywa i nie ucieka wiec mycie jego zabkow to przyjemnosc, pierwszy raz spotkalam psa co lubi mycie zebow, dodatkowo tak jak pisala Daria Denta Stick i to zaczelismy uzywac od okolo 1 miesiaca i jeszcze jakies patylki na zeby z Trixie, ale to juz od jakis 4 miesiecy i mu sie chyba znudzily ostatnio. Kosci probowalismy, ale Shirai jest za wygodny, wiec jak mu trzymamy to pogryzie, a jak mu zostawie to pocmoka pocmoka i zostawia...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...