Jump to content
Dogomania

Jaką karmę dla cocker spaniela?


Recommended Posts

My zaczynaliśmy od Acany też dobra a napewno tańsza od RC.
Szybko przeszliśmy na własnej produkcji zupki na bazie kurczaka i wołowinki (do tego ryż/kasza + warzywa). Korczysław zadowolony, a że dodajemy mu tam jeszcze siemię lniane to się błyszczy jak nawoskowany:)
I o ile masz dostęp do warzyw np z ogródka to wychodzi nawet taniej niż karma sucha, a gotowanie nie jest specjalnie uciażliwe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermaister']Witam, nie wiem jaką karmą karmić moją cocker spanielkę teraz obecnie jest na ROYAL CANINIE ale nie stać mnie na nią.:p[/quote]
Z Tańszych a dobrych karm mogę polecić Acanę, Chicken Soup, Brit, Purinę Pro Plan.
Jest naprawdę sporo dobrych, a nawet lepszych i tańszych karm od RC.
Możesz zamówić próbki różnych karm pisząc do dystrybutorów, albo kupić w sklepie zoologicznym kilka karm na wagę i dać psiakowi do spróbowania. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Cockermaniaczka']Na karmie dla szczeniaka nie mozna oszczedzac:roll:W koncu cos musi mu dawac sile i skladniki odzywcze do prawidlowego wzrostu i rozwoju....
Tak jak pisalo wczesniej,Acana,Orjen,Brit,Bosh,Purina Pro Plan-nie Dog chow!
Arion Premium...[/quote]

Ja jestem tego samego zdania! Uważam ze pierwszy rok życia psiaka, to co je i wogole jaki tryb zycia prowadzi owocuje w przyszłości. Dlatego czyż nie warto inwestować w zdrowie i przyszłość malucha?? To tak jak z dzieckiem;)
Mój pierwszy rok życia wcinał eukanubę, teraz je Acanę i też jestesmy zadowoleni;)
Ale jesli byłaby taka potrzeba to i do eukanuby jestem skłonna wrócić;) Ale poki co acana tansza, młodemu smakuje, sprzyja mu więc nie ma sensu zmieniac;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

:roll: Co z jadłem dla niego wymyślić już sama nie wiem. Próbowaliśmy już kilka różnych suchych karm i Royala i Purinę i Eukanaba w różnych kompozycjach -ryby, kurczaki, jagnięcina...i nic. Najlepiej z suchych wcina Pedigree (kurczak+wołowina+warzywa) i tu nie wiem czy się cieszyć, bo wszędzie słyszę i czytam, że Pedigree to prawie najgorsze karmy dla psów. Oczywiście domowe obiadki, takie jak dla niego, ryż, kurczak, marchewka to...30 sek i pusta miska ale co z suchym pokarmem? Moze ktoś miał podobny przypadek i wie co bardziej godziwego z suchych karm mu zafundować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotaz07']:roll: Co z jadłem dla niego wymyślić już sama nie wiem. Próbowaliśmy już kilka różnych suchych karm i Royala i Purinę i Eukanaba w różnych kompozycjach -ryby, kurczaki, jagnięcina...i nic. Najlepiej z suchych wcina Pedigree (kurczak+wołowina+warzywa) i tu nie wiem czy się cieszyć, bo wszędzie słyszę i czytam, że Pedigree to prawie najgorsze karmy dla psów. Oczywiście domowe obiadki, takie jak dla niego, ryż, kurczak, marchewka to...30 sek i pusta miska ale co z suchym pokarmem? Moze ktoś miał podobny przypadek i wie co bardziej godziwego z suchych karm mu zafundować?[/quote]
A próbowałaś tą nową Acanę Pacifica z nowej bezzbożowej serii Provincial? Smakuje nawet wybrednym psiakom, możesz kupić na próbę opakowanie 400 g (lub na wagę jak znajdziesz), próbek niestety nie mają.

A Pedigree to naprawdę nic nie warte, zawiera masę wzmacniaczy smaku i zapachu, dlatego psy tak chętnie to jedzą. :shake:

Już lepiej podawaj gotowane jedzonko. ;)

Link to comment
Share on other sites

W sumie jedyną wadą gotowanego jets to że trzeba je ugotować, ale o ile sie samemu cokolwiek gotuje to jeden garnek więcej nie robi różnicy, zwłaszcza że nie wymaga bytnej uwagi.
Ach.. i jest jeszcze jedna wada. Gotowane jak żadne inne się klei do uszu :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotaz07']:roll: Co z jadłem dla niego wymyślić już sama nie wiem. Próbowaliśmy już kilka różnych suchych karm i Royala i Purinę i Eukanaba w różnych kompozycjach -ryby, kurczaki, jagnięcina...i nic. Najlepiej z suchych wcina Pedigree (kurczak+wołowina+warzywa) i tu nie wiem czy się cieszyć, bo wszędzie słyszę i czytam, że Pedigree to prawie najgorsze karmy dla psów. Oczywiście domowe obiadki, takie jak dla niego, ryż, kurczak, marchewka to...30 sek i pusta miska ale co z suchym pokarmem? Moze ktoś miał podobny przypadek i wie co bardziej godziwego z suchych karm mu zafundować?[/QUOTE]

Ja też miałam a raczej mam taki przypadek , że moja Koki też jest wybredna co do karm, a jak je karme do musi mieć co jakiś czas inną :shake: moja sunia jadła kiedyś pedigree ale zrezygnowałyśmy :multi:


a to można tak dawać co jakiś czas inną karmę ??? bo Koki nic nie jest jak je co jakiś czas inną a tak wogóle to ona mało je karmy tylko tak pare groszków zależy jak jest głodna( jak jest głodna to karma jest cała zjedzona) :cool3::cool3::cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...