Jump to content
Dogomania

Dawkowanie


kuba3396

Recommended Posts

Witam moja suczka ma 7 tygodni to ile mam podawac karmy... Uzywam karmy royal kanin starter ..... To jest mój harmonogram : Jezeli znacie lepsze harmonogramy to mozecie podac ....

7.00-wyprowadzanie
7.30-karmienie, pojenie, wyprowadzanie
11.30-karmienie, pojenie, wyprowadzanie
15.30-karmienie, pojenie, wprowadzanie
19.30-karmienie, pojenie, wyprowadzanie
23.00-wyprowadzanie
(wyprowadzanie czyli na szmatke bo jeszce ne mineło 10-14 dni od ostatniego szczepienia przez hodowce)

Prosze o pomoc ....

Link to comment
Share on other sites

Młody przyjacielu,
Parę drobnych uwag. Jeżeli bardzo sztywno się trzymasz swojego rozkładu to niestety popełniasz błąd. Jeżeli chodzi o karmienie to nie ma problemu wszystko w porządku. Ale mam nadzieję, że maluch ma ciągle dostęp do wody. Musisz mu przypominć gdzie stoi picie - najlepiej w zasiegu jego zwroku. Jeżeli chodzi o "wyprowadzanie" to robimy to jakies 10-20 razy na dobę. Zawsze po przebudzeniu (widać, że maluch chce się załatwić), po zabawie, a przed spaniem i bardzo często po jedzeniu. Również miejsce załatwiania musi być maluchowi dobrze znane i najlepiej w zasięgu wzroku. Częstym błędem jest zostawianie picia, jedzenia, miejsca do załatwiania gdzieś w kuchni lub innym ustronnym miejscu zdala od pokoju, w którym przebywa maluch. Tak mozna zrobic u kilku miesięcznego psiaka nie małego szczeniaka. I na zakończenie jeszcze jedna uwaga. Piszesz, że karmisz starterem. Pamiętaj przy zakupie kolejnej porcji karmy, że powinieneś za 2 tygodnie powoli przechodzić na juniora.
pozdrawiam Waldek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba3396']Dlaczego popełniam bład gdy sie trzymam sztywno harmonogramu ??? Trzymam w kuchni budke oraz miseczki z woda i jedzeniem... I jeszcze raz sie pytam jak duza powinna byc porcja ??? (Karmy)[/quote]
[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]taka jak na opakowaniu :cool1:
ja nie karmię royalem więc nie wiem ile :roll:
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kuba3396']Dlaczego popełniam bład gdy sie trzymam sztywno harmonogramu ??? Trzymam w kuchni budke oraz miseczki z woda i jedzeniem... I jeszcze raz sie pytam jak duza powinna byc porcja ??? (Karmy)[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Albo ja tak zawile pisze albo Ty masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pies to żywe stworzenie i aby wychować wspaniałego psa i nie pytać się później, dlaczego w wieku 1 roku piesek dalej siusia po domu musisz zrozumieć jego psychikę. Karmienie o stałych porach to na pewno prawidłowe działanie. Ja natomiast z Twojego postu wywnioskowałem (może całkiem mylnie), że poisz i "wyprowadzasz" szczeniaka również wyłącznie o stałych porach. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Pies musi mieć dostęp do wody ciągle, dlatego też pojęcie pojenie nie powinno mieć miejsca. Pies chce pić to w dowolnej chwili sobie sam pije.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Wyprowadzanie o stałych godzinach szczeniaka? Tu bym już polemizował. Szczeniak nie robi na zawołanie. Szczeniak nie załatwia się, co 4 godziny jak by wynikało z Twojego rozkładu. Szczeniak załatwia się zazwyczaj po przespaniu godziny lub dwóch oraz po dłuższej (czytaj 1-2 godzinnej) zabawie. Jeżeli się nie bawi, a śpi dłużej, bo w domu nikogo nie ma i nie ma, co robić to ten czas może się wydłużyć.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Powtarzam pies się budzi - wyprowadzamy, pies przestał się bawić zaczyna się kręcić – wyprowadzamy itp. I cały Twój rozkład diabli wzięli.[/FONT][/COLOR]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Co do karmy to czytamy na opakowaniu co podaje producent. Każdy z nas używa różnych karm, różnych rodzajów i strasznie trudno Tobie odpowiedzieć na to pytanie. Problemem jest również waga Twojego psa w wieku kiedy osiągnie dojrzałość. Nie wiem czy będzie to mały York czy raczej ten większy nic na ten temat nie piszesz. Ale trochę poszperałem i informuję:[/SIZE][/FONT]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Rogal Canin starter waga dorosłego psa 2kg dzienne zapotrzebowanie to 30 gram[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Rogal Canin starter waga dorosłego psa 3kg dzienne zapotrzebowanie to 40 gram[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Rogal Canin junior waga dorosłego psa 2kg dzienne zapotrzebowanie to 50 gram[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Rogal Canin junior waga dorosłego psa 3kg dzienne zapotrzebowanie to 65 gram[/FONT][/SIZE]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]pozdrawiam[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Cześć, tamtym razem nie było jeszcze psa... Nie wiedziałem jak napisać ... Ale pytałem się na zapas ...
:evil_lol: Hodowca nie udzielił żadnych rad, tylko powiedział jaka karma .. ze trzeba obcinać włosy na uszach .. A takich rad ile dawać pokarmu np.. Nie powiedział.... Wszystko jest z nią ok !! Tylko martwi mnie to ile dawać pokarmu .. Pies ma 0.5 kg ...

Link to comment
Share on other sites

Od tego powinienes miec kontakt z hodowca (chyba, ze to zwykly handlarz pisz pan jorki) i uzgadniac chocby telefonicznie jakiekolwiek watpliwosci.
Royal nie jest zbyt dobra karma, zastanow sie nad Acana, Orijenem, moze domowe gotowane, barf bylyby dla malucha odpowiedniejsze.
Zreszta zajrzyj na Zywienie, tam wiecej sie dowiesz.
Co do wieku, nadal nie rozumiem:
cyt. z 22.01. " Mam 7 tyg suczkę. Jest zimno. Czy mogę z nią wychodzić na dwór ??
Proszę o POMOC....... Nie wiem co robić ...."
To w koncu ile ma szczenior i w ogole wiesz o prowadzeniu, wychowywaniu psa :roll:?

Link to comment
Share on other sites

Dla wiedzy czyta sie przed wprowadzeniem psa do domu. Potem, jesli ktos szuka pomocy, to raczej powinien podawac stan w miare zgodny z rzeczywistoscia.
Przykladowo karmienie 4 tygodniowego szczeniecia odbiega od przypadku 10 -tygodniowego.
Nadal nie rozumiesz?
Poza tym najlepszym wsparciem i najsensowniej odpowie hodowca szczeniecia, jesli to byl hodowca ( w co mocno watpie) :diabloti:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Dla wiedzy czyta sie przed wprowadzeniem psa do domu. Potem, jesli ktos szuka pomocy, to raczej powinien podawac stan w miare zgodny z rzeczywistoscia.
Przykladowo karmienie 4 tygodniowego szczeniecia odbiega od przypadku 10 -tygodniowego.
Nadal nie rozumiesz?
Poza tym najlepszym wsparciem i najsensowniej odpowie hodowca szczeniecia, jesli to byl hodowca ( w co mocno watpie) :diabloti:...[/quote]

Pisałem na samym początku ile ma .... Po za tym czytałem przed wprowadzeniem psa do domu barzdo duzo ....

Link to comment
Share on other sites

Kuba dawkowanie masz na karmach ale wiadomo że jest to tylko uśrednione dawkowanie, Twój psio jest mały więc pewnie nie da rady zjeść tyle co zalecają. Spotkałam mądrą wypowiedź w tej kwestii że jednorazowa porcja nie powinna objętościowo przekraczać wielkości mózgoczaszki szczenięcia. Nie wiem jak to się sprawdza ale lepiej częściej i mniej niż nafaszerować pieska.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam:)
Pati w maju skończyła 2 lata i waży między 3-3,5 kg. Karmię ją 2 razy dziennie karmą Eukanuba dla dorosłych Yorków, ryżówką z mięsem i marchewką i raz na jakiś czas puszką firmy Cesar. Poradźcie mi, co zrobić aby trochę schudła, ponieważ widać po suni, że powinna ważyć trochę mniej (nie jest jakaś otłuszczona tylko po prostu nie ma takiej ładnej figurki jaką miała wcześniej) i jeszcze ile razy dziennie i jakie na długość powinny być jej spacery. Jakbyście też mogli napisać ile ma wynosić jedna porcja, tylko nie ile gramów tylko np. pół szklanki, ponieważ wtedy łatwiej jest wydzielić odpowiednią ilość. Proszę o pomoc i z góry dziękuję:)

Link to comment
Share on other sites

Czytałam kiedyś, że porcja gotowanego powinna być około trzykrotnie większa niż suchej karmy, nie wiem czy to akurat prawda ale jak moja suczka dostaje gotowane to właśnie mniej więcej tyle zjada (czyli jak suche to 60 g dostaje na dobę jak gotowane to około 180 g na dobę, ale nie wiem jak to w przeliczeniu na szklankę, bo ja wagi kuchennej używam). Co do ruchu to ja wyprowadzam w tygodniu tj. od poniedziałku do piątku cztery razy dziennie. Jak pogoda ok to trzy spacery po 20-25 minut i ostatni krótki 5 minut na siusiu. A w weekend trochę szalejemy, czyli więcej spacerów i chociaż jeden bardzo długi. Może powinnaś trochę zmniejszyć porcje jedzenia? Czy gotowane dostaje zamiennie z suchą karmą, czy dwa razy sucha i do tego jeszcze gotowane?

Link to comment
Share on other sites

Oj myślę, że jedna porcja dziennie to za mało dla tak małego psa, ogólnie ja karmię dwa razy dziennie, niektórzy trzy razy dziennie. Nawet z moim drugim psem większym (15 kg kundelek) karmienie raz na dobę nie przeszło, po paru dniach pomimo, że był przestawiany stopniowo, włamał się do kosza na śmiecie :). Ja myślę, że dwa-trzy razy dziennie mniejsze porcje i ruchu dużo. Może lubi za patykiem poganiać, albo jakieś zabawy z psim przyjacielem?

Link to comment
Share on other sites

dlatego na początku pisałam o ilości jedzenia podczas posiłków, bo wydaję mi się, że to tu głównie leży problem. Akurat owczarek (Viki) bardzo ją lubi, traktuje ją trochę jak siostrę:) Nawet jak turla się piłkę jak do piłki nożnej to Pati i tak biegnie zawzięcie o nią walcząc co Viki nie przeszkadza, także ogólnie to się tolerują:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...