Jump to content
Dogomania

LNIENIE CZY NIE?


iwcia

Recommended Posts

Może tutaj uda mi się uzyskać odpowiedź na moje pytanie, bo próbowałam na właściwym forum, ale tam bez powodzenia :( . Podejrzewam, że dzieje się tak ponieważ forum o pielęgnacji sierścij est mało popularne, a tutaj zawsze się coś dzieje. Mój problem polega na tym, że posiadam prawie trzymiesięczneko haszczaka i zauważyłam, że wyczesując go na szczocie zostaje sporo sierści (szczególnie podszerstka). Nie wiem czy to prawidłlowe, bo słyszałam, że psy w tym wieku nie powinny gubić sierści więc może coś jest nie tak. Dodam tylko, że w mieszkania jeszcze nie ogrzewam, bo wydaje mi się, że to też ma jakieś znaczenie. Jeżeli ktoś zna odpowiedź na moje pytanie to bardzo proszę, bo to wypadanie sierści ciągnie się już od dłuższego czasu i nie wiem co z tym dalej robić. Psiurowi podaje can vit z gotowanym jedzonkiem, karmię również Acaną dla dużych ras.

Link to comment
Share on other sites

Witaj!

Wszystko zależy ile tej sierści wyczesujesz. Czesząc psa zawsze coś z niego wyciągniesz, nawet w okresie kiedy teoretycznie nie linieje.

Normalne jest, że przed zimą pies traci trochę futra aby zastąpić go obfitszym na zimę. Możliwe, że Twój piesek mimo iż jest jeszcze szczeniakiem tez przygotowuje się do zimy. Rozgarnij sierść i sprawdz czy odrasta mu nowa, czy skóra jest różowa czy może jakaś zaogniona i podrażniona. Zwróć też uwagę, czy sierść traci równomiernie czy może miejscowo.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że gdyby działo się coś z jej skóra to na pewno zauważyłabym przy czesaniu. Sierść nie wychodzi w jakiś szczególnych miejscach tylko raczej równomiernie. Psica jest żywa, lubi się bawić więc chyba nie powinnam się niepokoić, bo być może jest tak jak sugerujecie może być to fajktycznie lnienie. Dzięki za odpowiedzi chociaż chciałabym się dowiedzieć czy podobnie mają inne psy w wieku mojego psiura. Czy jest może ktoś na forum kto miał podobne doświadczenia? :roflt:

Link to comment
Share on other sites

Mój pierwszy husky jak rozpoczęła się zima miał 6 miesięcy. Był więc nieco starszy od twojego. Tez z początku troche liniał, poprostu tracił szczenięcy puszek na korzyść zimowego futra.

Możesz przy okazji wizyty u weta wspomnieć mu o tym, ale nie sądzę by było to coś poważnego. Jednak nie jestem ekspertem, więc... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...