Jump to content
Dogomania

**BOKSER DIDO**... Uratowany od śmierci głodowej


Weronia

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AgaiTheta'][B]Jeżeli Dido ma jakiś "swój" grosik bardzo prosimy o przekazanie pieniążków chłopakowi.[/B][/quote]

Robiłam dla Dido allegro cegiełkowe.Pieniądze są przelewane na konto PiSdZ.Dostałam kilka maili od osób chcących go zaadoptować.W związku z tym mam pytanie:czy Dido ma już dom?Bo z tego co pisała Weronia wynika,że miał mieć dom właśnie w Warszawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda222']Dostałam kilka maili od osób chcących go zaadoptować.W związku z tym mam pytanie:czy Dido ma już dom?Bo z tego co pisała Weronia wynika,że miał mieć dom właśnie w Warszawie.[/quote]

Czy te osoby, które się zgłosiły z allegro do Ciebie odezwały się ponownie?

Dom ponoć miał być, widocznie nic z tego nie wyszło.:/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Weronia']Czy te osoby, które się zgłosiły z allegro do Ciebie odezwały się ponownie?[/quote]

Do wszystkich zainteresowanych adopcją napisałam maile z przeprosinami za zamieszanie (bo wcześniej napisałam im,że Dido ma już dom w Wawie) i że pies jest w dalszym ciągu do adopcji.Podałam im te namiary do kontaktu,które podała mi AgaiTheta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarli02']Do uzytkownika allegro mag222k napisałem pytanie o zdrowie Dida.
Czy ktoś wie jakie są jego dalsze losy?[/quote]

Użytkownik allegro mag222k to ja.
Kopiuję to co napisała na poprzedniej stronie AgaiTheta:
[B][/B]
[B][I]Dido ma już kilka badań za sobą. Badania krwi - dobre. Jeden wskaźnik, mocznik kreatyniny, obniżony, ale jest to w opinii lekarza skutek niedożywienia. Wskaźniki wątrobowe dobre. Badanie moczu w porządku. Badanie okulistyczne - zapalenie spojówek czemu sprzyja powiększona szpara powiekowa. Badanie kardiologiczne osłuchowe nie budzi podejrzeń. EKG i Echo serca jest już zaplanowane. Byliśmy też z chłopakiem na rtg i usg. Na USG urządzenia wewnętrzne w porządku, na rtg klatka piersiowa również. Robiliśmy raz jeszcze rtg łapy. Nie jest oczywiste czy będzie ona wymagała zabiegu chirurga, ponieważ jej stan poza raną to bardziej kwestia zwyrodnieniowa, stąd też obrzęk. Nie ma żadnego odłamu kości ani przemieszczenia. A do tego Diduś Zgredek ją na potęgę wylizuje, stąd też utrzymuje się opuchlizna i rana zasycha powoli. Ostateczną opinię wyda chirurg.
Skóra z kangura jak na to co chłopak przeszedł w dobrej kondycji, zęby również. W paszczy jeden mały nadziąślak. Wyniki koopy będę niebawem.
[/I][/B][B][I]Poza wszystkim to prawdziwny, nieoszukany bokser, radosny, falflasty, przytulaśny. Na kolanka pakuje się bez zaproszenia, przecież to oczywiste. RTG zrobiliśmy na żywca, miziany grzecznie leżał na stole.

[/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

Kopiuję z forum FBwP:
[quote name='"Natka"']Didulec miał robione echo serca i ekg. Wszystko z serduszkiem w porządku, bez patologii oddechowej, szmerów etc. Badanie kału - wynik negatywny, pasożytów brak. W sobotę jedziemy na konsultacje chirurgiczną i badanie kontrastowe z łapą.
[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Każdy pies wzięty pod opiekę fundacji ma wszystkie niezbędne badania i opiekę, wiadomo jednak, że wszystko kosztuje masę, jak wydamy na Dido czy innego, nie będzie na kolejnego, który potrzebuje też pomocy. Miesięcznie na boksie wydajemy ok 20 tys zł, wpłaty miesięczne są duuużo mniejsze, każda złotówka jest potrzebna, by móc ratować kolejne. Taka to już kolej i jakoś to się nie chce zakończyć :(

Link to comment
Share on other sites

z forum FBwP:
[QUOTE]Dziś była konsultacja chirurgiczna. Byliśmy z Dido u zaprzyjaźnionego fachowca, dr Trębacza, który operował Tulankę. Zrobiliśmy rtg kontrastowe. Mimo, że rana była już zaschnięta, po lekkim poruszeniu strupa z nadgarstka się wylało. Poza deformacją tkanek miękkich, widać zmiany w końcu kości łokciowej i kości łokciowej nadgarstka, widoczna przetoka wnikająca w kość łokciową nadgarstka. Niestety się pogłębiła (w stosunku do wyników zwykłego rtg, wykonanego kiedy do nas trafił). Za tydzień (w sobotę) się operujemy. Pobrany z nadgarstka materiał będzie badany pod kątem nowotworowym.
Dido zaczął także niepokojąco łysieć na głowie, została pobrana zeskrobina. Wyniki będę znać wieczorem lub jutro.

Kochani, czy ja muszę wspominać z czym wiążą się takie zabiegi? Tylko dziś zostawiliśmy w klinice 300 zł. Koszt operacji oszacowany na kolejne 500-600 zł. O dotychczasowych wydatkach nie wspominam.
Mamy naprawdę wiele trudnych przypadków, koszty nas atakują z każdej strony.[/QUOTE]

Bardzo prosimy o wsparcie Didulca :(

Link to comment
Share on other sites

Nie jest fajnie :(
[QUOTE]
Rozmawiałam dziś z dr Trębaczem. Wykonał badanie cytologiczne płynu, który pobrał wczoraj z nadgarstka Dido. Wyniki niepokoją - są ogniska komórek o charakterze nowotworowym. We wtorek nasz Didulec będzie miał wykonaną biopsję cienkoigłową, pobrany płyn oraz fragment zmienionych tkanek idzie od razu na histopatologię. Od wyniku zależą nasze plany operacyjne i charakter dalszego leczenia.

Wierzę i chcę wierzyć, ale skąd zdobyć siłę? Złego mamy ostatnio w nadmiarze... [/QUOTE]

Trzymajmy kciuki! :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...