Jump to content
Dogomania

7 m-czny Foksik zaczyna gryźć


agasik

Recommended Posts

Mam foksa od 4 miesięcy, teraz ma 7 miesiecy. Ostatnio ma napady że gryzie moje dziecko. W różnych sytuacjach, podczas zabawy, jak się obudzi, leży spokojnie poczym atakuje syna itp. Czasami ale dużo rzadziej obrywa się i nam. Nie wiem co mam z nim zrobić :(

Aga

Link to comment
Share on other sites

Poszukaj na forum topików o agresji i dominacji, takie problemy już były poruszane nie raz. Teriery mają to do siebie, że do łagodnych psiaczków nie należą 8)

Najlepiej byłoby wybrać się z pieskiem na szkolenie, jest w dobrym wieku, żeby zacząć. Dobry szkoleniowiec nauczy Was prawidłowego postępowania z psem, i pomoże wyprostować relacje w Waszej rodzinie.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję. Poczytałam starsze wątki i rzeczywiście były tam odpowiedzi na moje problemy z Reksiem.

Zastosowałam niektóre opisane sposoby i widze już róznice, choć minęło 2 dni. Teraz, gdy piesek jest nagradzany smakołykami (nie za każdym razem) za posłuszeństwo mam z nim mniej kłopotów. Przybiega na komendę do mnie. Na razie tylko do mnie :-)

na gryzienie zastosowałam metodę kary słownej i natychmiastowego zakończenia zabawy jeśli zaczyna gryźć. Z tym chyba będzie gorzej ale jestem dobrej wiary. Weterynarz, który też ma foksa pokazał mi jak pokazać mu kto jest górą.

Od poniedziałku szukam dla niego szkoły. O jednej już wiem ale od innego uczestnika szkolenia wiem że tam stosują lekkie bicie więc tam się nie wybieram.

Aga

Link to comment
Share on other sites

Ja bym jeszcze tylko dodała, że wiek 7 miesięcy to taki psi "nastolatek" - okres buntu i często nawrót gryzienia u szczeniąt, które już gryźć przestały. Dobrze robisz, szukaj szkolenia, a od tego, gdzie biją - trzymaj się z daleka. Psa nigdy nie należy bić.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nie wiem za bardzo jak sobie z tym poradzić wiec postanowiłem tu napisać.
Sułek 5 miesięczny foksik w ciągu ostatniego tygodnia zaczął się zle zachowywać na spacerach p wieczornych najczęściej w drodze powrotnej. Początkowo myślałem ze to przez zmęczenie lub głód bo piesek był na diecie wtedy, ale dziś zdarzyło się to pierwszy raz rano na porannym siusiu , a dokładniej gdy sulek zaczął trawkę skubać a ja mu nie pozwalałem i gdy go z trawnika ściągnąłem zaczął gryźć i szarpać moje nogawki od spodni a gdy zbliżałem rękę zaczynał warczeć czyli tak samo jak wcześniej, na następnych spacerach to samo. Próbowałem się tez bawić z Sułkiem na spacerze ale nie wykazywał chęci wiec nie wiem o co chodzi, proszę o w miarę szybka pomoc i z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Ech na smyczy był, ale to nie chodzi tylko o warczenie bo pojawia sie ono gdy zblizam reke, chodzi mi o skakanie gryzienie i szarpanie spodni wczoraj caly dzien na kazdym wyjsciu tak bylo zawsze w drodze powrotnej. a wczeszniej sporadycznie wieczorami w tej samej sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Twoja psina potrzebuje solidnego szkolenia, 5 miesięcy to piękny wiek na pierwszy młodzieńczy bunt.

Na żadne skakanie pozwalać nie wolno. Trzeba się zatrzymać i kazać siąść, dać łapę, nagrodzić jak dobrze. Ćwiczyć, najpierw w domu chodzenie przy nodze.

Trzymaj w dłoni smakołyk, kiedy chcesz dotknąć psa - to nie będzie warczał. Ale to rada doraźna.

Link to comment
Share on other sites

Sułek przy nodze chodzic u mnie dla tego zaczelo mnie zastanawiac to jego zachowanie na spacerac ale dzieki za rade sproboje.a co do tego trawnika to bylo tak ze sulek chcial isc do jakiejs kosci a ja mu nie pozwalalem to wpadł w szał i zaczał wyrywac trawe a jak go wyciagnalem trawnika to odrazu sie zaczeło atakowanie, a i moze jedna wazna rzecz o ktorej zapomnialem napisac sulek zawsze przestaje gryzc gdy sie zatrzymuje wiec jesli siad nie zadziala
to co ?

Link to comment
Share on other sites

Nie mysl, ze on cie chcial pogryzc (atakowanie jakos tak mi sie zle kojazy).
Mialam taki sam problem z moim Raptusem. Jak znalazl kosci a ja mu je odbieralam, to zaczymal na mnie skakac, gryzc (a byl duzo wiekszy i silniejszy od foksa). Nieraz jedynym wyjsciem byla ucieczka do domu - on wtedy biegl za mna, a w domu juz sie uspakajal. Jednak to nie jest rozwiazanie problemu.
Najlepiej cwicz z nim rozne komendy: siad, waruj, stoj, itp. Miej zawsze dla niego jakas zabawke lub smakolyk i w momencie zlego zachowania zamiast karcic psa, odwroc jego uwage. Kaz psu cos zrobic, nagrodz jak dobrze wykona polecenie i wymysl jakas pozytywna zabawe.

Pamietaj tez, ze foksteriery maja bardzo duzo energii i pies musi miec duzo zajec, ie tylko bieganie, ale tez musi miec jakies zajecia na myslenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...