Jump to content
Dogomania

potrzebna pomoc od posiadacza AST lub APBT


k4elth4s

Recommended Posts

[SIZE=2]WITAM:smile:
Od dluzszego czasu jestem zainteresowany kupnem psa A.S.T'a lub A.P.B.T Red nose ,mam kilka pytań (do osób które maja ktoregos z tych psow).
Na poczatku moze przedstawie swoją sytuacje,studije zaocznie ,w dzien mam prace a 2 razy miesiacu zjazdy na uczelni ,mieszkam z 2 kolezankami,i tu pierwsze pytanie czy nadaje się na właściciela któregoś z wyżej wymienionych psów? biorąc pod uwagę że mam czas na układanie i trening go rano przed praca,i wieczorem po,oraz na weekendy,i czy nie byl by grozny dla kolezanek,lub czy nie uznal by ktorejs z nich za swojego ,,Pana"? (zakladam ze mogloby tak byc poniewaz czytalem ze np. A.S.T. wybiera tylko jednego przewodnika). Nigdy nie miałem psa,wiec nie mam zbytnio pojecia jak je wychowywac stąd drugie pytanie czy moglibyscie mi mniej wiecj wytlumaczyc co robic jak pies sie zalatwi w domu,co robic jak widac u niego cechy agresywne? .Na razie przeczytalem tylko książke Stanisława Kuchlewskiego ,,AMSTAFF" ale nie bylo w niej opisane jak wychowywac psy tego typu,bylo tylko napisane ze niekazdy nadaje sie na posiadanie takiego psa. Nastepne pytanie czy gdybym przyjechal do domu raz na jakis czas,czy psy ras ktore wymienilem moglyby stanowic zagrozenie dla np. moich rodzicow?

z góry dziekuje za pomoc[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie wiesz nic o układaniu psów i pracy z psem, to wybierz na początek łatwiejszą rasę, albo przed wzięciem szczeniaka doczytaj jeszcze - o szkoleniu, nauce czystości, wymaganiach rasy, układaniu psów itd
I ast i pit to nie są proste psy, wymagają od przewodnika bardzo wiele, są diabelnie inteligentne i bez większych problemów potrafią manipulować właścicielem i całym otoczeniem.

Link to comment
Share on other sites

Osobiście mam pitbulla red nosa, oczywiście to kundel w typie wymienionej przeze mnie rasy. I tu pierwsza sprawa kup psa z rodowodem i nie daj sobie wmówić, że to pies kolejny z miotu i on metryki nie potrzebuje lub nie opłacało mu się wyrabiać. każdy rasowy pies musi mieć metrykę w przeciwnym razie to po prostu kundelek w typie danej rasy. Nigdy nie będziesz wiedzieć co z niego wyrośnie i jaki charakter będzie miał pies. Moj np jest bardzo bojaźliwy, szczęście dla mnie, że jego strach nie powoduje agresji ale i tak mogło być. Psy tych ras są wspaniałe oddane, kochają całym sercem i napewno kolejny pies tez będzie tej rasy ale będzie rodowodowy lub zabiore jakąs bidę ze schronu. Ale trzeba tego psa uczyć, wychowywać nie bić nie zastraszać. te psy są bardzo pamiętliwe trzeba się liczyć z tym że do innych psów moga być agresywne i zapobiegać. Natomiast do ludzi sa po prostu kochane. Na twoim miejscu nie kupowałaby teraz psa skończ studia, znajdzi dobra stabilną pracę i wtedy pomyśl o psie tej rasy. jeśli chcesz psa natychmiast weż jakiegos fajnego malego kundelka ze schroniska, ktory vbędzie cię kochal całym sercem a ty nie bedziesz musial się bać swojego psa bo jesli ty się boisz swojego psa to dobrze na pewno nie bedzie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...