Jump to content
Dogomania

Labrador?.....


alwisia

Recommended Posts

Czy labrador to pies dla mnie? O to moje warunki:
-mam 13 lat <rocznikowo>
-mieszkam w bloku- mieszkanie ok 90 m kwadratowych
-czasami niema mnie nawet 7 h(oprócz weekendów)
-mam już kota(3 lata)
- wychodziłabym z psiakiem: rano 30min do 1h po szkole; 2h wieczorem: 1h do 1,5h (w niektóre dni częściej bym wychodziła)
- nigdy nie miałam psa

Proszę odpowiadajcie!!!

Link to comment
Share on other sites

Gdy kupiliśmy Andego (mojego labradora) byłam właśnie w Twoim wieku. Teraz mam 17 lat, a bez Andego nie wyobrażam sobie życia :)
Od zawsze interesowałam się psami ... aż w końcu mama kupiła mojego wymarzonego psa. Jest to mój pierwszy pies i nie żałuję tego, że właśnie wtedy go dostałam. W wychowywaniu, tresowaniu bardzo pomagała mi mama, ciocia(której bardzo dziękuję, bo namówila mamę na psa z rodowodem :D ) również. Gdybym została z tym sama pewnie bym sobie nie poradziła .. teraz jest to kochany, 'spokojny', ułożony pies ;)
Jeżeli Ty również zdajesz sobie sprawę z tego jaki to obowiązek, że psem trzeba się zajmować, szkolić go - to mogę tylko życzyć dobrego wyboru psiaka. ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja powiem tak- jeśli piesek ma być Twój i tylko Twój, całe wychowanie, spacery itp itd- to jesli mogę doradzić- to powiem,żebyś dała sobie spokój, naprawdę. No chyba, że to jest decyzja rodziców- a Ty po prostu, jako członek rodziny, w tym wyborze uczestniczysz. Ja mam córkę w Twoim wieku i uwierz mi, lata płaczu i prośb o psa, uwierz mi to była mocno przemyslana decyzja ( tak mi sie wtedy wydawało)- miałam inne zdanie wtedy, ja, jako mama 12 letniej dorastającej dziewczynki; Ale życie przyniosło niestety inne, prawdziwe oblicze- owszem, na początku piesek był mojej córki- teraz tak naprawdę jest mój. Wszystkie sprawy dotyczące psa- spadły na moje barki, powiem tak- kiedy mojej Oli jest wygodnie, to Frida jest najkochańszym psem- kiedy ona tego chce, kiedy ma na to ochotę- to ma dla niej czas, ale tak jak mówię- to jest nastolatka, która dojrzewa, ma swój świat i piesek, to nie jest dla niej priorytet. Dzielę się z Tobą tylko i włącznie swoimi doświadczeniami z tego zakresu- nie twierdzę, że w Twoim przypadku będzie tak samo, ale powiem jeszcze raz- jeśli będziesz mogła liczyc tylko na siebie- to bardzo długo sie zastanów, póki podejmiesz tą decyzję- żeby potem nie skrzywdzić ani siebie, ani to stworzenie: mało tego- decyzje o nabyciu labradora, które nie są tymi maskotkami- nie są tymi pieskami, które wykreowało społeczeństwo.Ale o tym co to za pieski możesz bądź już na pewno czytałaś tu i tam.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...