Jump to content
Dogomania

pytanie o sierść


xsara

Recommended Posts

Witam seredcznie.Jestem nowym użytkownikiem.Mam pytanie odnośnie sierści.Moja sunia ma 7 miesięcy i jej włos wydaje mi się jakiś bylejaki:roll: jakby strąkowaty,cieńki,niezbyt długi,zwłaszcza na łapkach..Proszę o rady,wskazówki,jak wspomóc ten włos,żeby wyglądał zdrowiej.
a tak wygląda Fifi:lol:. U fryzjera jeszcze nie była

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img502.imageshack.us/img502/1663/p3265676tj4.jpg[/IMG][/URL]
[URL=http://g.imageshack.us/img502/p3265676tj4.jpg/1/][IMG]http://img502.imageshack.us/img502/p3265676tj4.jpg/1/w615.png[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dużo zależy od dobrej pielęgnacji włosa. Trzeba pamiętać o codziennym czesaniu yorczka najlepiej nie na sucho tylko po spryskaniu odżywką bez spłukiwania. Psiaczka trzeba kąpać co tydzień najlepiej w psim szamponie z dodatkiem olejku norkowego, potem nałożyć na psinkę odżywkę do spłukiwania, po tym zabiegu wysuszyć i dokładnie wyczesać naszego olbrzymka. Godzinę przed kąpielą możemy też psiurka wysmarować specialnym olejkiem, który odrzywia włos. Można też kupić specialne tabletki na porost włosa ale myślę, że to nie jest konieczne bo psinka jest jeszcze młodziutka i jej włos na pewno jeszcze się zmieni i urośnie;)

Link to comment
Share on other sites

dziękuję za odpowiedź.
Psiaka kąpię co tydzień,szczotkuję codziennie.Staram się dbać o nią jak tylko potrafię.Używam szmponu norkowego i odrzywki z olejkiem norkowym TRIXIE.Kupiłam ten zestaw w sklepie zoologicznym,taki mi polecono.Ale czytając Wasze wypowiedzi w innych wątkach chyba nie najlepsze te kosmetyki ma moja sunia.Zmienić>na jakie?gdzie kupić?Bo w małych zoo nie ma chyba tych najlepszych:roll:

Link to comment
Share on other sites

wydaje mi sie, ze trzeba poprobowac z tymi szamponami, ja tez tu pisalam odnosnie, ktore kosmetyki sa dobre i to bywa roznie, jednemu jean pierre hery pasuje, pisza, ze psy maja swietna siersc po nim, inni, ze ta linia poniszczyla siersc ich psom, jedni mowia, ze 1 All System jest super, a inni, ze pies mial po nich uczulenie, wiec to trzeba poprobowac....
moze idz to salonu psiego (tylko dobrego) jesli masz w okoloicy, moze tam cos dobiora;)
ja narazie uzywam tylko szamponu dla szczeniat dr Seidla (kupilam go jak pies mial ok. miesiecy i jeszcze go mam, to uzywam :eviltong:)

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu opini Waszych zdecydowałam się na Vulpes .Zamówiłam szampon YV2 i odżywkę YS5.Zobaczymy czy sierść się coś zmieni i w którą stronę;).
Mam jeszcze pytanie...czy koniecznie trzeba stosować olejki??Włos po nich wygląda tłusty?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='roxi-malina']Trzymam kciuki za lepszy włos:multi:
A tak na marginesie to co tam u twojego yorczka? (zakładasz mu galerie?)[/quote]
dziękuję:multi:
Fifi ma się dobrze,jedyny problem,to że nie chce nosić spinki czy gumki.Spinka lepiej trzyma włos ale zaraz jest ściągnięta i najlepiej byłoby żeby można było ją zjeść;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xsara']dziękuję:multi:
Fifi ma się dobrze,jedyny problem,to że nie chce nosić spinki czy gumki.Spinka lepiej trzyma włos ale zaraz jest ściągnięta i najlepiej byłoby żeby można było ją zjeść;).[/QUOTE]

no to w takiej sytuacji to chyba najlepsze jest albo przyzwyczajenie psa do spinki czy frotki (ale to trudne będzie chyba) albo ścięcie włosa tak krutko że spinka czy frotka nie będzie potrzebna (ale szkoda będzie włos opciąc:-()

To założysz mu galerie?:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roxi-malina']Wydaje mi sie że tak (ale tylko olejek norkowy)
Z tegoco wiem to jak w psa sie dużo tego olejku nawali to później włos jest lepki i przyczepia sie do niego brut (ale to ja tylko czytałam)[/quote]

Ja polecam olejek palmowy a nie norkowy. No i dziewczyny - czytajcie forum - jest tu sporo na temat pielęgnacji włosa i tego jakie wybrać kosmetyki.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='ola46'] Można też kupić specialne tabletki na porost włosa [/quote]
a co to za tabletki i gdzie mozna je kupic?
co prawda nie mam yorka, a silka - ale wlos ten sam - a mojemu tak wolno rosna, ze chce czlowieka trafic :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja do mycia swoich yorkow uzywam szamponu i balsamu/odzywki Hery. Swietnie rozczesuje sie po nich włos i ma zdrowy ładny wygląd a co najwazniejsze nie uczula i nie skleja. Starszy jest alergikiem i zanim trafilam na te kosmetyki (z polecenia pani fryzjerki) wypróbowałam wiele szamponów i odzywek ze sklepowych półek.
Kupuje bezposrednio z ich strony, zawsze to trochę taniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam.
Ja używam do pielęgnacji moich yorków kosmetyków Vulpes. Kosmetyki są przeze mnie i moje yorki wypróbowane i jesteśmy z nich bardzo zadowolone przynajmniej nie mają alergii jak po niektórych super wytwornych....
Super jest też olejek kokosowy pod papiloty, wlos po nim jest pieknie odżywiony i bardzo ładnie się układa. Szampon z lanoliną świetnie zmywa tłusty brud z pod papilotów.
Polecam i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]a jaką masz odżywkę?
w przypadku włosa twojej suni najlepsza byłaby L5 bardzo fajnie nawilża
i do tego pomiędzy kąpielami olej migdałowy
jest łatwiejszy w użyciu i lepszy na taki suchy włos który jest niepapilotowany ;)
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...