Jump to content
Dogomania

Sierść


slimer

Recommended Posts

Chciałem zapytać jak dbacie o sierść waszych SH. Ja kupiłem na początku taką szczotkę dwustronną ale niestety nie zdała egzaminu na Maksie. Teraz kupiłem mu zgrzebło "Trixie" i jestem zadowolony. Ale może jeszcze czegoś mam używać???? Napiszcie jak wy dbacie o sierść ??? Może czegoś nie wiem. Podrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ja kupiłam dokładnie taką samą dla mojej psicy. No faktycznie wyczesuje się świetnie tylko nie do końca wiem jak namówić moją Aki do czesania, bo ona traktuje je jak zabawę (łapie za szczotę, rękę i wyczeszę tyle ile mi się uda).

Link to comment
Share on other sites

Moje psy uwielbiają czesanie. Jedynie na pewnym etapie linienia nie chcą się dać wyczesać - chyba wtedy je to poprostu kudli. Nie robie więc tego na siłę, a czekam te kilka dni i potem porządnie wyciągam wszystko co się da :)

Do czesania używam takich szczotek jak ta powyżej, ale i zgrzebła (ja to nazywam grabiami :wink: ) oraz grzebienia do czesania krótkiej sierści na łapkach np. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam pytanie: jak to jest, ze mój haszczak-chociaż jest rzadko czesany i bardzo rzadko kąpany-a często tapla sie po gackowate uszy w błocie-jest ciagle czysty? (jak sie wysyszy to sie wykruszy) mnie to troche zadziwia... Slyszalam ze niektóre psy mają jakąś powłokę ze się nie brudzą, ale moj jest jeszczemłody :roll:

Pozdro!

Link to comment
Share on other sites

kurcze..Basia... do lapek inny grzebien, do "portek" inny grzebien i do rreszty tez..kurcze..te Twoje psy to musza byc zadbane...hoho

Dbałości o psa nie mierzy się ilością grzebieni czy szczotek do jego czesanie :wink:

Moje psy są żadko kąpane, chociaż często wystawiane. Dlatego przywiązuję dużą wagę do szczotkowania, bo uważam, że często zastępuje kąpiel.

Canis_lupus_husky

Husky maja już taką sierść, że wydaje się iż zawsze są czyste. To poniekąt ich cecha rasowa :wink:

Fajnie to było widać na zawodach w Dusznikach, kiedy na metę przybiegały zaprzęgi z stosunkowo czystymi psami a maszerzy byli upaprani od błota po uszy :lol: Dodam, że trasa zawodów była błotnista w najgorszym wydaniu :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...