Jump to content
Dogomania

Proszę o radę- szczotka dla niedźwiedzia- owczarka długowłosego


rambo_ruda

Recommended Posts

Witam serdecznie. Zwracam się do was drodzy dogomaniacy, bo kto inny jak nie wy będzie wiedział najlepiej?:razz:

Otóż szukam szczotki dla długowłosego owczarka- pies jest wielkości małego niedźwiedzia. Szukałam, oglądałam, i nie mam pojęcia co będzie lepsze do wyczesywania raczej długiej, gęstej sierści. Czy moglibyście mi polecić jakąś szczotkę?

Osobiście mam dwa koty i rodezjana u rodziców, któremu wystarcza masaż rękawicą gumową, więc nawet nie mam czym się sugerować.

Link to comment
Share on other sites

Podstawowym narzędziem, w które musisz się zapopatrzyć w przypadku psa długowłosego jest grzebień. Szczególnie polecam grzebienie metalowe firmy Sprats. Jeżeli chodzi o szczotkę to pojawiła się na rynku szczotka firmy ShowTech z długimi zębami o dwóch twardościach. Jestem pewna, ze taka spełni swoją rolę

Link to comment
Share on other sites

Uwazam, ze Sprats sie nie nadaje - przetestowalam na briardzie o dlugim wlosie. Dlaczego? Sprats - jest 1. grzebieniem o plaskiej raczce, co nie jet wygodne w uzyciu - boli przy dluzszym czesaniu dlon. 2. Zeby sa zbyt krotkie i nie wyszesuja dokladnie od skory. 3. Jest dla tak duzego psa mala powierzchnia robocza.
Uwazam, ze lepiej nabyc nie tak markowy grzebien o "iglach" metalowych 4- 5 cm. duzej powierzni robczej, bo dlugosc takowego grzebienia wynosi kolo 20 cm.,drewnianej raczce okraglej, latwo ukladajacej sie w dloni . Kupilam go na wystawie za 18 zl.
Co do szczotki - do wlosa , gdzie nie ma podszerstka - z iglami 4- 5 cm, ( np firmy KW lub Maxi Pin czy Mars - bardzo fajne) natomiast gdzie on wystepuja - sa specjalne szczoty do usuwania go. tu link do owych szczotek z iglami - przykladowe.
[url=http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,01,,pl-pln,26866,36--0.html]SZCZOTKI. On-line Shop Germapol s.c.[/url]

Link to comment
Share on other sites

Polecam pudlówki :
[URL="http://www.1allsystems.pl/Product.asp?CategoryID=DBF108DE-AA0A-4275-B2C8-9EC90704B590&ProductID=CE6D8610-4282-46E2-9BED-EF9F032B862F"]AllSystem[/URL]

albo :
[URL="http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,399777,0.html"]Towar: SZCZOTKA MIʋKA PUDLӗKA DU?A DESIGN DOGGYMAN . On-line Shop Germapol s.c.[/URL]

Osobiście do czesania nie stosuję grzebieni , bo bardzo ciągną i szarpią nawet przy lekkich kołtunkach , a psy sie denerwują, bo je to boli.

Link to comment
Share on other sites

Iza, właśnie na tą się zdecydowałam. zachęcający jest i rozmiar szczotki, która nie jest mikroskopijna, i cena, bo rodzina dźwiedzia chyba nie wyobrażałaby sobie zapłacić za szczotkę 60zł. teraz ma podobną, ale chyba starej "generacji" bo mała i się rozpada.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Calibri][SIZE=3]Witam, Czytam wasze posty i myślę sobie, że chyba żadne z was nie robiło OND. Bo chyba o niego chodzi. Owczarków długowłosych jest wiele OND raczej nie przypomina niedźwiadka, może więc chodzi o Owczarka Staroangielskiego? Wszyscy na tym wątku założyliście, że rambo ruda pisze o OND – dlaczego? Jeśli jest to OND to trzeba ustalić czy chodzi o rutynowa pielęgnację, okresowe rozczesanie czy walkę z kołtunami. Zakładam, że pies jest zadbany. Oczywiście podstawa to grzebień, który spenetruje sierść od samej skóry. Jaki? Oczywiście z długim zębem i dosyć rzadki. Może być poprzeczny lub typu „rake” z zębem stałym lub obrotowym. Każdy z nich, jest dobry jeśli jest dobrej klasy. Po grzebieniu idzie szczotka ale nie druciak – pudlówka , te czeszą tylko po wierzchu – nawet te z długą igłą, po prostu OND ma zbyt dużo podszerstka. Ma być druciak z grubym drutem, twardą akcją i na pneumatycznej poduszce. Ta szczotka rozdzieli sierść do pożądanego stanu i wymasuje skórę. I to wszystko na ten temat. Inny temat to rozczesywanie i rozkołtunianie, ale o tym tu mowy nie było. Ja na dogomanii nie reklamuję żadnych firm. Jeśli interesuje cię konkretnie, o jakim sprzęcie pisałam napisz na [COLOR=black][EMAIL="[email protected]"][COLOR=black][email protected][/COLOR][/EMAIL].[/COLOR] Tam znają się na groomingu. Możesz wkleić im ten post jeśli chcesz. Pozdrawiam[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...