Jump to content
Dogomania

Lizanie np. poduszki


malawaszka

Recommended Posts

nie wiem czy to normalne jest, czy to oznaka jakichś zaburzeń emocjonalnych - Luna czasem przebudza się ze snu i zaczyna lizać np poduszkę, albo cokolwiek co akurat ma pod pysiem ... nie wspomnę już o notorycznym wylizywaniu pluszowego Kubusia Puchatka- ale to jest miłość od maleńkości :wink:

zastanawia mnie najbardziej to lizanie w przerwach snu - zdarzało jej się np lizać oparcie łóżka, rattan, który jest w zagłówku, itp... czasem też widziałam jak lizała sobie łapki - boję się żeby to nie była jakaś nerwica... opisywałam już nie raz jaka jest Luna - ogólnie rzecz ujmując jest bojaźliwa...

Link to comment
Share on other sites

Może jej język wysycha podczas snu i lubi coś liznąć, żeby pobudzić ślinianki? 8)

Zamiast wstawać, żeby się napić wody... ;)

Kreska lubi lizać tylko nas, za uszami najbardziej ;) Ale Filip też czasem lizał fotel, swoje łapki itp. nie wydaje mi się, żeby to była jakaś groźna patologia ;)

Link to comment
Share on other sites

moj golden często lizał sciany okazało się,że to może

być przyczyna zgagi lub nadkwaśność u psa tzn to że liże ściane powoduje ,że neutralizuje sobie kwasy w żołądku

często równiez w nocy liże dywanik koło naszego łóżka,na którym spi ("jego miejsca" nie używa do snu nocnego :wink: tylkow dzień a dywanik koło łózka jest jego posłaniem w nocy - nawet jak mu przenosiłam jego spanie do nas to spał na chodniku)

wylizywanie łap jest owszem ale takie ospałe wiec podejrzewam że to higiena jest a nie nerwowe zachowanie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...