Jump to content
Dogomania

Czym wzbogacić diete psa trenującego ?


manoa

Recommended Posts

Witam,
Moja suczka staffordsfire-bullterrier ma teraz około 1,5roku. Od pierwszego dnia u mnie dbałem żeby miała dużo ruchu zabawy z innymi psami gdzie może się wyszaleć ale lubie też z nią długie samotne spacery, i wpadłem na pomysł żeby je wzbogacić o pare detali. Tzn kupiłem obroże z obciążnikami żeby wzmocnić jej kręgosłup, na początku miałem skrupuły czy moje maleństwo moge przywalić takim żelastwem (oczywiście jeden obciąznik a nie wszystkie :) ) Ale po paru minutach treningu kiedy już zdjąłem obrożę Akira skakały do obroży żeby jej ją założyć więc chyba jej sie podoba. To samo miało miejsce przy ciągnieciu obciążenia - też jej się to podoba. Z tym że ja robię trochę inaczej żeby małej niczego nie uszkodzić tzn. stosuje małe obciążenia ale na dłuższych dystansach. Ok i teraz do sedna.

Akirę karmie acaną proffessional 4850ME wymieszaną z koniną , i moje pytanie czym wzbogacić jej diete jakie tabletki suplementy żeby mała nie zrobiła sobie krzywdy. Zastanawiam się nad czymś na stawy ale z drugiej strony sama karma jest dosyć bogata, konina też ma świetne zawartości i niechce też przedobrzyć - witaminoza itp... przesada w żadną ze stron nie jest dobra. Przy czym zaznaczam że traktuje to jako zabawe i urozmaicenie spaceru a nie trening pod kątem bicia rekordów.

Z gory dzieki za pomoc,
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

psy pracujące mają większe zapotrzebowanie na witaminy i minerały niż te o przeciętnej aktywności. Warto zwrócić uwagę na to, że składniki wspomagające pracę stawów takie jak glukozamina czy chondroityna trudno przedawkować, a karmy często zawierają praktycznie śladowe ich ilości. Dlatego można spokojnie podawać profilaktycznie coś z glukozaminą i chondroityną. Przy okazji zrobię małą reklamę ;) Proszę zerknąc na K9 Super fuel, który to posiada wszystko, co psy pracujące potrzebują - od ochrony stawów poprzez ochronę mięśni, a na witaminach i minerałach kończąc.

Link to comment
Share on other sites

Swietnie że podajesz mięso psu, ale podajesz jej również bardzo wysokoenergetyczną karmę, więc nie należy z tym mięsem przesadzić. Do tego ja bym ci raczej poleciła, podawać raczej mięsko z kośćmi, np skrzydełka, korpusy, szyjki indycze, czy choćby wykorzystać Barf w kostkach. Jest to dość istotne aby zachować równowagę wapnia do fosforu (wapń-kości, fosfor - mięso).
Ja mam trenującą pitbullkę i w okresie wiosna-jesień, kiedy mamy intensywne treningi i starty w zawodach, a do tego psa muszę utrzymać w niskiej wadze, do karmy energetycznej - ja stosuję karmy bezweglowodanów np TOTW, w tym sezonie próbujemy Acana ( seria Provincional ) do karmy podaję oczywiście 4 -5 dni w tygodni mięso ( w tym 2-3 razy mięso z kością - oczywiście surowizne-ja do tego wykorzystuję kostki Barfa, ew. kupuję jakiś korpusik, czy szyjkę) 1 raz w tyg dostaje serek wiejski, ew. inny nabiał czy jakieś podroby ten ostatni dzień.
SUplementy:
Conquer lub Arthroflex na stawy - obowiązkowo
L-karnityna w okresie zrzucania tłuszczyku i HMB dla zachowania siły mięsni, i lepszego ich dotlenienia. Oprócz tego suka dostaje 1 łyżkę czegoś na sierść. W trakcie sezonu robiłam jej wyniki - morfologia, biochemia, mocz, kał, itd i miala super !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...