Jump to content
Dogomania

Kajomada-moje dziewczynki


Energy

Recommended Posts

[quote name='Energy']
I koniecznie wstaw zdjęcie swojego federałka:lol:[/QUOTE]
To nie jest federałek tylko little pet shop ;) Proszę się nie śmiać zbyt głośno. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że może piąty raz w życiu strzygę psa. Uszu jednak nie ogolę, niech sobie takie są, zresztą te uszy już dzisiaj opadły i już nie wyglądają jak przysłowiowy przerost formy nad treścią :evil_lol:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/%5BIMG%5Dhttp://i34.tinypic.com/28bseo6.jpg%5B/IMG%5D"][IMG]http://i34.tinypic.com/28bseo6.jpg[/IMG][/URL]

Tak wyglądał w kwietniu jak już troszkę odrósł po podobnym strzyżeniu (tydzień może dwa)
[URL]http://i41.tinypic.com/2wh2u51.jpg[/URL]

Jeśli chodzi o krótkie fryzurki, to widziałam kiedyś fotkę amerykańskiego pudla polującego i miał taką krótką wersję lwa kontynentalnego (czy jak to się tam nazywa :oops:) - golone łapy i zad (oczywiście pyszczek i ogonek, stópki) i stosunkowo krótka sierść tam, gdzie u "lwa" są pompony. Bardzo to fajnie wyglądało.

[quote name='Energy']A szczotkę mam taką profesjonalną:cool3:z zakrzywionymi igiełkamii, firmy oczywiście nie pamiętam. Tylko my tak obcięte to czeszemy uszy, ogon, kapelusik i trochę łapki, dopiero jak zaczynają zarastać to całość:p[/QUOTE]
Czyli pudlówkę. Mam pudlówkę i nawet chyba dość przyzwoitą (1 # All System), ale pan pies mówi jej stanowcze "nie". Ewentualnie coś tam na uszach pozwoli podłubać.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

co do trzepania ucholami, to raczje brak włosa powoduje trzepanie a nie swędzenie :) uszy nie są chronione przez włos i dużo bardziej czułe na powiewy wiaterku i wszystko :) ale i do łysych psiak się przyzwyczai :D maja pudliszonka tylko po pierwszym goleniu trzepała co chwile a po po 2-3 tyg juz przestała i każde golenie już było bez trzepania a przez rok łaziła z łysymi ucholami, a golone były co 2 miesiące :D

Link to comment
Share on other sites

Filodendron jestem pod wrażeniem:crazyeye:poważnie. Bardzo ładnie obcięty i jest śliczny:loveu:
Czyli mnie się jednak dwie lewe ręce trafiły, bo wychodziły mi hienki, a nie pudle:diabloti::evil_lol:
A co byś chciała czesać oprócz uszu?Reszta przecież króciutka;) No dobra przyznaję się, że czeszemy się (zwykle uszy, ogonek, kapelusik) jak nam się przypomni, a w przyspieszonym tempie przypomina się nam na pewno przed wizytą u Cioci Iwonki, która i tak nam nie wierzy, że robimy to regularnie:cool3:[SIZE="1"]uprasza się Iwonkę o nieczytanie ostatniego zdania, bo już w moje tłumaczenia, że przecież się czeszemy nigdy nie uwierzy:evil_lol:;)[/SIZE]
Śnieżynka mam wrażenie, że je swędziały jednak na początku odrastania, jak swędzi po depilacji:evil_lol:bo to nie było na dworze, przy np. wietrze, tylko w ogóle. A przeszło gdzieś po tygodniu, jeśli dobrze pamiętam, może dziesięciu dniach. Ale każdy pies może przecież reagować inaczej, u mnie wszystkie tak trzepały, więc nie będzie takich fajowych uszu, a szkoda.

Link to comment
Share on other sites

Filodendron ja też jestem pod wrażeniem!! Czy mogłabyś mu zrobić zdjęcie w ustawieniu?:loveu: I napisz jeszcze koniecznie co robisz tym ostrzem 4F a co nożyczkami!
A co do drapania po goleniu, to moje strasznie się drapały/tarły pyszczolami jak im pyszczki goliłam na zero. Teraz golę dłuższym ostrzem, przecieram mokrymi chusteczkami (nivea dla dzieci) i się tak nie drapią.
Niektórzy bardzo chwalą po goleniu takie cudo [URL]http://www.krakvet.pl/bayer-vetriderm-sensiwet-spray-nawilzajacy-skory-wrazliwej-250ml-p-519.html[/URL] ale ja jeszcze się go nie dorobiłam choć planuję zakup.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']Filodendron Iwonka też powiedziała, że ładnie obcięłaś:lol:I mam dla Ciebie instrukcję do uszu:cool3:-ostrzem 4 F przejedź od góry, nie przygniatając go do ucha, tak jakbyś je czesała. I w ten sposób zetniesz to co odstaje:p[/QUOTE]
Jej, dzięki za słowo zachęty :oops: ale tu naprawdę nie ma się czym chwalić, tak go poleciałam jak w wojsku - maszynką na równo. [B]Energy[/B] bardzo dziękuję za instrukcję w sprawie uszu, na pewno skorzystam :loveu:
[B]Equus[/B], tak króciutko to całość maszynką - tułów, klatka piersiowa, łapy, ostrzem 4F. Stópki, pyszczek, ogonek ostrzem 10 (to jest chyba dłuższe ostrze niż to, ktorym robi się pudle wystawowe - w każdym razie nie drapie się). Nie wiem, co to znaczy zdjęcie w ustawieniu, domyślam się, że chodzi Ci o całego, stojącego psa, tylko jemu zrobić takie zdjęcie to graniczy z cudem. Nie jest nauczony stać. Tylko takie mi się udało, przy pomocy kota sąsiadów, który przechadzał się po trawniku. (Wklejam same linki, żeby nie zaśmiecać za bardzo wątku Energy.)
[URL]http://i36.tinypic.com/2i96xzd.jpg[/URL]
No i przy takim ścięciu to faktycznie nie ma co czesać.
Natomiast od kwietnia do teraz utrzymywałam mu taką troszkę dłuższą (ale jednak krótką) fryzurę:
[URL]http://i35.tinypic.com/24xknpy.jpg[/URL]
[URL]http://i38.tinypic.com/m8iixz.jpg[/URL]
Tutaj maszynką tylko tułów, klatkę piersiową a łapy już nożyczkami, no i do niej już potrzebuję czegoś do czesania na co dzień i do rozczesywania przy suszeniu. Dziewczyny polecały T-brush, ale tak sobie myślę, że skoro pudlówka mi nie leży, to i T-brush się nie sprawdzi, bo to ten sam sposób trzymania szczotki. A szczotki z prostymi igłami mają na ogół te igły za długie do tak krótkiej sierści. Na razie używam głównie grzebienia i zwykłej, ludzkiej szczotki z krótkimi igłami.

Link to comment
Share on other sites

filodendron co do pudlówki to na prawde trzeba trafić na dobrą i mięciutką i mimo długich igieł nie będzie drapać psa :) Moj apierwsze pudlówka ma już 15 lat straciła połowe igiełek, ale była najlepsza dla młodego grzywulca do nauki czesania bo jest mięciutka :) mimo, że miałam nowsza, ale beznadziejną bo masakrycznie drapie [URL]http://www.krakvet.pl/dogit-zgrzeblo-druciane-srednie-p-4736.html[/URL] ona na rączce ma napis "SALON". Teraz mam Lawrence [URL]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,,pl-pln,337104,0.html[/URL] i jest miękka, ale nie az tak jak ta moja pierwsza, tą naprawde mocno trzeba nacicnąć na skóre żeby podrapać psa :D a w sb dzięki uprzejmości Burej miałam okazje oglądnąć T-brush z christensen'a i jest genialna

EDIT: a co do drapania po goleniu na zero to ja zawsze po takim goleniu na zero kąpie psa, żeby zmyć te malusie włoski, które podrażniają psa
:D

Link to comment
Share on other sites

[B]Śnieżynko[/B], mam pudlówkę z 1 # All System - wydaje się miękka, próbowałam na ręce. Mam wrażenie, że jego denerwuje samo przeciąganie między włosami na takiej dużej szerokości, bo jak czeszę uszy rozdzielając je na węższe pasma to jest ok. Ale krótszej sierści nie da się w ten sposób rozdzielić. W każdym razie czekałam, czy się wypowiesz w sprawie T-brush Burej, może jednak warto ją kupić. Możesz napisać na czym ta genialność polega?
[B]Energy[/B], bardzo Cię przepraszam, że nadużywam Twojej galerii, chyba powinnyśmy z tą szczotką wrócić do wątku o wyprawce dla pudla. Ale z drugiej strony, może i Ty masz jakieś informacje od pani Iwonki, która strzyże Twoje dziewczyny na dość krótko? Drążę temat, bo wiecie - czas pisać listy do św. Mikołaja ;)
[B]Mameczka[/B], bardzo mi miło, choć to naprawdę amatorszczyzna (naoglądałam się filmików na you tube ;))

Link to comment
Share on other sites

No udało mi sie dostać na forum:razz:
Filodendron nie masz za co przepraszać i pewnie, że zapytam o szczotkę. Ja mam dość miękką właśnie od Iwonki, ale oczywiście nie wiem jaka to jest. Na pewno poradzi ci jaką najlepiej do króciutkiej sierści i jak tylko się dowiem to napiszę. Wklejaj też spokojnie zdjęcia swojego psiaczka. Mam wielką słabość do srebrnych miniaturek, bardzo fajne zdjęcia, jest super psiaczkiem:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']No udało mi sie dostać na forum:razz:
Filodendron nie masz za co przepraszać i pewnie, że zapytam o szczotkę. Ja mam dość miękką właśnie od Iwonki, ale oczywiście nie wiem jaka to jest. Na pewno poradzi ci jaką najlepiej do króciutkiej sierści i jak tylko się dowiem to napiszę. [/QUOTE]
Bardzo dziękuję :loveu:
[quote name='Energy']Mam wielką słabość do srebrnych miniaturek, bardzo fajne zdjęcia, jest super psiaczkiem:p[/QUOTE]
Kochany Pundel Bury herbu: trafiło-się-ślepej-kurze-ziarno jest z pseudo :grab:. Miał być czarną miniaturką. Dwa lata temu był jeszcze czarny, teraz jest bardzo ładny - grafitowy z szarym ogonkiem ("pudel niebieski" ;)), może za dwa lata będzie srebrny, kto wie - będzie trzy w jednym. Nasza miniatura ma 43 cm w kłębie :cool1:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Kochany Pundel Bury herbu: trafiło-się-ślepej-kurze-ziarno jest z pseudo :grab:. Miał być czarną miniaturką. Dwa lata temu był jeszcze czarny, teraz jest bardzo ładny - grafitowy z szarym ogonkiem ("pudel niebieski" ;)), może za dwa lata będzie srebrny, kto wie - będzie trzy w jednym. Nasza miniatura ma 43 cm w kłębie :cool1:[/QUOTE]

Filodendron, ale masz urozmaicenie:evil_lol:miała być czarna miniaturka jest średnie sreberko:lol:ale i tak bardzo ładny:loveu:
Ciągle zapominam zapytać:oops:jak ma na imię?

Na razie wkleję Ci zdjęcie mojej szczotki, za nic firmy nie pamiętamy:roll:może komuś się skojarzy?

[URL=http://img132.imageshack.us/i/psiakiikarpacz003.jpg/][IMG]http://img132.imageshack.us/img132/6121/psiakiikarpacz003.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kumka super przed TV :D

Filodendron może kup węższą dla szczeniaczka one są małe :) ta T-brush ma coś w sobie co nie ciągnie włosów, a super się między mini prześlizguje. Ja ją będę zamawiać po 1 grudnia pod choinke dla grzywulca :D a wogóle gdzie mieszkasz ?? bo może na jakiejś wystawie się można spotkać i byś zobaczył/a sam/a bo szkoda tyle kasy wydać jak i tam nie podejdzie :( a z tańszych odpowiedników są w sklepach fryzjerskich szczotki firmy gorgol sama zostałam wczoraj o nich oświecona i sama mam taka ludzką ;) są też spie kosztuja pare złoty a sa miękkie byle, by bez kulek na koncach były, są małych owalnych kształtów :) a co do tej czarnej od Iwonki postaram się ja wygooglowac bo Iwonka nie pamięta sama firm szczotek jakie ma :D

Link to comment
Share on other sites

Kumka ogląda Animal Planet? A spa dla kota i psa oglądała?:lol:
Śnieżynko, czy te T-brush'e są w wersji dla szczeniąt? A ta moja pudlówka z 1#All System, to takie straszne badziewie? Mam tę prostokątną z dolnego zdjęcia [URL]http://www.psy.info.pl/kiwak/sklep/szczotki_1_all_systems.html[/URL] Bo mam wrażenie, że nie - konkretnie pod tego psa poleciła mi ją groomerka, więc obawiam się, że to po prostu forma szczotki psu nie leży. T-brush'e są rzadsze, może byłoby lepiej.
Nawet nie wiecie, jak żałuję, że nie pojechałam do Kielc na wystawę - w sumie mam niecałe 2 godziny drogi. Jakoś tak nie siedzę jeszcze w temacie i dopiero jak zobaczyłam relację w wątku z wystawy, to sobie uzmysłowiłam, co straciłam. A teraz pewnie Rzeszów będzie, ale to już w przyszłym roku?
Pogoglałam w sprawie szczotek gorgol, ale chyba wszystkie mają szpile od 20 mm w górę. To za dużo. T-brush Ch.Christensena ma 16 mm - w internecie 102 zł, może się ostatecznie na nią szarpnę, w końcu idą święta (a potem zacznę zapuszczać psa, żeby mieć co czesać;)). Jak taka dobra, to znaczy, że musi się sprawdzić, bo jak nie, to znaczy, że jestem ta przysłowiowa baletnica, co jej rąbek spódnicy przeszkadza;). Dziękuję Wam bardzo :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny i jeszcze jedno - może byście powrzucały zdjęcia "sportowych", wygodnych fryzurek swoich psów do tego tematu [URL="http://www.dogomania.pl/../129105-Przyklady-fryzur-poprosze"]http://www.dogomania.pl/threads/129105-Przyklady-fryzur-poprosze[/URL]
Myślę, że fajnie byłoby je mieć w jednym miejscu w różnych wariantach :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Equus']A możesz mi podać link do tego cuda?[/QUOTE]
[URL]http://www.dogcosmetics.pl/index.php?p=productsList&iCategory=31&sName=T--BRUSHES[/URL]
Na zdjęciach jest szczotka z dłuższymi igłami. W wątku o wyprawce dla pudla Bura zamieściła fotkę swojej szczotki tej firmy, która ma szpile na 16 mm.
Tego mojego dziwaczka też chcesz do wątku z fryzurkami? Nie mam zbyt wielu zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki!
Pewnie, że chcę Twojego i to najlepiej z opisem techniki strzyżenia - jakim ostrzem i gdzie, co nożyczkami itp. :)))
A napisz jeszcze jaką masz maszynkę - ja mam mosera 1230 (chyba? muszę sprawdzić) i jestem z niego zadowolona jeśli chodzi o golenie pyszczola i łap , problem polega tylko na tym, że nie da się chyba do niego dokupić innych ostrzy i to 4F jest dla mnie nieosiągalne :(((

Link to comment
Share on other sites

Equus, mam Andisa AGC - polecił mi go Roofi i jestem zadowolona, ale Bura skarżyła się, że za bardzo się grzeje. Może szybciej i sprawniej strzyże, a może to kwestia modelu - Bura ma chyba Andisa ACS Super 2. Z tego, co się zdążyłam zorientować, to pudlarze często polecają Oster Golden, a z Moserów - 1245. W dziale "pielęgnacja" => pielęgnacja szaty pudla, było trochę o maszynkach.
Twój link do wątku z fryzurkami nie działa.
A Energy nas zabije za to offowanie :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Twój link do wątku z fryzurkami nie działa.[/QUOTE]
Na dogo to ostatnio mało co działa normalnie :/
Trzeba wejść w Pudle dalej dział Pielęgnacja i tam pod koniec jest teman założony przez PATIszon "przykłady fryzur poproszę"
Energy - sorry za offa ale to te Twoje dziewczyny nas natchnęły do kontemplacji krótkich fryzurek :D

Link to comment
Share on other sites

JJJJJJUUUUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHHHHHHHUUUUUUUUUUUU :D dostałam sie na dogo :D to tak:
1. Filodendron ten t-brush nie ma wersji szczeniesej ona różni sie tylko długością igiełek :) i ta 16 jest jak najbardziej ok :) a co do 1 all systemu nie miałam jej nigdy w ręce, osoba która mi sprzedaje na wystawach kosmetyki i szczotki nigdy mi ich nie dała do ręki jak pytam o dobrą szczoke pudlówke ląduje mi w ręce przeważnie lawrence. A co do gorgoli i ich 20 mm igiełek, to przeciez nie musisz całych igieł chować we włosie :D Mam pytanko co tak dokładnie psu przeszkadza jak go czeszesz ?? bo nie potrafie sobie wyobrazić na czym problem, może po prostu na Twojej technice czesania a nie w psie ?? :) Jeżeli szczotka przeciągnięta po gołej skórze w delikatnym miejscu przykład wewnętrzna strona uda tak samo jak po psie nie powoduje podrapań, bólu to szczotka raczej nie jest zla :)

Link to comment
Share on other sites

Śnieżynko, jest bardzo prawdopodobne, że to wina techniki czesania a raczej jej braku. Już nawet kiedyś prosiłam dziewczyny o foty z czesanka. Nie wiem, co psu przeszkadza - wygląda to tak, jakby nie lubił tego, że mu się czasem skóra troszkę pociągnie za włosami - ma luźną skórę. Grzebień toleruje dobrze, bo grzebieniem czesze się małe pasma. Albo to kwestia długości włosa, bo uszy daje sobie wyczesać pudlówką. Albo daje wyczesać uszy, bo ucho łatwo chwycić i żadna skóra się za włosem nie ciągnie :niewiem:. No generalnie to jest wrażliwiec - już kiedyś pisałam, jak mi go groomerka pociachała. Mial rany cięte skóry, wylądował na antybiotyku, przykre to było i szalenie nieprofesjonalne. Po tym wypadku to był prawie rok pracy i kilka kuraczaków, żeby pies zaczął się stopniowo rozluźniać a wreszcie i przysypiać przy czesaniu, no ale widać nadal mamy niedociągnięcia :-(. Próba "udowa" pudlówki wypadła pomyślnie ;) Myślę, że kupię t-brush z CH.Christensena i zobaczymy.
Czy nie da się jakoś przenieść tej rozmowy do wątku, w którym rozmawiałyśmy o szczotkach? W tej nowej dogo zupełnie się pogubiłam, na dodatek strasznie mi się teraz wlecze, co chwile wylogowuje, albo nie wyświetla stron.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...