Jump to content
Dogomania

Owczarko-Akita ... ??


Mellows

Recommended Posts

Mnie się wydaje, że Mellowsowi chodziło o coś innego, chyba że się mylę. Moim zdaniem owczarko-akita to obecnie Duży Japoński Pies, który chyba wykształcił się z japońskich linii Dewa i Ichinoseki. Jak wygląda DJP, to chyba Mellows wiesz. A propos widzieliśmy się na wystawie we Wrocławiu - ja byłem z psem w klasie młodzieży.

Link to comment
Share on other sites

W naszej miejscowej gazecie spotykam ogłoszenia o owczarko-akitach. Piszą, że "doskonałe psy do pilnowania", więc wyglada, że celowo je krzyżują :-?

Tylko po co?? Taka mieszanka bedzie duzo gorzej strozowala niz czysta akita. To jest dopiero stróż! :-)

Link to comment
Share on other sites

paranoja..

ludzie to mają pomysły..

To to jeszcze nie najgorsze.

Przypomina mi sie historia tej babki co to skupywala wszystkie szczeniaki z takich wpadkowych-przypadkowych skojarzen nie wiadomo czego i podstawiala... no np. byl bialy i z grubsza przypominal szczenie podhalana to sprzedawala jako szczenie podhalana... itp itd.

Przykładów ludzkiej pomysłowości itp jest dużo.

Koleżanka mojej znajomej kupiła na rynku od pijaka szczeniaka.

"Pani to malutkie bedzie ot takie troche wieksze od ratlerka".

Wszystko fajnie... wyrosl dog niemiecki szary .... ;-)

A owa kolezanka ma kawalerke :-)

Coż życie potrafi zaskakiwać ...

Link to comment
Share on other sites

Mnie ciekawi psychika takich dziwnych krzyżówek.

Mój kuzyn ma owczarko-husky. Piękny pies a właściwie suczka. Niestety sama do końca nie wie kim jest. Zwykle jest posłuszna i wierna jak owczarek, ale miała już swoje "skoki w bok" gdzie ginęła na kilka tygodni :( Instynkt podpowiada jej, że chce biegać, a fizjonomia na biegi nie pozwala :-? Z jednej strony wpuści każdego do domu a z drugiej czasami potem szczeka na gości przy stole...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

dzen dobry ja nie od Was :D widac po emblemacie :wink:

Mam jednak w rodzinie Akitę, którą bardzo cenimy :lol: i malamuta. z tego mezaliansowego związku wyszły szczenięta calkiem niespodziewanie i przypadkowo. Zostały trzy jeden wyrósł na olbrzymia piekna alkite i gdyby nie malamuci ogon nikt by nie poznał gdzie jego mama sie włóczyła :D ale psychika malamuta niestety jesli porównywac z Akita oczywiści 8), nr dwa - suka łeb akity reszta srebrna i malamucia tylko bardziej zwarta i wielka jak stodoła, nr3 psychika akity i wygląd białej akity.

czyli calkiem udany ten mezalians wyszedł :wink:

znam połaczenie AST z owczarkiem i wiem że to psom nie słuzy caly miot odziedziczył te najmniej porżądane cechy.

dla mnie dogo-Akita wygląda ładnie jak każdy pies ale po co eksperymentować te dwie rasy są pięknę a ten miX troche smieszny i przerażający odnośnie psychiki oczywiście :o

pozdrawa zbłąkana dusza Patka &Lilit

Link to comment
Share on other sites

mam nadzieję, że sa jakies dostępne, ale że to rodzina i musze wykonac wizyte prosze o uzbrojenie się w cierpliwość, ale jak mi się uda napewno prześlę :D najwięcej kontaktu miałam z córką łep akita :D więc pewnie jej będą :lol:

pozdro patka & Lilit

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...