Jump to content
Dogomania

Czesanie...


NNikka

Recommended Posts

[quote name='lusia22']z tymi ludzkimi odżywkami to różnie bywa ja na mojej suni wypróbowałam wiele i psich i dla ludzi i okazało się, że najlepsza odżywka to gliss kur z jesdwabiem w sprayu, żadnego łupieżu , drapania, a włoski rozczesują się pięknie i są miękkie, chyba wszystko zależy od wrażliwości psiaka. a może te psie specyfiki my powinnyśmy przetestowac??
:)[/quote]

Wiesz to jeste jednak ryzykowna działanie i nie chodzi tu tylko o wlos, ale o skore. Skora Yorka ma najwyzszy odczyn u psow - 9 pH:crazyeye: A dla porownania ludzka - 5,5pH. I teraz zauwaz, ze uzywanie ludzkich kosmetykow moze spowodowac zaburzenie odczynu, a to z kolei zapalenie skory...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja wiem, że ludzkie kosmetyki dla psów to głupota, ale właśnie po psich ( hery podajrze) Nika miałą łupież i swędzenie skóry, może wypróbuje wychwalany tak przez Was #all system, tyle że drogi niemiłosiernie, dzisiaj byłam w zoologicznym i za szampon tej firmy (chyba 250ml) chcieli 120 zł, może w internecie będzie taniej. w kazdym razie dziękuje za rady, a gliss kura zostawie dla siebie:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

A ja sie upre... Jak pieska kupilam to mial lupiez i siersc niestety nie najlepszej jakosci. Zmienilam karme na lepsza, dawalam witaminki i lupiez ciagle byl. Wet dal mi szampon przeciwlupiezowy dla psow, zadnego efektu. Dopiero jak zaczelam po kapieli uzywac odzywki dla psow i dla ludzi rownoczesnie (szampon dla szczeniakow), wloski lsniace, miekkie i zero lupiezu. I tak juz dobrych pare miesiecy.

Link to comment
Share on other sites

lusia22:
Nie polecam kosmetyków firmy Beaphar. To były pierwsze kosmetyki jakie kupłam dla mojego psiaka. Miałam ich cały zestaw - chyba 5 produktów. Były naprawdę beznadziejne: szampon wcale się nie pienił i był bardzo mało wydajny, spray ułatwiający rozczesywanie tylko wysuszał i usztywniał włosy. Możliwy (ale nie dobry) był tylko spray z olejkiem norkowym, choć miał mało przyjemny zapach.
W każdym razie uważam, że zakup kosmetyków z tej serii był bardzo nietrafiony.

Później używałam firmy Herry, były OK. Z tej serii najmniej podobał mi się szampon, bo też się średnio pienił, a najlepszy był preparat do rozczesywania włosów. Ale pozostałe preparaty były w porządku.

Teraz używamy #1 All System i jestem z efektów zadowolona.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moja Kinia nie cierpi zapachu olejku norkowego korzystajac z porady pani ze sklepu Yorkcentrum spryskuje teraz szczotke ale nic z tego czuje i po zabiegu wyciera sie o wszystkie ściany i w ogóle o to co ma na swojej drodze:(Też używam kosmetyków 1 All system tzn. narazie tylko odżywki do spłukiwania ale planuje zakup szamponu jestem zadowolona!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

[quote name='Martyna2006']Wczoraj zamówiłam olejek norkowy z witaminą F z firmy KW.Czy ktoś używał tego kosmetyku?[/quote]

To ten w sprayu o ile dobrze pamiętam?
Ja używałam na mojej ten w sprayu, wlos po nim gladki, super sie rozczesywal, nie wygladal na przetłuszczony, ale mały minus-moim zdaniem-to to ze raczej jest mało wydajny, ale to chyba jak kazdy spray. Ma dość intensywny zapach i moja niestety bała sie samej czynności rozpylania sprayu.
Żadnego odbarwiania sie włosa nie zauważyłam, a moja wtedy była jeszcze czarna więc łatwo byłoby coś zauważyć.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shahar']Tylko ze olejek norkowy odbarwia włos.[/quote]

Odbarwia owszem, ale tylko u psów białych m.ni. westach. Wtedy sierść staje się żółtawa;)

Ja też zastanawiam się nad olejkiem... Mam katalog Iv San Bernard, więc może wybiorę coś z tej firmy:razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Ja czytałam w książkach, że yorkom trzeba natłuścić sierść po kąpieli, żeby się lepiej rozczesywała i potem ładnie lśniła. I ta odżywka musi być z [U]olejkiem norkowym[/U] lub [U]lanoliną[/U]. co lepsze? Z olejkiem norkowym czy z lanoliną?

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się, że to podobnie jak z szamponem. Super szampon nie będzie dawał dobrych efektów na każdym psie. Wszystko zależy od gatunku jego włosa itd. I tak samo może być z olejkiem norkowym lub lanoliną;) Choć częściej słyszę, że używa się norkowego

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że to nie tajemnica. Olejek jest z firmy Vulpes
Wydaje mi się że działa wspomagająco na włos. Nie używam go długo ale już widzę różnicę. Włos się mieni, jest delikatny, mniej się kułtoni i Cori trochę wypadały a teraz już nie:multi:
Co do zapachu to jest super. Prawie nie wyczuwalny, taki bardzo delikatny.

Link to comment
Share on other sites

proszę o radę - moja sunia zaraz po czesaniu ma włosek niczego sobie , ale po jakimś czasie robią się jej takie " strączki " , nadmieniem , że używamy kosmetyków HERY - szampon + balsam + preparat do czesania , acha i ten włos - czytaj strączki - nie jest tłusty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ROZI']proszę o radę - moja sunia zaraz po czesaniu ma włosek niczego sobie , ale po jakimś czasie robią się jej takie " strączki " , nadmieniem , że używamy kosmetyków HERY - szampon + balsam + preparat do czesania , acha i ten włos - czytaj strączki - nie jest tłusty[/quote]

Zmien kosmetyki i podetnij koncowki włosow. Te kosmeyki co polecala osoba wyzej Vulpers sa super

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...