Jump to content
Dogomania

Mleczne ząbki


veeron1988

Recommended Posts

Mojej też już wypadają ząbki:loveu:
Tylko że Kati wyleciało już 9...
Nie musisz raczej szczególnie o niego dbać, ale lepiej by było jakbyś dopilnowała żeby wyleciały wszystkie, w przeciwnym razie czeka go wyrywanie wszystkich co nie chcą wylecieć same...
Najlepiej poprzeciągaj się z nim czymś np. jakąś szmatką albo czymś innym to poruszy ząbki i nie powinno być problemu:)

Link to comment
Share on other sites

No po ostatniej wizycie u fryzjera dowiedziałam się, że nie ma już większej ilości żebów. Po prostu połknął je. Na szczęście to normalne.
Podobno zazwyczaj w tym okresie pieskom ropieją oczy i trochę je to boli, ale Eto nie ma takich objawów.
Szarpiemy się z nim całymi dniami, więc nie powinno być problemów. Dzięki za radę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='veeron1988']No po ostatniej wizycie u fryzjera dowiedziałam się, że nie ma już większej ilości żebów. [B]Po prostu połknął je.[/B] [B]Na szczęście to normalne[/B].
Podobno zazwyczaj w tym okresie pieskom ropieją oczy i trochę je to boli, ale Eto nie ma takich objawów.
Szarpiemy się z nim całymi dniami, więc nie powinno być problemów. Dzięki za radę.[/quote]
Niekoniecznie musiał połknąć, mogły mu po prostu wylecieć a ty tego nie zauważyłaś... Moja ma takie malutkie ząbki że jak się nie widzi w momencie wypadania to potem bardzo trudno odnaleźć...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

[quote name='eve86']Moje maleństwo ma ponad 4 miesiace :)2 dni temu wyleciał mu pierwszy ząbek u dołu :) przez jaki okres wypadają pieskowi ząbki???? ile to bedzie trwało???[/quote]
U mnie Aksa straciła ostatniego kiełka w wieku 8 miesięcy.:multi:
Tośkowi ostatni wyleciał dopiero jak minoł mu roczek:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie dawno pisałąm ze wypadły dwa zabki... Nie mineło wiele czasu a mój szkrab pogubił prawie wszystkie łacznie z kiełkami u góry... Juz mu wychodzą nowe u dołu jeszcze ma stare... I teraz pytanko... Czy czyscic ząbki i czym??? Dodam ze ta mała bestia nie da sobie zaglądac do pyszczka robie to tylkowtedy jak jest zaraz po przebudzeniu... Wtedy jeszcze sie nie wyrywa.. nie mam siły do niego kąpac tez sie nie chce ( jak go wykapie dostaje szału wyskakuje na łóżko i trze sie i skacze jak opetany poki suchy nie bedzie.. teram ma którkie włoski jeszcze i nie robią się kołtuny ale co bedzie potem??? ) czesac tezsie nie lubi a o suszarce n ie wspomne. Uciaka gdzie pieprz rosnie...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja swojego psiaka czesałam od momentu kiedy go kupiliśmy. Jesli nie chcesz żeby wiercił sie przy czesaniu to musisz go do tego przyzwyczajać, czesać przynajmniej raz dziennie. Jeśli chodzi o ząbki to zapytaj o pastę u swojego weta, on powinien mieć odpowiednią dla yorka, nakładaj mu najpierw troszkę pasty na psią szczoteczkę i dawaj mu do pogryzienia, z czasem sie przyzwyczai. Na siłe nie ma sensu zmuszać psa do czegoś czego nie lubi, daj mu troszke czasu a będzie dobrze ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam pytanie. Zadaje je w kilku tematach bo potrzebuje szybkiej odp:)
Moja sunia ma 5,5 miesiaca, zostały jej tylko 3 kielki mleczne, ale stałe juz prawie cale wyrosły! Wet kazal poczekac do conajmniej 6 miesiecy.
Ale one już są takie wielkie! a mleczne nawet nie chca sie ruszac:(
Kiedy należy je wyrwac?Czy jeszcze czekac? planujemy wystawe, wiec potrzebny prosty zgryz.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[SIZE=3]Mam jeszcze jedno pytanie. Grace już wypadły dwa kiełki, zostały jeszcze 2 na górze. stałe już całkiem wyrosły, a mleczne są za nimi(dalej), tak że w ogole nie skrzywiły innych ząbków. Grace za kilka dni konczy 6 miesiecy. czy poczekac jeszcze troche, az same wypadna? czy usunac je?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...