Jump to content
Dogomania

Moj maly owczarek niemiecki


bokser

Recommended Posts

Od 2 dni mam owczarka niemieckiego dlugowlosego. Ma 3 miesiace i wabi sie AXEL jest czarny podpalany. Pochodzi z domowej hodowli. Mam pytanie ile mam mudawac jesc na jeden raz bo on jest przepadzisty je kazde ilosci... a nie chce go przekarmic... chcialbym go tez wykapac ale sie troche boje zeby sie nie przeziebil uwazacie ze moge go wykapac? Bylem dzis z nim u weterynarza i powiedzial ze jest zdrowy i dosc okazaly jak na swoj wiek i ze bedzie wielkim silnym psem. Bardzo mnie to cieszy:)

Mam jeszcze jeden problem chce go wykapac poniewaz dosc czesto sie drapie weterynarz dal mi taki preparat ktory mam mu wetrzec w kark...

Moge go juz kapac?

Link to comment
Share on other sites

A czym go karmisz? Suchym, czy naturalnym? I ile razy dziennie?

Można go wykąpać, ale trzeba go porządnie wysuszyć, bo zimno się zrobiło.

Skoro lekarz dał Ci coś na kark dla niego, to może znaczyć, że wypatrzył mu pchły. Ma pchły? To może być jedna z przyczyn drapania.

Jeśli taka jest przyczyna drapania, to kąpanie jest zbędne. Powinien przestał sie drapać po zaaplikowaniu preparatu.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Sucha karma ma zwykle dawkowanie od - do w zależności od masy ciała szczeniaka. Uważam, że tym się powinieneś kierować. Co do kąpania to wstrzymaj się chwilę od momentu zaaplikowania kropelek. Działają one nie powierzchniowo tylko przez obieg krwionośny szczeniaka, więc ich działanie jest nieco "spowolnione"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...