Jump to content
Dogomania

Victorian Bulldog


Sławek

Recommended Posts

jakos to dziwne...nagle pis nie robi sie agresywny! to widac ze bedzie i trzeba od razu reagowac , na tresure od razu a nie czekac az kogos pogryzie.ktos cos z nim spieprzyl i tyle. to ze poradzili sobie z goldenem to nie znaczy wszystko :)

a z tego co slysazlem o goldenach i labradorach to ...one sie same potrafia prowadzic :)) no ale od razu mowie ze to tylko slyszalem :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@ sobol

Juz sam hodowca tego psa dziwnie sie zachowal..... bo jak oni powiedzieli mu o tych problemach to ani nie chcial wziasc psa z powrotem ani nie pomogl im szukac nowego miejsca dla niego. Uwazam, ze powazny hodowca powinien im w takiej sytuacji pomoc a nie wystawic im tylek!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

coraz bardziej mnie irutyje sprawa nie uznawania rasy bulldog amerykanski przez fci, czemu ukc ja przyjelo? ta rasa ma okolo 200 lat, jak nie wiecej.zapraszam na fotki , ryciny w przeciagu 200 lat i wiecej, a takze aktualne psiaki :

http://www.pcwebsites.com/americanbulldog/gallery/list.html

a tu foteczka z 1897 roku tak na zachete:

bull9.jpg

az dziwne to jest ze nie potrafia zrobic specow od bully type i standard type...to jest zalosne.szkoda ze nie mam kasy, bo bym poznac lepiej te psy, nie tylko na swoim przykladzie,ale na przykladzie niemieckich bulldogow amerykanskich.jak sie ocenia, jak sie sedziuje, zeby mozna bylo fci zaaatakowac :)

Link to comment
Share on other sites

Halo Sobol to znowu ja!!! sam nic nie zrobisz.Najlepiej na prawie zna sie Gesa,mozesz sie jej zapytac.Ja mam ksiazke o bulldogach amerykanskich napisana przez Gese,bardzo ciekawa.Dzisiaj mowi sie nie o dwoch ale otrzech rasachAB ta trzecia to hybrid(nie wiem czy poprawnie napisalam) to jest mieszanka standard i bully.co do rasy to jest ona o wiele starsza jak 200 lat, te psy walczyly juz w starym Rzymie z lwami.itd.itd.nie bede ciebie wiecej zanudzac.Zapytam sie Gesy czy ma ta ksiazke takze w jezyku angielskim,wtedy moglbys sobie poczytac.Pozdr. Bea :fadein:

Link to comment
Share on other sites

ja wiem ze duzo wczesniej, tylkchcialem pokazac , udokumentowac :) wiem ze oczywiscie sa mieszanki bully i standard, to normalnie. sa 3/4 2/3 johnosna i inne. Tylko ze dowiadywalem sie o bulldog i o rejetracje u znajomej ktora pracuje w ZK w POlsce. Powidziala, ze ta rasa nie jest uznawana, bo nie jest jakby wytworzona do konca czy cos w tym rodzaju... dajcie spokoj :) a co powiedziec o amstafach? sa szczuplutkie i grubiutkie i jakos potrafia je oceniac sedziowe w tych samych kategoriach, tak samo rottweiliery czy dobermany...bzdura i tyle... ciekawe w czym tkwi prawda ?!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sobol:w jednym z topikow pytales sie jak powinien wygladac nos u AB,no wiec.nos powinien byc czarny,kolor brazowy lub szary jest dozwolony,rozowy nos z punkcikami jest bledem.oczy powinny byc okrogle i srednioduze,szeroko rozstawione,kolor czarny albo ciemnobrazowy,zezowanie jest bledem.jezeli chodzi o kolor siersci to calkiem bialy,bialy z brazowymi, rudymi albo zoltobrazowymi plamami,pregowanyPies zupelnie czarny albo z czarnym pyskiem jest niedozwolony.dla ciekawosci jeszcze u standardow moze byc lekko wysunieta dolna szczeka a u clasykow(bully) do 1,3 cm. te dane sa z mojej ulubionej ksiazki "American Bulldog-Ein Rasseporträt"

mile pozdr.Bea :D

Link to comment
Share on other sites

masz racje..tylko popatrz rozne standardy klubow, wiele ma podobnych, ale np UKC nic nie mowi o tym ze plamy sa zakazane...a czarny nos z rozowymi plamami to dyskwalifikacja? jesli chodzi o zeby, wg standardow AB, w typie standard bulldog moze miec zgryz nozycowy, uwazane za wade, ale juz bully type nie moze miec , musi miec odwrotny nozycowy, reverse scissors. nie czytalem o zezie....

"The haw should not be visible"

jesli chodzi o nos :

Preferred nose color is Black. Red, brown or grizzle colors will occur.

* Cosmetic Faults: Pink or Dudley nose. Any nose color other than black.

cyzli teoretycznie moj pies ma czarny nos z rozowymi punkcikami :) to chyba dozwolone :)

jesli chodzi o kolor to

Faults: Solid Black, any degree of merle.

* Disqualification: Flat Black or Blue Color.

, czyli preguski to wada, ale niebieski lub caly czarny disq...

caly tekst tu:

http://bulldogsclub.narod.ru/standartAM.html

wracajac do szczeki jeszcze...z tego co ja wiem reverse scissors, to zeby przylegajace, wiec te 1.3 cm to chyba poporsto granica do jakiej moga odchodzic tak?

Link to comment
Share on other sites

halo Sobol.Plamy na skorze (myslisz chyba o plamach pigmentowych)nie sa zabronione.nosek u twojego pieska jeszcze sie zmieni,moja miala tez taki,a dzisiaj ma czarny.zeby-masz racje to gorna granica1,3 cm-ale u bully typ. u standarda dozwolone jest tylko lekkie wysuniecie dolnej szczeki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...