Jump to content
Dogomania

Włochy-pytanie


nalina

Recommended Posts

Mam do WAs pytanie(moze troche glupawe) ale czy Ktos z Was dal rade ciągiem bez noclegow,spania po drodze,przejechac 2000 tysiące km?
Mam zamiar jechac do Włoch i nie wiem jak sie nastawic.Mam okreslony czas na pobyt tam,niestety okazalo sie,ze wlasnie tam gdzie jade jest 2000 tysiące km.Jestem z Poznania jaką trase w ogole proponujecie,przez Niemcy czy Czechy.Macie moze jakies wiadomosci na temat platnych drog,i ogolnie moze macie jakies dobre rady- pierwszy raz jade w te odlegle"okolice"
Moze Ktos z Was wybiera sie okolo 3grudnia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Dać sie da, ale to jest po prostu bardzo niebezpieczne, tym bardziej ze dni sa krótkie a warunki drogowe mogą byc fatalne...[/quote]

Że dałoby radę, to wiem, ale ja nie byłabym na tyle "odważna", żeby przejechać 2tys. km bez spania. X lat temu jechalam do Rzymu z Wrocławia autokarem, prawie dobę. i nie wyborażam sobie, żebym miała nie spać przez prawie dobę i do tego prowadzić :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nalina'].Jestem z Poznania jaką trase w ogole proponujecie,przez Niemcy czy Czechy.Macie moze jakies wiadomosci na temat platnych drog,i ogolnie moze macie jakies dobre rady- pierwszy raz jade w te odlegle"okolice"
?[/quote]

ja jestem z Koszalina, zdecydowanie polecam trasę przez Niemcy.
wskakujesz na autostradę Berlin - Monachium ( 500 km proste jak drut :evil_lol:, leci się błyskawicznie), za Monachium odbijasz na Innsbruck w Austrii, potem już Włochy.
Niemcy mają świetną sieć autostrad, jeśli zależy Ci na czasie.
Chyba o wiele lepszą, niż Czechy

we Włoszech, jesli chcesz się przemieścić gdzie dalej - zdecydowanie autostrady, są płatne, ale nie tak kosmicznie, jak straszą, a czas podróży przez nie jest o niebo krótszy, niż przez drogi niższych kategorii.
Co ważne, jeśli masz niewiele czasu.

Tyle z mojego, letniego doświadczenia. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo za odpowiedzi-podpowiedzi!!!
Bedzie dwoch kierowcow ale w związku z brakiem dostatecznego czasu wiązącego sie miedzy innymi z bezpieczeństwem,odlozylismy wyjaz na wiosne.
Teraz odbylo by sie na naprawde wariackich papierach.Lepiej poczekac.
Jeszce raz dziękuje!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...