Jump to content
Dogomania

uczulenia bulików


bazyli

Recommended Posts

Od pewnego czasu moj bullek ma uczulenie na skorze w postaci krostek :cry: . Nie ma tego duzo ale co pewien czas wyslakuja w niektorych miejscach na jego cialku a potem znikaja. Czy ktos z Was mial podobny problem? W jaki sposob sie to leczy? Czy niezbedna jest ingerencja lekarza?

Link to comment
Share on other sites

moja suczka amstaffa tez ma uczulenie ,ale jeszcze wtedy nie wiedzialam na co dlatego zapisalam sie na wizyte do drematologa psiego i sie wszystkiego dowiedzialam.Teraz znow wyskoczyly jej krostki i przyznam ze narazie nie wiem od czego,ale ostatnio jej zmienilam jedzenie.Dlatego postanowilam narazie wrocic do starego skladu posliku ,a potem bede szpiegowala jakis kladnik ja uczula.

Link to comment
Share on other sites

Twój bulek może być uczulony na pchły. Sprawdź czy mu się gdzieś nie przyplątały. Jeśli to nie pchły, to może coś z karmy (mięso) Jakie dajesz mu mięso, może trzeba zmienić. Mogą to być nawet trawy, w których się tarza (moja Tośka jest uczulona na trawy).

Najlepiej byś zrobił idąc do weta, który go przebada na różne alergeny. U mnie na Woli jest lecznica "4 Łapy" i tam badają. Podaję telefon 837 84 70.

Link to comment
Share on other sites

wy to macie dobrze,jesteście z warszawy.moja biała szaza tez ma uczulenie paskudnie sie drapie i gryzie w okolicy pachwin,takie krostki jej powyskakiwały.i co ja mam zrobić do kogo iść jak z koszalina jestem?szazik dostał jakieś 3 zastrzyki ale to nic nie dało.moze wiecie jakie leki przyjmowały wasze psy to bym powiedziała weter.u nas zeby mi przepisał bo mu leczenie coś nie idzie

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
wy to macie dobrze,jesteście z warszawy.moja biała szaza tez ma uczulenie paskudnie sie drapie i gryzie w okolicy pachwin,takie krostki jej powyskakiwały.i co ja mam zrobić do kogo iść jak z koszalina jestem?szazik dostał jakieś 3 zastrzyki ale to nic nie dało.moze wiecie jakie leki przyjmowały wasze psy to bym powiedziała weter.u nas zeby mi przepisał bo mu leczenie coś nie idzie

Nie wiem jak Ci pomóc, ale wiem, że leczenie u dr Brzezny nie wymaga ciągłych wizyt u niej. Więc może poprostu raz przyjedź do nas, umówimy Cię do lekarza, ona sprzwdzi co jest i ustawi leczenie.

Uważaj tylko, żeby lekarze nie podawali sterydów Twojej suczce. Mam na myśli lekarzy do których obecnie chodzisz.

Link to comment
Share on other sites

o boże! nie wiem co jej podawali! może to były sterydy! spytam...a jak tak to co?bo zaraz zawału dostanę!teraz daję jej leki homeopatyczne od tygodnia:sepia 5ch i sulfur 30ch.przemysle propozycje spróbuje sie zorientowac kto by mnie zawiózł do w-wy i dam znać na priv do ciebie fair ok? a moze bazyli mi powie jeszcze przedtem co jego pies dostawał spróbuję może pomoże?

Link to comment
Share on other sites

spokojnie, jak dostała ze dwa lub trzy zastrzyki, to się świat nie zawali

Tylko raczej pilnój, żeby nie podawali sterydów. Rozwalają wątrobę, tak jak u ludzi. Często jest natychmiastowa poprawa, ale później wszystko powraca.

Pani Brzezny też leczy homeopatycznie, ale nie próbuj leczyć na własną rękę. Twoja suka może być na coś innego uczulona. Więc jak będziesz chciała, to przyjeżdżaj, daj tylko wcześnij znać, żeby Cię umówić do lekarza, a nocleg zawsze się gdzieś znajdzie. Jak nie u mnie to może u Renaty. O to nie musisz sie martwić.

Link to comment
Share on other sites

U pani Beaty Brzezny Trzeba się zapisać na wizytę, bo jest bardzo dużo pacjentów z alergiami. Byłam wczoraj, to widziałam. My mieszkamy na tej samej ulicy.

Frida, napewno dawali jej sterydy, bo takie jest standardowe leczenie, w 4 Łapach leczą homeopatią, ale to trwa dlużej. Najpierw po podaniu leku może stan psa sie pogorszyć i dopiero potem następuje poprawa.

Link to comment
Share on other sites

wyobrazcie sobie że mój wet też jest przeciwnikiem sterydów i podobno jej nie dawał.myślę ze mówi prawde bo nic jej sie nie polepszyło(próbowałam go podejść ze słyszałam że super pomagają) i sam mi dziś napomknął o homeopatycznych zastrzykach i jej dał.wydaje mi sie ze teraz to ona dopiero sie drapie!da mi tez jakies granulki ale musi zamówic bo tu wiocha jest a on każdy przypadek indywidualnie rozpatruje o!tak powiedział!no i wciska mi jeszcze rojala dla alergików z jakiejs diety weterynaryjnej.brać?jak myślicie.teraz shazik je też royala ale zwykłego dla szczeniaków ras średnich.

Link to comment
Share on other sites

a moze bazyli mi powie jeszcze przedtem co jego pies dostawał spróbuję może pomoże?

Obłęd dostał ok 5 zastrzyków z lekiem homeopatycznym, po pierwszym zastrzyku mu nie przeszło, dpoiero po 4 było ok. Zastrzyki robilismy co dwa dni. Obecnie nie ma zadnych zgrubień i uczuleń, Frida powinnaś się udać do tej lecznicy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...