Jump to content
Dogomania

Reproduktor pilnie poszukiwany!!!Nie aktualne , suczka nie będzie mamą !!!


One_Dog_One_Bone

Recommended Posts

poczytajcie sobie o pseudohodolach, dlaczego rozmnażanie psów bez stosownych do tego uprawnień jest złe...

zobaczcie ile piesków w typie rasy szuka domu...

nie zwiększajcie tych statystyk...

przeglądy hodowlane i wystawy są ważne, eliminuje się psy z defektami w taki sposób (z fizycznymi i z psychicznymi też!)

kryjąc sukę nieznanym repem możesz "naprodukowac" np. strachliwe, agresywne czy psy z nerwicą -to wszystko się w genach bardzo przenosi...

tu masz temat jak "uczynic" suczkę hodowlaną:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f975/jak-uczynic-suke-mianem-suka-hodowlana-27758/[/url]

tu masz wątek dlaczego nie powinno rozmnażac się takich psów:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/f975/dlaczego-wszyscy-sadza-ze-niepowinno-sie-dopuszczac-suki-niehodowlanej-27744/[/url]
(nie przeczytałam całego, ale to co rpzeczytałam było ok)

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieje , że właściciele Tosi jednak się opamietają i nie będą produkować kundelków :shake: ja o to bardzo ładnie proszę ....
uratowaliście ją przed złem , a chcecie rozmnożyć .. i zgotować jej los taki jak prawie spotkał Tosię ....
Bullterierów do adopcji nie brakuje , teraz jest wysyp !!!
Opamiętajcie się !! wysterylizujcie Tosie ... ona nie musi być mamusią
jest śliczną suczką , kochacie ją , więc niech sobie żyje długo i szczęśliwie.
W razie coś macie tel do mnie , dzwońcie .. o każdej porze dnia i nocy ... chętnie pomogę , doradzę ....

i jeszcze jedno REGULAMIN

[B]5. POSTY[/B]
[COLOR=Red][B] Zabrania się pisania postów o treści:[/B][/COLOR]
[B]- [/B]obraźliwej
- niecenzuralnej
- niezgodnej z prawem
- [COLOR=Red][B]stanowiących[/B][/COLOR] reklamę, ofertę kupna–sprzedaży lub [COLOR=Red][B]ofertę matrymonialną[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

hej chyba dlatego oddawaliście ślicznotkę bo nie mieliście czasu a wiecie ile czasu zajmuje odchowanie szczeniąt i ile kasy!!
Naprawde jeśli ktoś wam nagadał głupot jeden miot dla zdrowia lub zlikwiduje ciaze urojone to Was wprowadził w WIELKI błąd !!! nie róbcie tego suni właśnie dlatego ze ja kochacie ...

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye: przyznam szczerze, że ręce mi opadły jak to przeczytałam....po co chcecie ją rozmnożyć?....przed tym ją prawdopodobnie ostatnio uratowaliście...i co? z deszczu pod rynne? na to samo suce wyjdzie? i tak źle...i tak nie dobrze?

ja proszę....OPAMIĘTAJCIE SIĘ i nie dopuszczajcie jej :shake:

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie Patka, tak nam doradził weterynarz, że dla zdrowia Suki powinna miec jeden miot, a dopiero potem można ją sterylizować bo w innym wypadku moga być "różne" <cokolwiek mogłoby to znaczyć> powikłania... :/ Już sama nie wiem co począć...:-( Chyba jednak posłucham Waszych rad i sie powstrzymam od tego krycia. Tak będzie najlepiej...
Niechaj nie opadają Wam ręce spokojna głowa, gdyż moja jeszcze na karku... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='One_Dog_One_Bone']Tośka ma metrykę, rodowód będzie miała wyrabiany lada moment.
Umaszcznie: pręgowane z białym
ojciec: FIREBALL FOR VERBENA Vitatus
matka: ENYA Złota Obsesja
Pochodzi z hodwli: Wojsławice, Gózd
Nie jest psem wystawowym, nie mamy osiągnięć. Nie mamy uprawnień hodowlanych.[/QUOTE]

No to po kolei:złożenie metryki w oddziale ZKwP, zgłoszenie suczki na kilka wystaw,poczytanie o rasie i chorobach, które ją "lubią", zrobienie badań, poszukanie ojca dla szczeniąt poprzez studiowanie osiągnięć psów,oglądanie szczeniaków, które poczęły,znalezienie pewnych i sprawdzonych odbiorców szczeniat.
A to też nie wszystkie elementy świadomego powołania szczeniąt do życia.
Kilkanaście lat temu moja znajoma pokryła swoją bulterierkę psem,który się napatoczył.Oczywiście żadne z pary nie miało hodowlanki.Urodziło się kilka szczeniąt:jedno - na szczęście już martwe było cyklopem - miało tylko jedno oko, umierały po kolei a kiedyzostał tylko jeden, okazało się, że ma wodogłowie i został uśpiony.
Trzeba się liczyć z takim scenariuszem, jak się niefrasobliwie rozmnaża psy.

Link to comment
Share on other sites

uwierz to są mity o tych kryciach - u mnie w domu od lat są suki i nigdy żadna nie miała szczeniąt - nigdy też z tego powodu nie chorowały ;)

o sterylizacji z tego co ja słyszałam to podobno (nacisk na "podobno") suczka musi być po pierwszej cieczce i nic więcej ;) wiem, że poza granicami naszego kraju, w niektórych państwach sterylizuje się szczenięta ;)

najlepiej zmień weta na innego ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='One_Dog_One_Bone']Dokładnie Patka, tak nam doradził weterynarz, że dla zdrowia Suki powinna miec jeden miot, a dopiero potem można ją sterylizować bo w innym wypadku moga być "różne" <cokolwiek mogłoby to znaczyć> powikłania... :/ Już sama nie wiem co począć...:-( Chyba jednak posłucham Waszych rad i sie powstrzymam od tego krycia. Tak będzie najlepiej...
Niechaj nie opadają Wam ręce spokojna głowa, gdyż moja jeszcze na karku... ;)[/quote]
Zmienić weta ;) bo ten bajki gada :mad: pokrycie suczki nie równa się skończenia kłopotów z urojonymi ciążami !!! wręcz przeciwnie , pogłębia problem.
Radzę wysterylizować Tosię i wasze problemy z urojkami się skończą.
Moje suki są wysterylizowane , nie miały dzieci , nie było żadnych powikłań.

Bardzo niedobrze , że taki autorytet jakim powinien być weterynarz , tak ludzi nabija w butelkę !! bo dla niego sterylka to jednorazowe zainkasowanie kasy :mad: a tak i ciąża i potem szczepienie małych i znowu urojone ciąże .. i pieniążki w nieskończoność.

Sterylizacja to na serio nic złego , sterylizacja i Wam i Tosi ułatwi życie , być może uratuje i życie ... ropomacicze , rak sutków - to wyrok niejednokrotnie ...

Link to comment
Share on other sites

VECTRA I PETKA
Właśnie nigdy nie patrzyłam na to z tej strony, zawsze byłam przekonana, ze suka powinna miec jeszcze jeden rój i teraz jeszcz ten weterynarz...
Przyznam, że to tez bardziej korzystne dla mnie, jeżeli Tośka zostanie wysterylizowana, ale to już nie o to chodzi... Dzieki za Wasze rade i w sumie cioesze sie, z trafiłam na to forum, bo mozna się tu wiele dowiedzieć... szkoda tylko, że w taki sposób ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='One_Dog_One_Bone']VECTRA I PETKA
Właśnie nigdy nie patrzyłam na to z tej strony, zawsze byłam przekonana, ze suka powinna miec jeszcze jeden rój i teraz jeszcz ten weterynarz...
Przyznam, że to tez bardziej korzystne dla mnie, jeżeli Tośka zostanie wysterylizowana, ale to już nie o to chodzi... Dzieki za Wasze rade i w sumie cioesze sie, z trafiłam na to forum, bo mozna się tu wiele dowiedzieć... szkoda tylko, że w taki sposób ;)[/quote]
Zmnieniłam tytuł , co by nie wzbudzał już kontrowersji.
Takie tematy na dogo są często przerabiane ... bo ludzie jak ja kiedyś czy Ty aktualnie , nie wiedzą co i jak ;)
a dogo ma taką swoją atmosferkę :evil_lol: ale uwierz , bo entym tłumaczeniu , co i jak , troszkę ponosi ....

Jeśli macie foteczki Tosi , to nalegam na założenie galerii , chętnie na Tosię popatrzymy , pogadamy , pocieszymy się.
Dogomania nie jest zła ;) jest sympatyczna , tylko trzeba się tu wczuć ...

W razie problemów z wrzucaniem fotek , podeślijcie mi na maila
[email][email protected][/email]

ja uwielbiam bulle :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Haha tez chciałam zmienić tytuł, ale miałam z tym problemy jak generalnie z całą obsługa forum, ale im więcej bedę czytać tym więcej się nauczę, a przede wszystkim dowiem... Niestety nie mamy nowych zdjęć Tosi, ale jak tylko takie bedą napewno dołączę... dziś przechodziła samą siebie i rozrabiala za trzy psy... ;) znalazłam zdjęcie jej mamy na internecie :lol: nie wykazała zaintresowania;)

Link to comment
Share on other sites

Hje nie martwcie sie człowiek mądra bestia i może sie uczyć :) a takich wetów bryyy z tego co wiem badania mówią, ze właśnie taki jedne miot jest najmniej dla suki korzystny :shake:

to straszne ze idziesz do człowieka niby kompetentnego i taka ciemnotę Ci wciska :p ale tak sobie mysle ze fakt zaszczepienie 2 razy gromadki szceniat odrobaczenie ich ewentualna pomoc przy porodzie bardzije sie opłaca niz jeden marny zabieg sterylki :diabloti:

całusi w garbaty nochal :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='One_Dog_One_Bone']:evil_lol:Ba! Pewnie,z dla weterynarzy o wiele bardziej opłacalne jest rozmnażanie się zwierząt im ich więcej tym więcej pacjentów, dochodów, korzyści...[/quote]

eee...no nie wszyscy ;)
ja dzisiaj byłam u weta z sunią na szczepienie i zaklepaliśmy sobie 3 sterylki i 4 kastracje :evil_lol: dla psa i kotów - zero gadek, szmatek o bzdurach ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...