Jump to content
Dogomania

Caniviton czy Artroflex?


starbi

Recommended Posts

Co do Arthroflexu, to ja swojej suni doga de bordeaux podawalam w dawce profilaktycznej od 5 miesiaca do czasu kiedy, butla sie skonczyla- podkreslam,ze Majka nie miala zadnych problemow ze stawami.Obecnie ma 12 miesiecy i poza Royalem z cholidyna i cotygodniowymi dawkami zelatyny w postaci kurzych ratek nie" faszeruje" jej stawow.

Pozdrawiam :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cześć,

Sama ma psa z dysplazją i to na nieszczęście obustronną zaawansowaną, jest to golden i w tej chwili ma 4 lata. Przez jakiś czas stosowałam caniviton, najpierw w proszku, a następnie w tabletkach. Po jakimś czasie wet mojego psa poradził mi zmianę na artroflex, jest lepszy bo wpłynie i bardziej wydajny niż tabletki.

Dysplazja ustała (oczywiście spowolnił się postęp) a u mojego czworonoga utworzyły się chrząstki chroniące stawy, dzięki czemu może funkcjonować jak zdrowy pies (oczywiście z pewnymi wyjątkami).Biega i bawi się.

Przy dysplazji wskazane jest jak najczęstsze pływanie, choć zimą jest to bardzo trudne. Więc pływanie wchodzi w grę ciepłą wiosną i latem.

Ostatnio dowiedziałam się o leku, który wstrzykiwany jest dostawowo. Niestety jest to bardzo kosztowna kuracja, gdyż jedna sesja ( 10 zastrzyków do jednego stawu) kosztuje (w Warszawie) około 1500 zł. Ale coś co przekonuje mnie do spróbowania to fakt, że jedna taka sesja, góra dwie mogą pomóc mojemu psu na całe życie. Dlatego zabrałam się do zbierania pieniążków, u mojego psa są to dwa stawy. Więc to sporo kasy. W warszawie podobno jest tylko dwóch lekarzy, którzy wykonują taki zabieg. Lek ten nosi nazwę Hyalgan.

Polecam stronę serwisu weterynaryjnego, tam jest bardzo dużo informacji, na temat różnych schorzeń, jak je leczyć itp. dla psów i kotów.

Oto adres internetowy: www.vetserwis.pl

Pozdrawiamy

Agnieszka i Ralph

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...