Jump to content
Dogomania

Berlin - marzec 2009


luizan

Recommended Posts

[quote name='Darvin']z kosztami przelewów to będę wiedział jak przeleje ;) mój nowy problem to odbiorca, nie wiem co wpisać w tą rubrykę a na stronie albo nie jest jasno napisane, albo nie wiem gdzie :P a co do tytułu to z czego widziałem tylko imię psa z przydomkiem oraz rasę trzeba wpisać[/quote]

jezeli jako odbiorca mianujesz wlasciciela Konta to tak musisz wpisac

VDH Berlin-Brandenburg

magi

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 193
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lusia.d']Witam
Też chcę się zgłosić na wystawę do Berlina. Mam jednak problem z wypełnieniem przelewu międzynarodowego. Tam na tytuł przelewy jest strasznie mało miejsca a trzeba wpisać rasę, nazwę psa i swoje imię i nazwisko. Czy ktoś wie jak i co się wpisuje by było ok? Ile kosztuje przelew przez internet?
Pozdrawiam
Lusia[/quote]

trzeba podać tylko imię psa i rasę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pierozek_monika']przemyślałam sprawę i jadę na dwa dni :p czyli uprzejmie proszę o info kto jedzie w sobotę i mogę się z nim zabrać (dojadę najwyżej pociągiem jak gdzieś dużo dalej od Sosnowca)
no i kolejna sprawa - powrót w niedzielę - z kim mogłabym wrócić? please[/quote]
jadę w piątek

Link to comment
Share on other sites

Dla tych co jeszcze nie zgłaszali, dotyczy w szczególności wyżłów.

Zgłaszałam WNK (kl. poś.) z kopiowanym ogonem.

Wprawdzie w Niemczech nie wolno ,ale psy użytkowe, myśliwskie (- szczególnie wyżły )- miały możliwość startu w wystawach.

Nie było problemu na międzynarodowej w Norymberdze.

Tymczasem dostałam z Berlina meila, z prośbą o przedstawienie, iż ten konkretny egzemplarz - jest w rękach myśliwego , który z nim poluje , co usprawiedliwia fakt ciętego ogona.

Z wnk niemam problemu , bo faktycznie poluje z myśliwym i scan legitymacji można przedstawić... ale uprzedzam innych zgłaszających.

I nie ma to nic wspólnego z klasą użytkową.

Mój GP idzie w użytkach narazie bez problemu, ogar również.

=========

sorry za ortografię , ale grypa mnie powaliła, wiem , że są błędy, ale mój umysł nie jest w stanie ich poprawić :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']Dla tych co jeszcze nie zgłaszali, dotyczy w szczególności wyżłów.

Zgłaszałam WNK (kl. poś.) z kopiowanym ogonem.

Wprawdzie w Niemczech nie wolno ,ale psy użytkowe, myśliwskie (- szczególnie wyżły )- miały możliwość startu w wystawach.

Nie było problemu na międzynarodowej w Norymberdze.

Tymczasem dostałam z Berlina meila, z prośbą o przedstawienie, iż ten konkretny egzemplarz - jest w rękach myśliwego , który z nim poluje , co usprawiedliwia fakt ciętego ogona.

Z wnk niemam problemu , bo faktycznie poluje z myśliwym i scan legitymacji można przedstawić... ale uprzedzam innych zgłaszających.

I nie ma to nic wspólnego z klasą użytkową.

Mój GP idzie w użytkach narazie bez problemu, ogar również.

=========

sorry za ortografię , ale grypa mnie powaliła, wiem , że są błędy, ale mój umysł nie jest w stanie ich poprawić :oops:[/quote]

a poza tym dostałaś jakieś potwierdzenie przyjęcia?

Link to comment
Share on other sites

[url=http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=52.504278,13.269929&sll=52.503984,13.269253&sspn=0.007419,0.022745&ie=UTF8&ll=52.504284,13.271227&spn=0.007419,0.022745&t=h&z=16&iwloc=addr]52.504278,13.269929 - Mapy Google[/url]

ładny ten teren wygląda na to że będzie dużo miejsca :) już widzę ten ogród letni po środku ile kup na nim będzie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']Dla tych co jeszcze nie zgłaszali, dotyczy w szczególności wyżłów.

Zgłaszałam WNK (kl. poś.) z kopiowanym ogonem.

Wprawdzie w Niemczech nie wolno ,ale psy użytkowe, myśliwskie (- szczególnie wyżły )- miały możliwość startu w wystawach.

Nie było problemu na międzynarodowej w Norymberdze.

Tymczasem dostałam z Berlina meila, z prośbą o przedstawienie, iż ten konkretny egzemplarz - jest w rękach myśliwego , który z nim poluje , co usprawiedliwia fakt ciętego ogona.

Z wnk niemam problemu , bo faktycznie poluje z myśliwym i scan legitymacji można przedstawić... ale uprzedzam innych zgłaszających.

I nie ma to nic wspólnego z klasą użytkową.

Mój GP idzie w użytkach narazie bez problemu, ogar również.

=========

sorry za ortografię , ale grypa mnie powaliła, wiem , że są błędy, ale mój umysł nie jest w stanie ich poprawić :oops:[/quote]



To trzeba Niemcom przyznać, szybko działają.

9:58 - wysyłam maila z legitymacją PZŁ - 20 minut i otrzymuję zwrotny - Dziękują, przetwarzają dane (znaczy się dopisują wnk) i do zobaczenia w Berlinie

Link to comment
Share on other sites

Musia daj znać, czy przełknęli tę legitymację PZŁ. Ostatecznie ona po polsku jest. I czy dosyłałaś certyfikat uzytkowości? My mielismy raz przeboje z Berlinem (mimo psa z CU i właściciela w PZŁ)

Donat, tam nie ma żadnego letniego ogrodu. A trawnik faktycznie pełen kup.Chociaz kazdy przy wejściu dostaje torebkę na Qpe. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ja zgłaszałam psa (wnk) w pośredniej bez certyfikatu -zażądali legitymacji.
Dosłałam foto legitymacji.

Odpisali : [B]"Lieber Aussteller,
vielen Dank für Ihre Nachricht, sie wird umgehend bearbeitet.

Mit freundlichen Grüßen,
bis bald in Berlin"
[/B]
czyli jak widać przełknęli.

ogara też w pośredniej - przyjęli bez problemu (przynajmniej nie miałam , żadnego maila w tej sprawie)

gończego polskiego - dałam do użytku (jak zawsze za granicami PL) dołączyłam certyfikat z KD-I . też cisza , więc rozumiem , że uznają.

poczekam na listowne potwierdzenia i będziemy jak co odkręcać
==============


Jedynie w Budaspeszcie nie chcieli uznać certfikatu naszego (jakby nie było FCI) - sugerujac , że rasa Gończy polski , choć z nazwy myśliwska - jest niepolująca.
Mieliśmy trochę biegania, ściągania sędziów międzynarodowych, pytań u szczytu i potwierdzenie , że jednak GP - to faktycznie pracujaca w łowisku rasa. I zostawili nas w użytkach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonia']Donat, tam nie ma żadnego letniego ogrodu. A trawnik faktycznie pełen kup.Chociaz kazdy przy wejściu dostaje torebkę na Qpe. :diabloti:[/quote]

hehe no z kupami to są wszędzie jaja, w Poznaniu Demon dwa razy zrobił kupkę w hali :evil_lol: dobrze że byli jacyś ludzie co to ogarniali...
a co do ogrodu to przynajmniej z nazwy on jest ;)
[url=http://www1.messe-berlin.de/vip8_1/website/Internet/Internet/www.messe-berlin/englisch/Location_and_Grounds/Further_locations/Sommergarten/index.html]Messe Berlin - Sommergarten[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darvin']hehe no z kupami to są wszędzie jaja, w Poznaniu Demon dwa razy zrobił kupkę w hali :evil_lol: dobrze że byli jacyś ludzie co to ogarniali...
a co do ogrodu to przynajmniej z nazwy on jest ;)
[URL="http://www1.messe-berlin.de/vip8_1/website/Internet/Internet/www.messe-berlin/englisch/Location_and_Grounds/Further_locations/Sommergarten/index.html"]Messe Berlin - Sommergarten[/URL][/quote]

Donat wystawa odbywa się na dwóch połączonych ze sobą halach. Reszta terenu i hal jest niedostępna dla psiarzy. Więc ogród może i jest nie tylko z nazwy ale teren wystaw w Berlinie jest spory.:eviltong:

A co do kup to wszystko jest zależne od właścicieli psów. I tak jak Szarasfora pisze dostaje się woreczki a co ktoś z nimi robi to już inna sprawa jedni na kupy używają a inni może biorą na pakowanie drugiego śniadania coby zawsze na czymś zaoszczędzić.

W tamtym roku to tak naprawdę z katalogiem dostawało się woreczki, potem na wejściu do hali i jeszcze młodzież krążyła i wręczała woreczki, więc jak ktoś mądry i kulturalny to wiedział co z kupą zrobioną przez psa zrobić i miał "warunki" do tego.

I w sumie nie masz czym się chwalić, że pozwoliłeś psu załatwić się w hali i do tego nie sprzątnąłeś. Szkoda mi tylko psa, który nie miał możliwości załatwić swoich potrzeb w normalnych warunkach na trawie/ziemi.:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']I w sumie nie masz czym się chwalić, że pozwoliłeś psu załatwić się w hali i do tego nie sprzątnąłeś. Szkoda mi tylko psa, który nie miał możliwości załatwić swoich potrzeb w normalnych warunkach na trawie/ziemi.:roll:[/quote]

Ja widzę to inaczej, myślę że pies który ma 6 miesięcy jeszcze nie zawsze ogarnia co jest fe a co cacy, do tego dochodzi duży stres związany ze stresem Pana i z ilością psiaków dookoła.... poza tym miał możliwość i zawsze tą kupę robił jak tylko wrócił ze spaceru za halą w której była nasza rasa....a jak już ją zrobił to podbiegła Pani która miała w ręku miotełkę i szufelkę i mówi że ona to posprząta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikon']Jakie dokumenty trzeba wysłać by zgłosic pssa do Berlina? czy wysyła im sie rodowód? czy trzeba zapłacic w terminie czy mozna na wystawie? I jeszcze jedno czy mozna zgłaszać psy z kopiowanymi uszami?[/quote]

1. Zadnych dokumentow: po prostu wysylasz wypelnione zgloszenie (druk) lub zglaszasz on-line. (No chyba, ze w kl. uzytkowej lub championow, wtedy wysylasz i kopie certyfikatow).
2. Jezeli przelewasz pieniadze, to tak aby mieli je przed drugim terminem. Mozesz zaplacic na wystawie, ale wtedy oplata jest o 10 Euro wyzsza.
3. Oczywiscie, ze w Niemczech NIE WOLNO wystawiac psow z kopiowanymi uszami:multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...