Jump to content
Dogomania

Problemy z łapkami - nierownomierny wzrost kosci strzałkowej,


szachus

Recommended Posts

Witam, bardzo prosze o pomoc bo ja juz sama nie wiem co myslec. Mojego 5 miesiecznego szczeniaka w ostatnich 2 miesiacach oglądało juz 8 wetów i tyle tez było diagnoz.Piesek ma problemy z poruszaniem sie, co kilka kroków potyka sie na przednich łapkach i upada. Ostatni wet stwierdził na podstawie zdjecia ze kosci w przednich łapkach nierówno rosna, oczywiscie nazwał to fachowo ale wiecie jak to jest ja byłam w szoku gdyz to byla calkiem nowa diagnoza wczesniej mowiono mi ze to problemy neurologiczne ale jednak zdjecie pokazalo cos calkiem innego. Probowałam znalezc cos na ten temat ale bezskutecznie :( Wet kazał czekac, po miesiacu zrobic kolejne zdjecie i wtedy powie co i jak, bo ponoc istnieje szansa ze samo sie z czasem polebszy a jak nie to operacja. Czy ktos juz sie spotkał z czym takim? Prosze podzielcie sie swoim doswiadczeniem. Z gory dziekuje.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, poważna sprawa... Jak dla mnie jest to sprawa neurologiczna, może coś z kręgosłupem...
Co z odruchami? Ma prawidłowe odruchy kończyn?
Czy miał robione prześwietlenie kręgosłupa?
Tu jest coś o nierównomiernym wzroście kości

[url]http://www.dogomania.pl/forum/f1077/nierownomierny-wzrost-kosci-strzalkowej-curvus-radius-31619/[/url]

Skąd jestes? Czy konsultowaliście się u "specjalistów", u kogo dokładnie byliście?

Może warto przeczytać
[URL]http://www.vetpol.org.pl/ZW2005/2005-01_Zespol_chwiejnosci_u_psow.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Natalia i Galwin
bardzo ci dziekuje za info, to mi zeczywiscie wyglada na ten nierownomierny wzrost kosci strzałkowej, musze troche jeszcze poszperac w necie, wiem ze koryguje sie to operacyjnie ale chcialabym sie dowiedziec czegos wiecej, weci proponuja kolejne badania szukaja jeszcze czegos???? Chca mu zrobic rezonans ale to by musial byc pod narkoza a juz mial jedna operacje!!!! A ten rezonans bo twierdza ze psiak moze miec tez wodogłowie inna diagnoza to znowu niedotlenienie przy porodzie - załamka!!!!

Link to comment
Share on other sites

O ile wiem (a szperałam bo tą chorobę podejrzewano u naszej Di), trzeba zaczekać z operacją, aż zakończy się intensywny wzrost kosci, ponieważ nie wiadomo na razie o ile trzeba by skorygowac łapy. zazwyczaj stosuje sie opatrunki usztywniające na łapki, żeby nie doszło do nieodwracalnych deformacji... Ja osobiście podpowiem, ze warto zadbać o dobre zywienie psiaka- u nas wada okazała się skutkiem niedoborów w organiźmie.

A i skąd jesteś? Bo we wrocku mogę ci podpowiedzieć do jakiego weta iść- większość nie będzie umiało leczyć, ani tym bardziej skorygować operacyjnie wady....


Do potwierdzenia diagnozy będzie potrzebny porządny rtg łapek, w różnych ułożeniach, zrobiony przez dobrego radiologa.

Link to comment
Share on other sites

ulvhedinn :multi: super ze mozesz mi kogos polecic ja jestem z pod Wrocławia :multi:
Chorubsko zdiagnozował dr Z Kiełbowicz a zdjecia robił dr J Siembieda.
A moj wet który od poczatku prowadzi mojego psiaka jak mu pokazałam papiery od tamtych dwoch to wysyła mnie do dr Janusza Bieżyńskiego. Bo moj wet to w ogole twierdził ze to wodogłowie i ze to problem neurologiczny...echhh

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dobrze ze Siembieda, on ponurak i pesymista, ale foty strzela niezłe. ;)
Bieżyński tez dobry i zna się na rzczy, poza tym to albo dr Niedzielski z energetycznej, albo dr Szczypka na Mickiewicza. to są specjalisci, a takie poważniejsze rzeczy to tylko do specjalisty, a nie "weta od szczepienia i kataru..." ;)

I pocieszę Cię że czasem się udaje bez operacji :p

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f1077/nierownomierny-wzrost-kosci-strzalkowej-curvus-radius-31619/"]curvus radius[/URL] - miał mój pies

Jeśli Twój ma to samo i jak chcesz jakieś konkretne info to pisz.

Powiem tylko, że w przypadku mojego psa konieczna była szybka operacja. A potem jeszcze powtórna :(
Im szybciej się ją przeprowadzi tym lepiej, nie wolno czekać do zakończenia procesu wzrostu kości!

Link to comment
Share on other sites

Moje malenstwo juz po operacji, osteotomia kości łokciowej prawej i lewej, operował dr Bieżynski. Mam nadzieje że najgorsza noc juz za nami, nie wiem czy tak go bolało czy miał takie pretensje do mnie ze na to pozwoliłam, strasznie marudził, prawie nie spałam. Ponoc może juz chodzic, ale nie chce, woli u mnie na rekach, no cóz to tylko 17 kilo, dam rade.

Link to comment
Share on other sites

Ciesze się, że operacja się udała.

A że go boli to normalne. Podobno operacja na kościach (a tu były one przeciane!) są dla zwierzaka najboleśniejsze :(

Mój miał dwie operacje. Po pierwszej z nich już po nocy spacerował i energia go roznosiła chwilami. Po drugiej było gorzej, przez trzy dni tylko spał.

Pogłaszcz psiaka ode mnie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Odświeżam temat.

Szukałam na dogo ale nie znalazłam żadnych informacji.

Problem jest podobny z tym że dotyczy kości piszczelowych a dokładnie dalszej nasady kości piszczelowej.

Szukam wszystkiego na ten temat :

możliwości leczenia zachowawczego
możliwość leczenia operacyjnego
diagnostyka

Ogólnie mówiąc każda informacja jest na wagę złota .......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...